Zatékání k podlaze řidiče O1

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Miloši nejsem, ale mám jí od roku 2007 a problém tam mám poprvé...ale mám jistou teorii...Zřejmě to bylo tou dírkou dole jak vyznačuje šipka....na plastu přímo pod ní jsem objevil takový zvláštní bílý flíček...později dodám foto...to bílé je ten vnitřní povrch tapecírunku...takže ho tam asi nanesla voda a on tam zaschnul...no a před zimou se mi v tapecu vrtal autoelektrikář, protože se řešil mikrospínač v zámku...zřejměpak se vytvořil (změnil) nějaký sklon té bitumenové folie a shodou náhod začla voda téct tou jedinou dírkou nezaslepenou co na těch dveřích byla...přelepil jsem ji, teď se snažím nějak vysušit ten filc, což v mích skromných podmínkách jde dost těžko, ale každopádně budu dále informovat
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="OťasTDi"]Miloši nejsem, ale mám jí od roku 2007 a problém tam mám poprvé...ale mám jistou teorii...

otas uvidíš se ti tu snažíme pomoct, měl jsem třeba Fabia I face, ta stála doslova v lese na sídlišti, samý strom a okrasné keře, na LZ dveřích mráz a voda vypumpovala ven těsnění stahovačky a vlhkost vevnitř udělal katastrofu,

měl jsem třeba supa u řidiče sucho a za řidičem si musel koupit kafíčko na benzince aby mohl za jízdy vylévat rybník, problém byl v tom že borec co montoval lpg protáhl bovdenem pro kapotu drát z motorového prostoru k pojistkám

ale mám jistou teorii... toš tak je to styma jistýma teoriema ;)
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Tak jsem na tom popracoval ve velkém...Všechny čtyři tapecírunky dolů. Všechny díry co jsem našel jsem vylepil tou pevnou stříbrnou páskou...dále jsem tou páskou vyspravil vzadu potrhané fólie (byly tam ještě origo, jelikož tam jsem nic nevytlumoval. Dále jsem vpředu oblepil reproduktory, resp ty mdf podložky pod nima, a pro jistotu i spodní části toho bitumenového tlumení...dále jsem sundal plast pod stěračema, prověřil odtoky, gumovou průchodku bovdenu (ok) a raději podmazal plastovou krytku nad elektrikou....a výsledek mé práce :-))))


Obrázek
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Jo přesně takhle zatéká při poškozené fólií ve dveřích..
Někde jsi udělal chybu.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Noooo já osobně budu trochu rýpal pokud je to v tomto místě oni to všichni svádí na fólii (samo má na to vliv) já mám zkušenost ze repro má kabely “blbým” způsobem a z vnitřku dveří to po kabelech repra “steče” zkus jen vyndat repro kabely provesit za folii ať odkapavaji do dveří ne k repru a myslím ze to bude OK.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

taky si myslim.....protoze zas takovy picus abych to neoblepil poradne nejsem....kazdopadne dnes to budu tvorit, tak poslu foto.
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="OťasTDi"]taky si myslim..

otas a vem si, v 2007 jsem si koupil první koktávku a už někdo tam předemnou řeil kombinaci mozků brf a brm, stahovačky a pod.,


ani v jedněch dvěřích žádná folie nebyla! kabeláž stopro už nebyla uchycena jak měla,


nikdy do ní nezateklo a netěžoval si ani následující majitel ;)
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Miloši pokud tam vůbec nebyla, tak je to paradoxně možná na to zatékání lepší...Vem si - jak se to vlastně chová...voda zateče kolem skla škvírama v gumě...steče po horní části plechů na tu fólii a pak stéká po ní a je to jen hra různých úhlů a svažování kam doteče...následné pokud narazí na nějaký otvor, tak proteče dovnitř do tapecírunku a vyteče na koberec...ale tady právě narážím na původ mojí záhady...tady je jasný a evidentní problém a přesně vím, co mám dělat....ale proč jsem měl jezero pod originálním gumovým kobercem u řidiče, ale žádné stopy vody jsem neviděl...jak to, že ani malá část nezůstávala tak jako tady na gumovém koberci...při tolika decilitrech...možná nepřeháním, že napíšu, že tam byl tak litr a půl se dostala nepozorované až na dno....proto jsem řešil i něco jiného, než jen dveře...teď vím, že průchodka bovdenu je ok...víko elektriky podmazané bitumenem...manžeta el dveří ok....takže teď budu dál pozorovat...toho spolujezdce si vyřeším, to jsem spíš dal pro zasmání...
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

otas škoda že když to tak důmyslně řešíš jsi neudělal test bez výplní dveří, sdělej tu výpln stříkej a hledej at se někam dopracujem,
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

to bitumenové vytlumení....to mě stálo pěkných pár stovek za ty fólie...to fakt sundavat nebudu....a jak píšu...problém se vyskytnul cca před půl rokem. Folie tam mám pět let...ale právě někdy před tou zimou se mi autoelektrikář vrtal ve dveřích kvůli mikrospínači, ale to už jsem tu psal....ono zas miloši pokud chceš mít trošku muziku, tak ty dveře musíš vyplnit, jinak repráky za tři a půl litru moc smysl nemají...
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
Romaneek
Přispěvovatel
Příspěvky: 277
Registrován: 15 úno 2006, 21:05
Bydliště: Bor u Tachova
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Romaneek »

Měl jsem stejný problém postupně na třech dveřích i u Golfa 4.
Mě tedy pomohlo pořádně pročistit ty odtokové dírky (jsou schované za spodní gumou na dveřích) a pak jsem povolil a jen odcvakal tapec, odchlípl (nahoře jsem jej nevycvakl ani neodpojoval kliku) a omázl plech dole a tak 40cm do výšky silikonem.
Od té doby sucho..
Golf IV variant ASZ, IC ARL, turbo 1752vrk, SW Mirulu, předek bi-led projektory koito, staví to Brembo MAX..
T4 multivan, 111kw zatím série :)
2x Golf MK2 1,6TD JR 51kw v renovaci, jeden už po..
EX: Fabia combi 1.9Tdi, ASZ+GTB1756VK+FMIC atd.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="OťasTDi"]to bitumenové vytlumení....to mě stálo pěkných pár stovek za ty fólie...to fakt sundavat nebudu...

otas folie je folie a výpln dveří je snat tapec nebo ne????
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

No tak asi jsem to našel a snad i odstranil...Že já blbec tenkrát ty podložky nekoupil plastový...ještě jsem připlácel za MDF, které samozřejmě s vodou reaguje takto...Miloši já úplně nerozumím otázce, ale prostě u reproduktorů by se měla oddělit přední a zadní strana co nejlépe a ze dveří tak vytvořit dokonalou ozvučnici...mám vytlumený i plech na vnitřní straně venkovního plech u a to jak touhle bitumenovou fólií, tak i molitanovou proti akustickému vlnění...ale po pěti letech jsem sundal reprák a nemilé překvapení...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

Romaneek píše:Měl jsem stejný problém postupně na třech dveřích i u Golfa 4.
Mě tedy pomohlo pořádně pročistit ty odtokové dírky (jsou schované za spodní gumou na dveřích) a pak jsem povolil a jen odcvakal tapec, odchlípl (nahoře jsem jej nevycvakl ani neodpojoval kliku) a omázl plech dole a tak 40cm do výšky silikonem.
Od té doby sucho..
Jo u G4 nešetřili a vymysleli/dali tam ty plechy. To je jiné kafe než ošizené v oktavce.
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

slovacek.milos píše:
OťasTDi píše:to bitumenové vytlumení....to mě stálo pěkných pár stovek za ty fólie...to fakt sundavat nebudu...

otas folie je folie a výpln dveří je snat tapec nebo ne????
Ty zas nevíš která bije... 😁
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“