octavia 2.0 bwa

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

octavia 2.0 bwa

Příspěvek od valekf »

Cest, resim ted jednu octavii na ktere se seslo vic veci na servis - turbo, rozvody jak remen tak retez, svicky, termostat, vsechny tesneni - sani, turbo, atd.. ted k problemu po slozeni a kratkem zahrati auto zacne vynechavat na volnobeh na vsech valcich, z toho duvodu jsem menil jeste PCV ventil a tu dlouhou hadici co vede od kliky do pcv. Diagnostika bez zavad - jen to vynechavani v bloku merenych hodnot. Adaptace vymazany, zakladni nastaveni udelano. Staci zvysit otacky na 1000 a je to v pohode, samozrejme vynechavani je tam stale, ale uz to neni citit. Jinak auto jede normalne, bez vypadku vykonu, jen ten volnobeh. Nenapada nekoho cim by to mohlo byt? Me napada snad jen, ze by se pootocil nastavovac vacky, ale vsechno bylo na pripravky a sedelo to. Civky jsem prohazoval mezi sebou, svicky taky, beze zmeny.
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

přes diagnostiku mrkni na výpadky spalování, jestli tam vůbec nejaký jsou
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

Čau, jasně to jsem právě koukal, píše výpadky na všech válcích, to auto bylo nejakej rok u vás aj servisovany, modrá rs combi tuzing s duplexem vzadu.
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

https://www.youtube.com/watch?v=oXjFnuojkbM

tady video s vynechavanim, a druhy jak se to chova z pohledu venku

https://www.youtube.com/watch?v=psJGKw4Rf34
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Ten volnoběh se mi nelíbí, pokud to nedělalo když to přijelo, ty rozvody bych přešel ještě jednou, jak řemen tak řetěz.
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

Nedelalo prave, puvodne se melo resit jen turbo protoze to padalo do nouze - pricina byla banka. Retez chrastil, a remen mel 12 let,tak se to delalo komplet is termostatem, svickama, vsude novy tesneni atd. Remen jsem kontroloval hned jestli tam neni neco spatne, to je vse ok, zbyva jen retez.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Tak to bude u řetězu. Hřídele jsi tedy blokoval T10252?
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

Jojo, mam sadu na 2.0 i 1.8 tsi, samozrejme sroub na nastavovac taky novej.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Kolik to ukazuje na volnoběh v sk.91 pole 3 (pole 4 je požadavek)? Rozsah je -15 až +30, konkrétně nevím ale stejně jako na 1.8 si myslím že volnoběh by měl být těch 30, pokud je tam něco jinýho, je to jasný ;) Snad se nepletu a není to tady obráceně :)

To pole se skutečným úhlem případně ještě v 93/3 nebo 94/2, nevím, jestli to v té 91/3 a 91/4 taky není navzájem převrácený ...
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

to ti ted nereknu, uz to mam napul rozdelany, akorat jdu davat dolu vysokotlak a kryt retezu :D
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

To je fofr :) No tak to omrkni pak ;)
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

Auto musi dnes jet, co ti mam povidat, muj zakaznik muj pan :D
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

a není to chudý? proto to kolíše, pcv jsi dával origo? ale jestli to předtím nedělalo, těžko říct, jinak to aretování vaček to je taky dílo, vůle to má v tom přípravku jak prase, sem tam
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 415
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

Včera to odjelo, sací vačka byla o zub. Jo ty přípravky sou úplně k ničemu, stejně jsem to pak udělal od oka. Pcv byl samo origo

https://youtu.be/PikgbCSPoQ0
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

To je jinej vlnoběh panečku ;) Na to časování sací vačky jsi pak ve VAGu nekoukl že?
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“