Audi A3 nesvítí levé zadní světlo.

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Audi A3 nesvítí levé zadní světlo.

Příspěvek od kaad »

Čau kluci, mám Audi A3 sportline 2,0TDi 125kw r.v. 2006. bylo to po střetu se srnkou, takže jsem měnil jeden bletník, přední nárazník, světla (bixenony) a nějaké plastíky. Mám to celé v kupě vše funguje jen levé zadní světlo celé nejde. Tzn. obrys, brzda a blinkr. Ani po přivedení extra kostry se to nezbudilo. Diagnostika mi píše u všech (obrys, brzda, blinkr) chyba v obvodu a VIS říká, že je buď vadná žárovka, což není nebo vadná konektor, což také není nebo chybné kódování. Včera jsem to trochu rozdekloval a měřím napětí napichováním vodičů hned u levého předního sloupku. Ale už tam nic nejde. Pojistky jsou všechny OK. S elektrikou se nic nedělalo, tak proč by mělo být rozhašené kódování?! A kdyby bylo nešly by obě zadní světla, ne?! Už jste to někdo řešil? Díky.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

zkus napsat sem checksum.cz, třeba ti někdo ekne jek to fachčí kdo rosvěcí tu lampu jestli centrální elektrika, řídící jednotka světel, nějaká další jednotka, připadně konektor a který pin na co je,


řešil jsem jen osvětlení spz a si vedle, musíš ít manuály na opravu, a3 jsem zatáhl kousek uživateli romek na druhý den OK ;)
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

No, když jsem vyčítal ty chyby, tak jsem se musel spojit s centrální alektrikou. Te´d před chvílí mi začal fachčit obrys. Nic jsem s tím nedělal jen jsem přemostil vodič k pravému zadnímu světlu, které svítí s vodičem k levému světlu, abych zjistil jestli se mi to levé rožne. Po odpojení přemostění už zůstalo svítit. Dnes už jsem se na to vy.ral, ale zítra to zkusím i stím brzdovým a blinkrem.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

opatrně at něco neskratneš

mi nedávno nedobíjela honda a pomohlo na 15 minut odpojit baterku, zkus i to, ted jsem se vrtal v béčku kvůli stk mlhovky mají pojistku a centrální elektriku a zpátečkové pojistku nemají, rozvěcí je až LCM jednotka každé zvlášt a musí mít dva busové pokyny, a spravíš hov.., odstříhl jsem světla napojil na baterku a vypínač a stk OK, spraví se to až otevřou hranice, neo v pátek 13 tého čistim kostru na chrysleru a při startu z trubek ani kapka nafty (wallbash) logiku to nemělo zkusil jsem odpojit baterku připojím a drb ;) ten blikač bych zkusil jedině při panice
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

Tak jsem skočil ještě do dilny a odpojil jsem tu baterku. Nechám to přes noc a uvidím. Možná se to zresetuje a bude to OK a možná mi přestane svítit zase i ten obrys. Uvidíme :o
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

kaad píše:Tak jsem skočil ještě do dilny a odpojil jsem tu baterku. Nechám to přes noc a uvidím. Možná se to zresetuje a bude to OK a možná mi přestane svítit zase i ten obrys. Uvidíme :o
budu se modlit :)
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

Tak Miloši ta modlitba zjevně nezabrala. Hned ráno jsem připojil baterii a jak jsem předpokládal přestalo svítit i to obrysové. To se ovšem samo po chvíli rozsvítilo, ale jinak se nic nezměnilo. Ani blinkr ani brzda nejdou. Chci se zeptat jestli nemá někdo el. schémata k tomuto vozu. Bez nich se nehnu z místa. Já mám jen ke staršímu ročníku, ale to je úplně o něčem jiném. Díky.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

schemu nepotrebujes protoze draty idu do centralnej elektriky. mozes to jedoducho premerat. skusal si v akcnych clenoch ci idu svetla rozsvietit?
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

Tak jsem to zkoušel rozsvítit přes akční členy a nejde to. Obrys teď momentálně funguje, ale blinkr a brzda jsou mrtvé a vypisuje to chyby: 01501 - žárovka směrového světla vzadu vlevo (N6) 012 - chyba v el. obvodu a dále 00987 - žárovka brzdového světla (N9) 012 - chyba v el. obvodu.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

poistky máš všetky OK na napájanie BCM ? vzadu su žiarovky alebo LED+žiarovky
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

Pojistky jsem proměřoval už asi třikrát. Tedy pokud nejsou ještě někde zašité. Jsou teda na levé straně plubní desky a v motorovém prostoru u baterie, jo? V zadních světlech jsou pouze žárovky bez LED.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

jaky je kod motoru? v predu kde bylo stret ze srnku funguje všetko svetla atď?
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

Kód motoru je BMN a ano předek auta kompletně funguje bez chyby. Jinak ještě musím zmínit, že auto cca 15 měsíců stálo, ale baterie byla soustavně dobíjena. Při skládání auta byla sice přibližně čtyři dny venku, ale po montáži nebyly žádné problémy. Nekontroloval jsem samozřejmě zadek, protože to mně fakt nenapadlo. Ani nevím jestli to světlo fachčilo před opravou.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Obrázek

Obrázek
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

du fam že je to A3 8P a 5dverova verzia ešte skontroluj napajanie BCM černa a hneda svorkovnica T11C/1 a T11B/1 na BCM
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“