Jak dlouho se dá skladovat nafta?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

mirek999 píše:Už asi rok, používám do všeho prémiový benzín. Od sekaček, po auta. Sekačky po zimě neměly problém nastartovat.
Přesně kámoš přeléval benzin z nádrží motocyklů do auta a moto plnil 100 octanovým benzinem, bohužel už bylo pozdě a vše je zasráno..
A co se týče naplnit nádrže před zimou, mám problém, že málokdy letní naftu vyjedu a hlavně, nevím kdy už pumpy mají zimní naftu.Takže je vlastně štěstí, že pořádné zimy nejsou, nikdy nevím kdy mi to zamrzne, tak tam leji benzin, ještě že mám starou rotačku... :(
nepropadat panice...
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Do starejch aut bez dpf se to dá ale u aut s filtrem je to problém.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Jasně, tenhle návod od Bosche pro diesely je prehistorie pro dnešní auta nepoužitelná, proto je taky nemám, svoboda nade vše.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
optimista
Přispěvovatel
Příspěvky: 527
Registrován: 25 lis 2012, 21:16
Bydliště: michalovce

Příspěvek od optimista »

Ked som zamlada robil v kovosrote bol tam tank z 2 sv vojny a mal polovicu nadrzi pred rozpalenim to vyjazdila to avia jedneho sukromnika co k nam vozil srot ze vraj miesali jedna k jednej
s 120gls T603 favorit opel astra g
octavia 1 tdi 81kw AHF rv 2000 470 xxx tis predana MB B trieda 180D automat ma moja lepsia polovicka
golf 4 1.6 benzin mercedes w 211 220 cdi 2008 origo diag mercedes bmw univerzalna diag launch x 431
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

My sme kedysi naftou doma kúri za starých čias a v zemi bola 1500l nádrž na naftu a 800l tam bolo asi 20r a tiež to jeden na avii vyvozil a ako si chválil ešte teraz som s ňou salung natieral keď som betonoval .
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1362
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

To už ale vytahujete dinosaury :roll: Já sem taky kdysi vypil 25-30 piv za zábavu. Teda pravda že sem začal v 17:00 a končil v 7:00hod (LOL)
Člověk se pořád učí.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

:D Jo, tyhle těžké souboje , když bylo dobré pivo probíhaly až do úplného vystřízlivění.Pamatuji kluka, s kterým jsem byl v armádě, který na vycházce dal tak od 15 - a víc piv a když nám testovali plíce,/ on kouřil až oči mhouři/ tak doktor povídá, no to jsem zvědav jak to u vás dopadne, když máte tak žluté prsty od cigaret při tomto testu obsahu plic...Ten přístroj byl velký válec , dotyčný hadicí foukal do vody a podle toho jak se ten válec nadzvedl se měřil objem plic., Byly tam stupnice - nemocný člověk, běžný člověk, sportovní typ a poté vrcholový sportovec...Bylo opravdu těžké válec nadzvednout, člověku lezly oči z důlků..Ale nastoupil ten borec a doktor povídá, uvidíme ...A borec se nadechl, fouknul a válec vyjel úplně nahoru až vytekla z pod válcem voda ven..Doktor v úžase povídá, to není možné aby takový opilec a silný kuřák měl tak obrovský objem plic...Jo, různorodost lidská je obrovská.. (LOL)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“