Passat B6 2.0 TDI-BMP - VAG - chyba 00810

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Karlos23
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 25 bře 2020, 15:24
Bydliště: Praha

Passat B6 2.0 TDI-BMP - VAG - chyba 00810

Příspěvek od Karlos23 »

Zdravím,

chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenost s touto chybou na VAG:

00810 - Sensor 1/2 for Brake Pressure

Jedná se o VW Passat B6 103kw BMP.

Problém začal tím, že auto se začalo přepínat asi do nějakého nouzového režimu, kdy se zničeho nic za jízdy rozsvítily oranžové kontrolky: parkovací brzda, ESP a začala blikat kontrolka žhavení a psalo to hlášky: Závada na parkovací brzdě a Motor do dílny + vůbec nefunguje ABS, ESP a tempomat. (chyba se vyhazovala sporadicky, tzn., že občas po opětovném nastartování vše zhaslo a po pár km se to stalo zase

Prvně VAG vyhazoval spínač spojkového pedálu a čidla počtu otáček kol u obou kol na levé straně. Vyměnil jsem tedy postupně všechny tyto díly a v podstatě se nic nezměnilo, akorát tyto chyby zmizely a tentorkát VAG háže chybu uvedenou nahoře.

Jako první mě tedy napadlo vyměnit senzor brzdného tlaku, ale když jsem díl chtěl objednat, tak mi bylo řečeno, že v tomto autě ho dle VIN ani nenašli.

Nemá někdo náhodou podobnou zkušenost s touto chybou? Nevím si s tím vůbec rady a můj mechanik taky ne. Případně pokud by někdo měl kontakt na šikovného mechanika přes VW v Praze a okolí tak bych byl moc rád.

Předem díky

:)
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1940
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jirka. »

JJ, párkrát jsem to řešil, je KO jednotka ABS, ten senzor je v ní. Napiš číslo jednotky, kouknu ti jestli mám. Jinak někdo to snad i opravuje, ale vyjde to na nesmysl.
Karlos23
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 25 bře 2020, 15:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Karlos23 »

Tak prosím mrkni, číslo jednotky: 3C0614109ABEF

Na kolik by to kdyžtak vyšlo? Díky
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1940
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jirka. »

Koukni se na číslo jednotky, nechci číslo z etky, ale to co tam fyzicky máš. Počítej 1500Kč
Karlos23
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 25 bře 2020, 15:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Karlos23 »

Ok, domluvil jsem si na pondělí VAG, tak zjistím a dám vědět. Zatím dík
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1940
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jirka. »

Klidně stačí vzít zrcátko, číslo je na boku jednotky. Podle roku pokud to nemá ACC tak bývá 3C0614095M nebo S, nebo pak už 3C0614109, A, C. Některý jou i nahradit.
Karlos23
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 25 bře 2020, 15:24
Bydliště: Praha

Příspěvek od Karlos23 »

Teleskopické zrcátko nemám a popravdě ani nemám moc představu kde bych to měl hledat... Pokud ty víš a byl bys ochotný na to mrknout tak s tím rád přijedu kdekoliv po Praze. Rovnou bych si vzal i tu novou jednotku, pokud najdeš...
Uživatelský avatar
Jirka.
Aktivista
Příspěvky: 1940
Registrován: 23 zář 2008, 22:18
Bydliště: Praha

Příspěvek od Jirka. »

JJ, Horní Počernice. Kdyžtak mi napiš sz pošlu ti telefon.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“