Transporter T5 po výměně ložisek problém z ABS.

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
tosiko
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12 bře 2016, 11:05

Transporter T5 po výměně ložisek problém z ABS.

Příspěvek od tosiko »

Zdravím pánové.
Potřeboval bych radu, T5tka KO zadní ložiska a brzdy. Vyměnil jsem zadní náboje, komplet brzdy a objevila se chyba na ABS, na VAGU píše mechaniská chyba a nečte otáčky obou zadních kol v měřených hodnotách. Náboje jsou od FAGu lisované origo přípravkem a i jsem kontroloval jejich magnetický kroužek kartou a jsou OK. Kotouče a desky od BOSCHe. Prolezl jsem svazky od zadních čidel ke spojům za zadníma světlama, proměřeno a vpořádku. Kontroloval jsem svorkovnici pod sedačkou řidiče , ta je bez oxidace viditelně je vpořádku,akorát už včera nezbyl čas to proměřit, a ještě včera jsem tam na zkoušku nalisoval staré ložisko a nic. V měřených hodnotách žádné otáčky, tak teď bych potřeboval poradit anebo jestli někdo nemá schéma zapojení svorkovnice ABS moje autodata to nemají. Předem dík za rady.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

A ložisko si zalisoval až nadoraz? Kontroloval si to? Stačí trochu hrdze v tehlici tá sa tam pri lisovaní nahrne a už je problém. Aby tam náhodou nebola vzduchová medzera.
tosiko
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12 bře 2016, 11:05

Příspěvek od tosiko »

Jo ložisko nadoraz, několikrát kontrolováno. tětlice dokonale vyčištěná a namazaná před lisováním.
tosiko
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12 bře 2016, 11:05

Příspěvek od tosiko »

Mezera mezi kroužkem a snímačem je cca 2mm.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

tosiko píše:Mezera mezi kroužkem a snímačem je cca 2mm.
pak napiš až pořešíš, mi se to stalo jednou u fábky PP kolo, fag, kontrolovaný kartou, vyměnili jsme i čidlo, našli jsme konektor do kostky abs proměřili, pokud bychom náboj dali špatně nezacvakneš jistící kroužek, v abs rychost kola 0, prostě přišel den blbec :roll:
tosiko
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12 bře 2016, 11:05

Příspěvek od tosiko »

Zdravím, vyřešeno. Proměřena el. instalace od čidel až ke kostce ABS ta byla v pořádku. Zapojil jsem do obvodu čidla multimetr a měřil rozdíl napětí při změně pólů na ložisku při pomalém otáčení kolem. Má tam být cca 0.3V rozdíl, levé čidlo mrtvé a pravé cca 0.15V ale jenom jak bylo čidlo úplně na kroužku. Takže výměna obou čidel za BOSCHe a už to šlape.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

To je zaujímavé a predtým to išlo normálne? Pôvodné čidlá sa nepoškodili pri lisovaní ložiska? (predpokladám že von len tak nešli tak si ložisko robil s nimi)
tosiko
Nováček
Příspěvky: 5
Registrován: 12 bře 2016, 11:05

Příspěvek od tosiko »

Ano před opravou nebyl s ABS problém. Ten přípravek umožňuje lisovat se snímačem ale je to hodně natěsno tak jsem se rozhodl že je vytáhnu. Samozřejmě nešly jednoduše ven jako u všech koncernů ale po troše snahy a různých sprejů šly vytáhnout bez viditelného poškození. No ale i přesto jsem je musel poškodit, skušenost do budoucna- zbytečně do nich nedrbat.
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

No preto som sa pýtal, tak teraz to je viac-menej jasné. Ja radšej nikdy nevyberám tie snímače keď nemusím, aj tak to skoro nikdy nejde a aj keď sa ho podarí nejako vybrať "bez poškodenia" nemusí to tak byť vždy.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Já většinou s ložiskem objednávám i čidlo, když nezařve, tak je vrátím ale jak píšeš, většinou to vyndat bez poškození není možné, je to v té litině jak zavařený...
Milík
Sběrač informací
Příspěvky: 36
Registrován: 16 srp 2008, 03:07
Bydliště: Geografický střed Moravského Krasu

Příspěvek od Milík »

Měl bych dotaz,na kolik Nm dotáhnout matku na zadním ložisku na T5/2,5Tdi/128kw
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 718
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Příspěvek od passion »

ELSA píše dotiahnuť 200Nm, povoliť pol otáčky a znova 200Nm.
Milík
Sběrač informací
Příspěvky: 36
Registrován: 16 srp 2008, 03:07
Bydliště: Geografický střed Moravského Krasu

Příspěvek od Milík »

Ok,díky!
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“