Hydraulicke cerpadlo

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Hydraulicke cerpadlo

Příspěvek od ferdy91 »

Zdravim napadla mi taka vec asi to bude hlupost ale skusim.Mam doma stare servocerpadlo z bmw 2.5tds a sice cinsku 4kolku ale na to co ma je vynikajuca.Napadlo ma dorobit na to hydrauliku staci mi uplne primitivna aka moze byt zapojil by som to od strany variatora mam obavy ci to kluka alebo cast pri spojke vydrzi nezlomi ju.Chxel som.to hlavne koli tomu ze kamos ma.vlecku kypovaciu na hydrauliku co by mi neskutocne pomohlo a taktiez malu stiepacku.Tie 12v cerpadla som.zavrhol urcite by to baterka dlhsie neprezila.Urcite mi viaceri napisu aby som si kupil origo traktorik ale az take nepotrebujem to co potrebujem odvezem a porobim len ma napadla taka uvaha.
A posledna otazka je mozno pouzit servocerpadlo na take neco? nevadilo by keby to dlhsie tlacilo aj ked osobne si myslim ze to nebude stacit :)
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No použit ho určitě můžeš delší doba mu vadit nebude ale teplota oleje a hydraulika a servo olej mají jiný parametry a myslím ze servocerpadlo bude mít nízký tlak. No ale servocerpadlo z traktoru už by to mělo dat otázka je jestli to utahne 4kolka.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

Teoreticky by utahnut malo by to mat 16kw cize pri zvyseni otacok by to mohlo tahat.A s tym olejom by sa nedalo tak ze by sa dala hydraulika cista do toho? Popripade skusim to cerpadlo s traktorika len tak som pozeral na to servo tak ma napadla taka myslienka
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Dost pochybujem že to servo čerpadlo niečo také zvládne ale vyskusaj
BMW 330 ix
Karel65
Přispěvovatel
Příspěvky: 130
Registrován: 13 úno 2009, 14:55

čerpadlo

Příspěvek od Karel65 »

Servo čerpadlo z Ducata 2.5d - 2kw elektromotor už x let štípačka na dřevo v metrech uuuuuplně v pohodě.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Kámoš to má na malotraktoru domácí výroby ( jak říkáme u nás na fréze ) taky ze serva snad z nějaký starý Vectry a zvedne mu to trojku pluh (noteeth)
RAPIDmen
Přispěvovatel
Příspěvky: 556
Registrován: 18 lis 2013, 22:01
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od RAPIDmen »

len tak tu to lustrujem napadlo ma teraz sa spytat ked idem fest rychlejšie do zakruty ostrejšiej ( bmw E36) a dam plny rejd tak zakvily čerpadlo a stuhne riadenie ...mam ist najskor po servočerpadle alebo riadeny ,,olej je pekny čisty meneny pravidelne robi to len obcas ale pri mega pretaženi predku v zakrute :) inak netesnotsi skoro žiadne a je to tiche všetko tak to ešte nerešim (LOL)
BMW E36 316 limo
BMW E36 316 Coupe
BMW E36 316 Compact
BMW E36 318IS limo
BMW E34 520i limo
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“