Gyeon

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Gyeon

Příspěvek od Pajda077 »

Autokosmetika GYEON ...Má s ní prosím někdo zkušenosti?Chystám se koupit výrobky od této značky ... děkuji
Pejcha
Přispěvovatel
Příspěvky: 216
Registrován: 11 říj 2010, 14:00
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Pejcha »

Ano, nejake veci jsem od nich zkousel/zkousim. Co by te zajimalo?
VW Tiguan CityScape, 2.0TDI 130kw 4motion
VW Touran Cross (1T3), 2.0TDI 103kw
ExVW Polo Cross, 1.9tdi, 74kw a zatim serie
ExO1 COMBI ASV 81kw -> 105kw - Trysky PP502, EGR OFF, CHIP by DIESELPOWER, Brzdy ORS
ExVW Lupo 1.4TDI a uvidí se co s tím...
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Obrázek
TOto si chci objednat ale ještě mi tam chybi lestenka. A chci se zeptat v jake fázi mam použít retuši v podobě tužky. Po dekontaminaci laku? Co ten ručník za 500 má význam ho brát?
Pejcha
Přispěvovatel
Příspěvky: 216
Registrován: 11 říj 2010, 14:00
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Pejcha »

Ten rucnik patri k tem hodne dobrym, ale zalezi na velikosti auta, me 1 nestacil a moc me to s tim nebavilo, nakonec jsem koupil vysousec a ted se s nim ucim aby to melo co nejlepsi vysledek. Zakladem pro retusi bych videl hlavne v umyti a odmasteni, muzes udelat celkovou dekontaminaci, to uz zalezi na tobe.
Jinak WetCoat ted testuju, protoze mam na aute hobby keramiku od Auto Finesse a uz mi prijde, ze moc nefunguje.
Sampon Bathe jsem mel kdysi na zkousku, ale myslim, ze nebyl uplne PH neutralni. Tat je pry hodne dobry, ale ja zatim osobni zkusenost nemam, dodelavam ted to same od AF a koupeny mam dalsi od CarPro.
Prep, Iron, Glass jsem nezkousel, nemohu posoudit. Na okna mam od ValetPro nejaky pripravek, super. Misto Ironu mam Bilt Hamber Korrosol. Lestenku chces na co? Pod vosk?
Jinak myslim, ze tech malych mikrovlaken budes potrebovat vic, nez 2 a asi by stacily nejake noname.
Do sz ti poslu odkaz, kde cerpam informace ja. Jinak vse pisu jako naprosty hobby nadsenec, ne profesional.
VW Tiguan CityScape, 2.0TDI 130kw 4motion
VW Touran Cross (1T3), 2.0TDI 103kw
ExVW Polo Cross, 1.9tdi, 74kw a zatim serie
ExO1 COMBI ASV 81kw -> 105kw - Trysky PP502, EGR OFF, CHIP by DIESELPOWER, Brzdy ORS
ExVW Lupo 1.4TDI a uvidí se co s tím...
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Jj pod vosk na zaleštění od nehtů atd. Je to 20 let stare auto ale chci mu dát co potřebuje. Jinak jak je myšleno ze chráním vůz když mu dam vosk? To se pak nečistoty hůře usadí na autě a stači pak jen spláchnout vodou a je to dole?
Pejcha
Přispěvovatel
Příspěvky: 216
Registrován: 11 říj 2010, 14:00
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Pejcha »

Koukam, ze v kosiku mas veci od umyem.cz, doporucuji se podivat na jejich youtube, maji uzitecna videa.
Jinak lestenku mam nejakou od AF a pouzil jsem ji jednou, pokud to budes delat fakt poctive, tak muzes auto lestenkou prebehnout pred voskovanim, ja to tak delal jednou, ale to by jsi taky mohl pouzit clay na mechanickou dekontaminaci...
Jinak uplne nevim, jestli ti pomuze na ryhy od nehtu, me to tim neslo, mam tu jeste nejakou pastu od 3M a tou to trochu slo. Nedavno jsem poridil lesticku a k tomu pasty, tak uvidime, jak to pujde. Jinak idealni co vetsinou doporucuji je to prebehnout cele lestickou a mas jistotu, ja to jeste nedelal, 2 auta jsem nechaval rozlestit a bylo to fakt znat.
Jinak vosk jsem pouzival od Soft99 Fusso Coat 12mth a vydrzela urcite vic jak 6 mesicu, takze vosk na jare a na podzim.
Vosk ber tak, ze davas na lak dalsi tenkou ochrannou vrstvu, tzn, ze se tak snadno neskrabne, kdyz ho mas zaprasene a otres treba jen prstem, ze by si umyl jen vodou asi ne, mozna kdybys umyval fakt casto, ale spis ne. Normane myju penou, 2 kyble a houba a pak susim. Spis bych to bral jako dodatecnou ochranu laku pred ptacim trusem, hmyzem apod.
VW Tiguan CityScape, 2.0TDI 130kw 4motion
VW Touran Cross (1T3), 2.0TDI 103kw
ExVW Polo Cross, 1.9tdi, 74kw a zatim serie
ExO1 COMBI ASV 81kw -> 105kw - Trysky PP502, EGR OFF, CHIP by DIESELPOWER, Brzdy ORS
ExVW Lupo 1.4TDI a uvidí se co s tím...
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Na videa jsem koukal a moc se mi líbila ale skutečnost je pak jina asi. Co bych chtěl já tak za me určitě umyt...dekontaminovat ale jen chemicky...Tim clay si myslím že je to podobne jako tou chemickou cestou ne? Pak zase umyt....Odmastit...a pak na to hodit vosk WETCOAT....kdybych pak tedy ještě leštil a clayoval byl bych někde na 5000kc a to mi přijde hodně...Za me chci aby auto vypadalo ze se pěkně leskne i ted když bude mít 20 let.....lesticku Máme v práci ale to je na cely den a ještě to brutálne zasere gumy okolo oken a pak to nejde dolů...ale lesk byl znát. Dela se to třemi kotouči a lestenka byla od MENZERNA tuším. Ale s mým časem bych se chtěl tomu dlouhému leštění vyhnout a zkusím raději něco rychlejšího a nebo pokud není potřeba úplne nutné leštit tak bych tento krok vynechal. Ale proto píšu sem o radu abych pak něco nekupoval za tolik penez a výsledek by byl zmaren jen díky tomu ze jsem to nevylestil. ..to také nechci...Děkuji

P.S. Na kolik umyti a dekontaminovani a voskování vyjde to 500 a 400 ml balení?

Včera jsem zkoušel v práci čistič ráfku od FORCH Vypadá že je to asi podobne jako odstranovac poletave rzi....zfialovelo to a celkem dost na předních dveřích...Takže si myslím že kontaminovane je to dost...ObrázekObrázek
Pejcha
Přispěvovatel
Příspěvky: 216
Registrován: 11 říj 2010, 14:00
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Pejcha »

No kouzlo toho WetCoatu je prave v tom, ze se nanasi na umyte auto po oplachu a aktivuje se tlakem vody, tun. nastrikat a oplachnout. Jinak mas postup asi ok. Pokud lestit nechces, tak to samozrejme chapu, rucne ale nikdy nedosahnes toho, co lestickou. Jinak ty spinave gumy apod. jsou proto, ze si nekdo snazi usetrit praci, standartne se vse olepuje paskou.
Ale kdyz uz se s tim budes takto delat, tak bych ten wetcoat vymenil za nejaky tuhy vosk, nebo vosk ve spreji. Ten WetCoat mi na to moc smysl nedava, ja ho pouzivam po myti spise pro posilneni a lespi suseni - odvod vody. Jinak ja mam litrovku a pokud si dobre pamatuju, tak jsem ho pouzil max 3x a je tam odhadem 400ml.
K tomu odstranovaci rzi, ano, ty veci jsou stejne, spise jde o to, aby neposkozoval plasty apod, je lepsi si precist k cemu je vhodny. Efekt to dela stejny, krvacivy.
VW Tiguan CityScape, 2.0TDI 130kw 4motion
VW Touran Cross (1T3), 2.0TDI 103kw
ExVW Polo Cross, 1.9tdi, 74kw a zatim serie
ExO1 COMBI ASV 81kw -> 105kw - Trysky PP502, EGR OFF, CHIP by DIESELPOWER, Brzdy ORS
ExVW Lupo 1.4TDI a uvidí se co s tím...
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Myslíš jako třeba od sonaxu ten vosk?Obrázek

to je ale spis detailer....tak jaky rychlovosk doporučis? Vždyť ten wetcoat je také rychlovosk přece.Asi je nejlepší také vybrat z řady gyeon. Nerad bych mel výrobky od více výrobců.

Co tato lestenka spolecne s voskem a ještě navrch dat wetco at?
Obrázek
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Čau, kup si ten Tripple. Pro začátek ideální přípravek. Touto leštěnkou začalo to bláznovství u mě. Výhoda Tripplu je v tom, že má 3 funkce - čistí, leští a chrání. Pracuje se s ním velice dobře a když si vyhraješ, tak budeš s výsledkem spokojen a i ty "nehty" pod těma klikama budou méně vidět... Kup si k tomu hlavně pěnové aplikátory. Osobně bych po vyleštění Tripplem neaplikoval tuhý vosk, ale použil tekutý vosk AF Glisten (tuším že se někde dá koupit sada Tripple, Glisten, 2 aplikátory a 2 mikrovlákna)...

P.S - od Gyeonu používám Glass. Dle mě lepší jak ValetPro a snadno se s ním dělají okna zevnitř...
S2 CFGB DSG
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Ahoj a ten Tripple nanasis jak? Mám si koupit od sonaxu ten hribek do ruky? Nebo je lepší ten aplikator
K tomu vosku...ten wetcoat tedy nelze aplikovat na tu lestenku Tripple? Však to je tekutý vosk...

O tom Glas pises proč? V objednávce ho mám😉
To bláznovství tim myslíš co? 😃

Ten ručník myslíš že je potřeba?v čem vidíš jeho výhody?

Jsem dnes v Pardubicích nevíte jestli někde mají výrobky od GYEONU?
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

já jsem koupil tohle: https://www.sonax.cz/eshop-autokosmetik ... etail.html

vzal to normálně použitou houbičkou od nádobí, na hlubší škrábance je přiložena vosková pastelka nebo co, kterou drobné škrábance napřed zatřeš a pak to celé vezmeš tímhle voskem. Vydrží to na autě tak maximálně půl roku, ale i po tom půlroce uvidíš, že budeš smívat trošku i tu barvu toho vosku.

Nyní testuju z aliexpresu cosi s "keramickým" vzhledem, no škrábance to nezakrylo, ale uvidím životnost, pokud by to mělo dobrou životnost, zkusil bych oba přípravky smíchat, aby to zakrylo škrábance a dlouho vydrželo. ;)
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Tripple se nanáší mikrovláknovým aplikátorem a rozlešťuje mikrovláknovou utěrkou...
No wetcoat je sice tekutý vosk, ale jak název napovídá a člen Pejcha píše, aktivuje se TLAKEM VODY. Na tuto leštěnku je vhodné aplikovat vosk v rozprašovači... Ale samozřejmě to není nutné, Tripple chrání tak jak tak... Něco si počti na internetu o ochranách laku a možných kombinacích... AF má spoustu videí s návody.

o Glass cleaneru píšu nejspíš proto, že ses ptal jestli s touto kosmetikou má někdo zkušenosti....

No tak ručník je především na sušení, ale základem pro sušení bez škrábanců je kvalitní důkladné mytí vapkou v kombinaci s dvoukýblovou metodou...
S2 CFGB DSG
tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Příspěvek od tempest »

Zkoušel jsem WetCoat a Dodo Juice (něco na způsob WetCoat) a oboje dvoje má stejný problém - auto umyju, nastříkám a hned znovu umyju wapkou, zkoušel jsem to dělat i po částech. No a po zaschnutí vody zůstanou fleky od kapek na autě. Nebo když prší a auto je mírně zaprášené, když schne,tak znovu zůstanou zaschlé kapky spolu s prachem na autě. Zkoušel jsem i auto po umytí sušit ručníkem a po dešti to udělá zase ty mapy. Jedinou výhodou je, že voda pěkně odtéká. Něco jako mokré stěrače.
Pajda077
Přispěvovatel
Příspěvky: 484
Registrován: 27 črc 2014, 20:33
Bydliště: Králíky

Příspěvek od Pajda077 »

Tak to jsem tedy znepokojen jestli to vůbec brát...Takže zkouší s ted něco jiného?
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“