Jak dlouho se dá skladovat nafta?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Jak muže bejt nafta bez biosložky, když je povinnost přimíchávat určité procento bio? To tady nekoupíme nikde, možná na ukrajině
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Jaký jsou pro tohle podmínky si napřed zjisti než to plácneš. Jiná věc je to, jak je to ve skutečnosti, respektive to co např. EO tvrdí o Optimal naftě. S jistotou, až mě tam zase pustí :D Ti dovezu naftu bez bio dvacet kiláků od bydliště. Ukrajina to určitě není (LOL)
Člověk se pořád učí.
pstejski
Přispěvovatel
Příspěvky: 156
Registrován: 19 pro 2010, 10:50
Bydliště: Vysoké Mýto

Příspěvek od pstejski »

tak tak, každý výrobce musí splnit sice určené procento biosložky, ale v rámci celku, takže pokud do určitého množství vyrobené nafty té biosračky přimíchá víc (což nikdo nezakazuje), zůstane mu určité množství, kam nemusí přimíchat nic.
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4643
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od martinsidlo »

tomtt píše:Chci si udělat nějakou zásobu, jelikož se dá předpokládat, že naše vláda využije nízké ceny ropy a opět zvedne spotřební daň. Měsíčně najezdím cca 4-5 tis.km.
Ty si chceš udělat zásobu,když spotřebuješ 300l/měs, tj. 3600l/rok ? V dnešních cenách? V cenách možná zítra? Cca měsíční úspora do 1000,-,to nepočítám náklady na přivezení.
To mi hlava nebere.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

šulda píše:Jaký jsou pro tohle podmínky si napřed zjisti než to plácneš. Jiná věc je to, jak je to ve skutečnosti, respektive to co např. EO tvrdí o Optimal naftě. S jistotou, až mě tam zase pustí :D Ti dovezu naftu bez bio dvacet kiláků od bydliště. Ukrajina to určitě není (LOL)
Nejse v tomhle kovanej a takových plácanců je tu plný forum, kdysi jsem o tomhle četl článek a povinnost je, tak prosím když jsi tak fundovanej můžeš konkrétně říci kde se koupí nafta bez bia? Rád se poučím. Nevím kam jezdíš, ale já bydlím v ČR a proto jsem myslel, že se tu diskutuje o místních poměrech ;)
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Vidíš, já měl zase za to, že to je aspoň tady známá věc, tak upřímně pardon. Eurooil díky bionaftě spotřebuje tolik biosrágory že už tak nemusí do normální nafty nic přidávat, jak už tu píše pstejski Pak ještě OMV a Maxxmotion, nevím jestli se u nás ještě dá sehnat a Benzina Verva tvrdí že je taky bez biosrágory ale když se testovala tak tam řepoňa byla. Teď tankuju u EO jinak v AT bez bio a s centanovým číslem + - 60.
martinsidlo>> jj, taky sem názoru že v tom přínos nevidím. To co "ušetříš" se ztrácí v nákladech kolem toho. Kolega z práce valil pro 200l k ONO do traktoru. Má to k pumpě jen 38km. Ale neudělej to když je to tak levný. Oni z toho pak mají dobrý pocit jak s tím vydrbali.
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4643
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od martinsidlo »

Taky,když se zdražoval benzin z 8,- na 12,-,co jsi ušetřil,když jsi "syslil " do kanystrů ? H.......
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Dnes je to problém u všeho, poslední dobou uvádím do chodu mota ze 60-70 tých let, kdy ty benzinové sračky přes zimu zasraly karburátory neskutečným humusem , a když má moto 3 karboše je to radost..Jinak pamatuji, když se zasekl automat na benzin na dvacetikoruny a čehůni to zjistili..Pořád to teklo , stačilo zmáčknout pistoli..Otec mého kámoše s benzinem Super dokonce naplnil celou vanu a přitom to byl silný kuřák..Dnes bych neskladoval NIC, jsou to "výrobky" rychle na svět a rychle ze světa..Nejlépe tyto sračky ala- eco snáší primitivní stroje minulosti a ne přecitlivělé výdobytky moderní doby s jemňoučkými filtry..Proto moje moto s jednoduchým karbcem konstrukce 2O-30 let na jaře chytne, pocukává ale sežere to... :)
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Praveze Jericho staré stroje veľmi zle znášajú nový benzín 95 ktorý má viacej bio zložiek
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ono jsou staré stroje a ještě starší, čím jednodušší karburátor, tím lépe. Bohužel už není starý obyčejný benzin, mě by stačilo i 80 octanů , ale jde o to ucpávání plovákovky apod. Pokud tam máš plovák jako u Jawy, tyčku s hrotem, která uzavírá díru přívodu, tak se to zvládne, ale pokud má plovák "vahadélko" , přes které se ovládá uzavírací ventil ve víku plovákovky, tak vše se zablokuje a musí se pečlivě vyčistit..Tak se používá 100 oktanový benzin, která má údajně nic nebo málo těch sraček..Např. Norton 750 SS, měl plovákovky AMALů plné sraček a naopak BMW r 6O nemá problém..Samozřejmě záleží co je to za konstrukci a jak dlouho to nejelo..
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Už asi rok, používám do všeho prémiový benzín. Od sekaček, po auta. Sekačky po zimě neměly problém nastartovat.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

mirek999 píše:Už asi rok, používám do všeho prémiový benzín. Od sekaček, po auta. Sekačky po zimě neměly problém nastartovat.
Myslíš třeba verva 100? Někde jsem slyšel, že taky nezasírá karburátory, tak na tom asi něco bude, je modrej.
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Aj ja ju používam na kosačky píku atď ,s normálnym benzínom som kosačku po zime nenastartoval s týmto není problém
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
titan0306
Aktivista
Příspěvky: 4302
Registrován: 10 bře 2006, 21:47
Bydliště: Nový Bor

Příspěvek od titan0306 »

U nás se dá taky koupit bez BIO
https://www.vendys.cz/sluzby/vendyspetrol
Tel:776005385 Nový Bor
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

fekálek: přesně tak, konkrétně Vervu. Je do modra a má úplně jinou vůni. Jak v čínském hechtu, tak Oleo Mac bez problému. Před každou zimou naplním plné nádrže do všeho a odstavim. Těch pár drobných na ceně mi je fakt na párku.
Hlavně se mi teď líbí a směju se tomu, jak lidé čekají i skoro hodinu na Onu, než natankují. Před zlevněním pohoda a teď kolony, až do křižovatky. Třeba Štěrboholy. Myslím, že tam začali jezdit i ti, co předtím na Ono nadávali. Ale nízká cena je silná (rofl) Jezdím stále na Benzinu, prostě zvyk. A nemluvě o tom, že se mi fakt nechce přemýšlet v kolik mám jet natankovat, abych tam nebyl půl dne. :roll:
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“