Golf 4 AGR výměna oleje.

vše o motorových, převodových a podobných olejích - čím se miláčci namažou

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Smoker420
Přispěvovatel
Příspěvky: 60
Registrován: 16 říj 2019, 11:49
Bydliště: Stříbro, kšice

Golf 4 AGR výměna oleje.

Příspěvek od Smoker420 »

Zdarec, tak se chystam udelat vymenu oleje na golfu 4 agr a kdyz jsem koukal co tam je tet za olej tak jsem nasel 5w30, ale ja u vsech jinych aut s rotackou daval vzdy jen 10w40 a u pd myslim tet 5w40, poradni nekddo jaky je tam lepsi dat, auto ma nalitano 221 xxx km
Jaky ole je dobry aby to dobre mazalo za srudena ale i za tepla, mlada hlavne nekdy jezdi trasi kdy se motor ani poradne neohreje, a poradí nekdo jeste neco dobryho na proplach mororu, diky
Jinak mlady jsem rekl at to drzi nejim na 2000 otacek, a at auto pred jizdou zahriva pomalou jizdou cca 15min, a pri dojezdu necha aspon minutu dochladit se zaplym topenim a zatim zadny problem nebyl, i kddyz se obcas jede tak 10km do ochodu a zpet...
Gas gras or ass.....
frantisek28
Přispěvovatel
Příspěvky: 840
Registrován: 08 črc 2007, 17:23

Příspěvek od frantisek28 »

Stiahni si uzivatelsku prirucku, tam najdes aj ine potrebne rady, co a ako.
Dodrz specifikaciu oleja.
O olejoch je milion tem, tak ak nechces prirucku, tak citaj.
Zas dalsia zbytocna tema, co niekto na 1.9 TDi nevie aky olej?
Inak, si v zlej sekcii…
Oleje sa riesia tu:
https://dieselpower.cz/forum/viewforum.php?f=10
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Na proplach u svého PD používám od TEC 2000 - Engine flush a co se oleje týká, tak hlavně dodržet normu předepsanou výrobcem.
Nato jaký olej použít platí že co člověk to názor, takže sto lidí sto názorů.
Já se snažil dávat vždy 5W40, ale mnohokrát nebyla jiná možnost než dát 5W30, osobně se mi 10W40 zdá spíš pro benzínové motory, ale možná se pletu.
Mě učili že první číslo značí schopnost oleje mazat v zimně a to druhé zase schopnost udržet film ve vysokých teplotách, tedy čím nižší první číslo tím je olej odolnější v zimě a obrácené u toho druhého tedy čím vyšší tím odolnější vůči teplu.
U dieselu je to zvlášť důležitý protože se neprohřeje tak rychle jako benzínový motor.
U oleje je nejlepší se držet ověřených značek.
Jenže se v tom vyznej, když dnes ti do benzínových motorů cpou oleje 0W20.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14262
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Osobně bych spíše u AGR dbal na pravidelnou výměnu oleje podle počtu kilometrů nebo 1 rok + dbát na výměnu ostatních filtrů, což se taky celkem zapomíná, protože mnoho lidí pod pojmem výměna oleje má za to, že olej + 1x filtr a je to, ale řešit jestli tahle značka je lepší než tamta, tyhle motory spolu s dalšíma ze stejné rodiny dávno předvedly svojí kvalitu, osobně bych nechal 5w40, měnit 1x za rok nebo 15 000km a víc bych neřešil.
Odpovědět

Zpět na „Mazání a motorové oleje“