Podnikanie z dodávkou, oplatí sa ?

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Jawák
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 24 bře 2014, 19:32

Podnikanie z dodávkou, oplatí sa ?

Příspěvek od Jawák »

Dobrý večer prajem, asi sa to tu veľmi nehodí no rád by som poznal názory pár ľudí / ak to niekomu bude vadiť, kľudne to zmažte /

Vec sa má tak.. všetci vieme v akej sme situácii, ani mňa to neobišlo a pred viac ako mesiacom nám zavreli firmu ( dostal som výpoveď ) a teraz uvažujem čo ďalej..
Už dlhšie uvažujem nad kúpov dodávky, s tým, že by som začal jazdiť sám na seba ( na živnosť )
No neviem ako to funguje, hlavne nejaké stránky / programy na vyťaženie dodáviek, prípadne ponúkať sťahovanie, vypratávanie atd..ide my o to či by sa to vôbec oplatilo alebo mám radšej kašľať na to

Vopred ďakujem za odpovede
Grunt
Přispěvovatel
Příspěvky: 218
Registrován: 21 říj 2013, 16:01

Příspěvek od Grunt »

Kohoé znám s dodávkou má se dobře (ne vyloženě ale líp než zaměstnanec určitě) jen to chce vyřídilku nebo štěstí na shánění kšeftů na to moc nejsem jinak bych jezdil dávno na sebe
Ford Galaxy 1.9TDi 85kw AUY 2002
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Syn meho známeho jezdil jako smluvní přepravce vlastní dodávkou u DPD. Vydělal si 1500kč a někdy i víc čisteho každý den. Každý den najel cca 200-250km. Než se zapracoval, byl to prý opruz.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

Pepíček píše:Syn meho známeho jezdil jako smluvní přepravce vlastní dodávkou u DPD. Vydělal si 1500kč a někdy i víc čisteho každý den. Každý den najel cca 200-250km. Než se zapracoval, byl to prý opruz.
Ty silnice a sídla zákazníků musíš jezdit popaměti aby to odsejpalo , jen podle navigace budeš denně x-hodin mínus ale to spíš prostě nestihneš tolik aby sis vydělal
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Je mi to jasný. Každý kurýr ale začínal a ze začátku to prostě nejde. Já bych tohle dělat nemoh, neměl bych na to nervy (rofl)
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

Dneska se maj jak prasata v žitě , nový auto votřískaný ze všech stran za 2-3 roky na odpis , nikdy nic neplatí , 20ti letý chcáni po place mezi autama 60 km/h a ještě dávaj přednášky jak se má jezdit , když najedou do jednosměrky 4 za sebou nárazník na nárazníku tak musím vycouvat já s vlekem , znám to z práce
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

No to jo,no. Honěj prachy.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

https://tydenikpolicie.cz/ridic-dodavky ... -internetu
Podobně jezdí po place DPD a stejnou situaci jsem zažil i cestou do práce osobákem , před dědinou mi jel v 70km/h tak 1m od nárazníku protože mě chtěl popohnat , v dědině jsem šel na padesát což neunesl předjel mě a po 100m zastavil u obchodu co zavážel vyskočil a snažil se mě zastavit , objel jsem ho a jel dál jinak by tam jeli 25ti letý policajti který chtěl evidentně volat
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Teraz by som si asi dodávku nekúpil na jazdenie a podnikanie takých je mraky a firmy oslovujú takých čo majú veľký vozový park a zmluvy s jednou dodávkou môžeš fakt sťahovať alebo jazdiť pre DPD atď ale to je robota o nervy sú platený od toho koľko balíkov naložia zase od dobierky ak berú peniaze v depe si ráno skoro všetko musia nachystať ,starú dodávku keď máš sa ti dojebe zase si bez peňazí ,preto každý z nich kupuje nové ale ten zárobok není taký lukratívny rozprávam sa s každým jedným čo sem chodí sú to mladi chalani kde pol platu ide na splátku auta pomaly
BMW 330 ix
Jawák
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 24 bře 2014, 19:32

Příspěvek od Jawák »

Kuriéra by som robiť nechcel. To je jedna s prác, ktorú fakt nemusím. Skôr som mal namysli to sťahaovanie, vypratávanie atď.. alebo si zaplatiť aj nejaký program a občas aj tam niečo hľadať
Bude to asi ťažké teraz
Uživatelský avatar
optimista
Přispěvovatel
Příspěvky: 527
Registrován: 25 lis 2012, 21:16
Bydliště: michalovce

Příspěvek od optimista »

Ked si tu robotu nikdy nerobil tak by som sa najprv niekde zamestnal ako obycajny vodic. Ide len o to ci ti to bude vyhovovat lebo kupis dodavku a zistis ze to nezvladas alebo nemas na to nervy kazd, den sa otravoat s ludmi prip nieco ine a co potom lizing musi bezat kazdy mesiac a potom príde zima a bude este horsie kazdy den byt na ceste
s 120gls T603 favorit opel astra g
octavia 1 tdi 81kw AHF rv 2000 470 xxx tis predana MB B trieda 180D automat ma moja lepsia polovicka
golf 4 1.6 benzin mercedes w 211 220 cdi 2008 origo diag mercedes bmw univerzalna diag launch x 431
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Na kurierske služby sa vyprdni budeš len naháňat ludí a čekat kedy dojdu z práce. Neviem jaký maš rozpočet ale keby sem ti mohel poradit tak by sem kupil nejaký nakladiak MAN DAF s korbu a ideal hydraulicku ruku + minibager a vozil by si material alebo kopal. Mám tak 3 zakazníku a práce maju neskutečne. 2 kopu minibagrem a jeden ma kontajnere a rozváža po zakaznikoch co prerabaju
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Jawák
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 24 bře 2014, 19:32

Příspěvek od Jawák »

Rozvážal som autodiely s dodávkou, pár krát som bol v Hradci Králové na otočku čo som mal necelých 1000 km. Baviť ma to baví, len mám trochu strach či by sa našla na dodávku nejaká roboty. No asi to risknem a potom sa uvidí
HonzaXM
Přispěvovatel
Příspěvky: 723
Registrován: 23 kvě 2014, 19:02
Bydliště: Písek

Příspěvek od HonzaXM »

Ideálně zajít do pár fabrik, zda by neměli práci na expresní přepravu. Zákazník se takhle kdysi zeptal, samozřejmě ho to zezačátku stálo i nějaký úplatek, aby se tam dostal. Začínal na 3 VW LT a dnes má asi 6 Sprinterů, 2 Vita, 7,5 a 12 t Iveca a tahač Actros s návěsem. Víc už nechce rozšiřovat. Lítá převážně Francii a Slovinsko a pak s menším Ivecem mezi místními sklady. Důležité je mít auta v pořádku, aby vždy dojela do cíle, případně mít náhradní řešení, jinak o kšeft přijdeš.
Jaguar S-type 3,0, r.v.2003
Citroen XM Ambulance, 2,1TD 12V, r.v.1995
Citroen XM Musketier 3,0 V6 24V, r.v.1998
Citroen C5 break 2,0 HDi, r.v.2005
Citroen Berlingo 1,9D, r.v.2004
Citroen Berlingo 1,6 HDi, r.v.2009
Fiat Scudo 2,0 JTD, r.v.2008
A další...
HonzaXM
Přispěvovatel
Příspěvky: 723
Registrován: 23 kvě 2014, 19:02
Bydliště: Písek

Příspěvek od HonzaXM »

Jinak já kdysi brigádně vozil po nocích noviny, nejdřív jako zaměstnanec a pak i vlastním autem. Sice to bylo náročné, ale jako mladý kluk jsem si díky téhle práci vybavil byt. Pak to ale převzala Česká pošta, která v tom udělala jen bordel. Nebylo to špatně placené a práce mě bavila.
Jaguar S-type 3,0, r.v.2003
Citroen XM Ambulance, 2,1TD 12V, r.v.1995
Citroen XM Musketier 3,0 V6 24V, r.v.1998
Citroen C5 break 2,0 HDi, r.v.2005
Citroen Berlingo 1,9D, r.v.2004
Citroen Berlingo 1,6 HDi, r.v.2009
Fiat Scudo 2,0 JTD, r.v.2008
A další...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“