Opel Corsa 1.2 16V - problém ABS

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
johnyd1
Přispěvovatel
Příspěvky: 638
Registrován: 25 dub 2010, 11:35
Bydliště: Slovensko okr.NM

Příspěvek od johnyd1 »

podla mna nie ABS. S tým som sa ešte nestretol za tých 30rokov trápenia skúr tam tlakuje možno hl.válec ,ktorý som riešil na fiate cca 20rokov dozadu,alebo nejaká chujovina,ale ABS by som vylúčil. No človek nikdy nevie všetko je možné,budeme s napetím čakat.
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4
-Can-clip,Vag-VCDS-OP-com-Fiat EcuScanKts 540 Esi2 Bmw ista-d
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Takže jsem mluvil s mechanikem a závada se projevuje takto.
Vše je OK dokud se nešlápne na brzdu, jakmile se sešlápne brzda, tak se zablokuje jeden okruh, tedy levé přední a pravé zadní kolo a jednotka to nepustí.
V paměti závad není žádná chyba a obejít se to dá jen tak, že se celý systém ABS demontuje, na brzdový válec se napojí jeden brzdový okruh, aby auto alespoň brzdilo a proto nechce sestru s tím nechat jezdit, protože brzdi vždy jen jedno přední a jedno zadní kolo.
S jednotkou se dá normálně spojit, ale jak jsem psal, žádné chyby v ní nejsou.
Auto má samozřejmě i ESP a jeho kontrolka svíti jakmile se závada projeví.
Což je divný protože žádnou chybu nehlásí.
Číslo jednotky je 0265235163AR, 0265950402.
No a k její smůle se prý tyto jednotky používali jen celkem krátkou dobu.
Pakny jsou v pořádku, prý to bylo první co kontroloval.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Škoda jen, že v této výbavě to nejde vyřadit. Takže jeden křížový brzdový okruh je v háji, tak sehnat nějakého "šílence" , který to rozebere a opraví, nebo dokonce zda to nějaká firma opravuje..Anebo zkusil bych ten špatný okruh vyřadit, zaslepit a propojit trubky natvrdo , mám zato, že okruhy jsou "nezávislé"..ale nikdy jsem to takto nezkoušel .. Za pokus by to stálo..jak ale bude systém na tohle reagovat..?.
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

On je problém i v tom, že sestra to chce nechat opravit a auto hned prodat, protože už ho nechce. No a bez opravy je to v podstatě neprodejný, leda na díly.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Takže auto ok. Vše volné lze popotlačit/popojet poté se sešlápne brzda a auto zabrzdi na všechny 4 kola a po uvolnění pedálu se okruh dejme tomu 1 odbrzdi ( klesne tlak v soustavě ) a okruh 2 zůstane natlakován a tím pádem zabrzden??

Pokud ano zkoušeli se odvzdusnovat?? Co se stane když mu odpustim kapalinu na odvzdusnovaku?? Opravdu jsem toto ještě nezažil proto se stupidne ptám. Lze provést test ABS?? Pokud se kola točí je v diag vidět počet otáček kol?? Tahle svině má elektrické servo dobíjí alternátor dost??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Co se stalo než přišla tahle porucha??? Z ničeho nic???
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Jinak jsem trochu pogooglil a je většinou opačný problém zasekly ventil směrem ke kolu tzn ze 1 kolo nebrzdí.

Trochu mě udivuje ze říkáte 1 okruh vždyť z ABS to není na okruhy ale na každé kolo zvlášť okruhy má jen hlavní brzd válec co zkusit připojit jiný brzd válec ( nějaký vyřazeny třeba co prolinal) jen k ABS a zabrzdit sikovkama přes tycku jestli bude stejný problém??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No a poslední věc mechaniku jednotky rozdělat vyčistit a složit a zkusit.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

hansdob píše:Co se stalo než přišla tahle porucha??? Z ničeho nic???
Co sestra zmínila, tak se jí to stalo už jednou asi před dvěma týdny, ale když auto začalo stále brzdit, tak si řekla že uprostřed cesty domů vyset nezůstane a zkusila z místa odjet a na podruhé se povedlo, nyní když to přišlo podruhé už neodjela.
S tím rozebíráním jednotky si nejsem jist zda se dotoho chce mechanik pouštět, spíš zvažují to poslat na opravu.
Zda zkoušel odvzdušňovat brzdy netuším, ale když jsem se přijel podívat na auto, tak bylo na zvedáku s kolama ve vzduchu, takže asi něco zkoušeli.
Ale můj osobní postřeh, auto viselo ve vzduchu, jednotka ABS byla demontovaná a přesto se levé přední kolo netočilo, protože bylo zabržďené a pravé se točilo volně.
Bohužel jsem se nezeptal proč nyní auto brzdí na předku, když je jedontka demontovaná, protože mechanik měl návštěvu a než se vrátil tak jsem to pustil z hlavy.
Mě osobně napadlo, zda nemá auto zarostlou nějakou brzdovou hadici, které neuvolní tlak, ale to kolo bylo zabržděno opravdu hodně, když se to stalo na mém voze, tak kolo jen přibržďovalo.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8914
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Pane tak tohle je dost PODSTATNÁ INFORMACE ze bylo ZABRŽDĚNÉ kolo bez ABS takže přestaňte myslím hledat chybu v ABS........
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Tak tenhle problém se vysvětlil, kotouč je orezlý, protože auto už tam skoro měsíc stojí, ale jinak se normálně točí když se mu pomůže větší silou.
Prý i při popojíždění je slyšet jak tam ten kotouč drhne.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

hansdob píše:Jinak jsem trochu pogooglil a je většinou opačný problém zasekly ventil směrem ke kolu tzn ze 1 kolo nebrzdí.

Trochu mě udivuje ze říkáte 1 okruh vždyť z ABS to není na okruhy ale na každé kolo zvlášť okruhy má jen hlavní brzd válec co zkusit připojit jiný brzd válec ( nějaký vyřazeny třeba co prolinal) jen k ABS a zabrzdit sikovkama přes tycku jestli bude stejný problém??
Bylo mi to taky divné, /a správně jsi postřehl, že jsem blbec/ ale jak jinak vysvětlit to křížené zabrždění..? Ale asi už svítá a vypadá to, že dotyčná byla asi v práci dost přesčas ,když to tak přirezlo nebo se zablokovalo..Vypadá to, že to je účet, který se stává po zimě, kdy sůl se dostane do brzd, normálně se odjede, pak se více šlápne na pedál a prásátka se zablokují.A jelikož auto má ABS , může se to na něho svést. Být to socka, tak se už opravují válečky, kontrolují hadice apod..Mám zato, že je vždy nejlepší přistupovat k autu , jako by to opravdu socka byla a věnovat se základu funkce..Uvidíme, jaký bude ortel.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

favo píše:
Na brzdy mrknu, díky za tip.
já bych to nejprve projel pak zkusil které kolo vaří, zarezlé pístky, pokud budou všechny tak může být problém i v HBV to chce zkusit povolováním trubek kde je tlak,

měl jsem něco podobného při přejezdu karpat začalo auto brzdit, přijel jsem a poklice vlály, nikdy jsem příčinu neodhalil, vždy se to stalo při přejezdu karpat, na kostce jsem nikdy závadu neměl , snad jednou že nebrzdilo jedno kolo neprůchozí přes kostku, napojil jsem to T kusem ze škody 120 a zdar, auto bylo stejně už pojízdný šrot,
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Miloši, já to auto neopravuji a popravdě jsem zato rád, ale chci sestře pomoci a servisákovi taky, přeci jen je to známej a tak tahám rozumy z Vás co máte víc zkušeností a vědomostí než já.
Třeba se někdo s takovým problémem setkal a kdyby né, tak pokud se to podaří vyřešit, aspoň sem hodím info kde byl problém pro někoho, kdo to bude třeba jednou řešit taky.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Dostal jsem echo od sestry, že jí přišla opravená jednotka ABS a Opel už zase šlape jak zamlada.
Sice nevím co přesně tam bylo za problém a ani kolik oprava stála, ale hlavně že jede.
Díky všem za rady.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Odpovědět

Zpět na „Opel“