Opel Corsa 1.2 16V - problém ABS

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Opel Corsa 1.2 16V - problém ABS

Příspěvek od favo »

Chtěl bych tímto poprosit nějakýho odborníka přes Opely o radu.
Volala mi sestra, že má problém se svojí Corsou a to s jednotkou ABS jak zjistil známej mechanik.
Auto prý nechce vůbec jet a když se ho podaří rozjet, tak než přeřadí z jedničky na dvojku tak auto zase zastaví, podle popisu to chápu tak, že auto stále brzdí.
Auto se odtáhlo ke známému a ten po delším hledání zjistil, že je problém v jednotce ABS.
Chci se tedy zeptat zda je běžné aby u auta odešla jednotka ABS a projevovala se tímto způsobem a další co se chci zeptat je, zda nevíte kdo by takovou jednotku dokázal opravit, případně sehnat.
Jedná se o Opel Corsa 1.2 16V typ: S-D varianta PB11 rok výroby 2007.
Díky za info.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Tak s tímto jsem se ještě nesetkal a to těch soplů kolem mě jezdí mraky.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Zkusil bych nejdřív vůli na brzdovým válci , mezi tyčkou posilovače a pístkem válce..Potom bych to zvedl a zkusil povolit odvzdušňovák na každém kole, zda kolo povolí..Protože aby ABS zablokovalo všechna kola najednou je divné..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Problém je v tom, že jsem s tím autem nejel a vycházím jen z toho co popisuje sestra po telefonu. Zkusím se s ní domluvit a auto bych zkusil projet abych měl z první ruky co to přesně dělá.
Mě osobně přijde divný, že by jen tak odešla jednotka ABS. Dle popisu přijela sestra normálně do práce, vypnula motor a po práci už nemohla odjet.
Osobně bych se přikláněl k nějaké pojistce či relé, ale koukal na to mechanik tak nejspíš ví co hledat.
Prý když ABS vyřadil, tak auto nějak jelo, ale prý jí bez toho nenechá odjet, asi se jistí, že kdyby se něco stalo tak to nebude na něj.
Netuším zda má auto ESP či ASR, vzhledem k tomu jak je to líná mrcha, bych to tam ani nečekal, ale kdo ví.
Nová jednotka je prý za 40-60000 Kč a je nad možnosti mojí sestry, použitou prý nejsou schopni sehnat a oprava by prý stála minimálně 7000,- a je prý fuk co s ní je.
Napadlo mě i že jí nějaká kuna mohla něco někde překousat, ale to bych to auto musel vidět.
Zkusím to auto projet abych věděl zda přibržďuje, či jen nemá výkon a zdechá.
Problém je i to že nemám opláckou diagnostiku, takže ani nemůžu kouknout zda to nehlásí nějakou chybu.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Nemá sestra problémy s někým z práce? Už jsem zažil i sabotáž..Jinak se stávalo, že se ten tlačný čep , kontrovaný matkou v posilovači povolil a vytočil ven..Jinak je divné, že pokud se vyřadí ABS , auto normálně odjede /což je normálně samozřejmost/ a chápu mechána, že jí auto nedal.To by opravdu vypadalo na to ABS..Ale vrakoviště by to řešilo, ne?
nepropadat panice...
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Kostka ne kostka.... co to píše? Pár oplov s abs som mal a ani raz nestratilo výkon
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Chlapi už mám domluvenou projížďku s autem abych viděl co přesně to dělá, ale jak jsem psal bohužel já nemám diagnostiku pro Opely, takže na diagnostiku nekouknu, ale zkusím zjistit zda to měl možnost prohlédnout její mechanik.
Snad v pátek nebo v sobotu se s tím projedu.
Bohužel vrakoviště prý obvolal její mechanik a nikde nic, obvolával i svoje kontakty a taky nic, jen sehnal firmu co by to opravila, ale asi chtějí mi jistotu co je vlastně v háji aby neodeslali jednotku na opravu, nezaplatili a nezjistili že je problém i jinde, protože jim řekli že oprava bude stát 7000,- ať je s jednotkou co chce.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Nemyslím si že to bude jednotkou no už uvidíme. Máš její číslo??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Jestli myslíš té jednotky ABS tak ano, ale doma.
Hodím ho sem odpoledne.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Tak číslo té jednotky by mělo být:
W0L0SDL6874119633
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No chápu že toto cely je špatně ;-) ty corsymoc nemusím pokud je to číslo jednotky ale spíše bych řekl že je to VIN auta.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

WOLO je vin auta
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
proxima
Přispěvovatel
Příspěvky: 687
Registrován: 07 dub 2017, 18:17
Bydliště: SK

Příspěvek od proxima »

favo...nemá to vzadu bubnové brzdy a odlepené oblóženie?
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Kluci tak to se omlouvám přišla mi meilem fotka čísla jednotky, tak jsem věřil že to tak je , asi mi ségra omylem poslala vinko.
Auto snad o víkendu uvidím.
Já z toho auta taky nejsem odvázaný, ale vybrala si ho ségra a radili jí kamarádi. Já v něm jezdit nemusím takže to neřeším.
Na brzdy mrknu, díky za tip.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Neomlouvej se, s napětím čekáme na resumé,zda může ABS způsobit takovou lapálii. Můj kámoš co má 3 válec Corsu tak byl potěšen, protože má super socku, která má dokonce švihadla a i kontrolka motoru není v nabídce..takže je potěšeen že ABS nemá... :)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Opel“