Výměna spojky Golf IV 1,6 akl

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14265
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Jestli se nepletu, tak pod šrouby přítlačáku co jdou do kliky je ještě taková podložka společná pro všechny šrouby, ale i tak nechápu jak by konec klikové hřídele byl většího průměru, že nejde přítlačný talíř sejmout.
varok
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 15 kvě 2020, 12:03
Bydliště: Havířov-Podlesí

Příspěvek od varok »

To já nevím, ale je to tak. Ze srandy se tady neptám.
Golf IV, 1,6 74kW modrá barva
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

vem pajsr a naše vaše to musíš dát dolů, nic tam normálně není, je to prostě na té klice volně nasunutý, jediný jak by se tam mohla nějak udělat drážka, to by musely být ty šrouby volný a ten přítlačák by se po tý klice musel hýbat, někdy to z tý kliky jde hůř, je potřeba zabrat, kolikrát nemůžu sundat normálně dvouhmotu
varok
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 15 kvě 2020, 12:03
Bydliště: Havířov-Podlesí

Příspěvek od varok »

Šrouby byly dorvané na krev jak se říká. Ale možná to je opravdu jen tak zatuhlé. Předchozí majitel vykládal pohádky, že byla spojka čerstvě měněná, ale mě připadá že je ještě původní. Možná měněná max. lamela spojky, ale ten přítlačák pochybuji. i na setrvačníku nebylo poznat že by to někdy někdo sundával. na setrvačníku je Germany a spojková lamela Sachs. Ale že by byla za nějakých 20-25000km sjetá se mi nezdá. Kolik tak asi spojka vydrží?
Golf IV, 1,6 74kW modrá barva
Uživatelský avatar
M@ty
Přispěvovatel
Příspěvky: 81
Registrován: 08 čer 2012, 11:59
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od M@ty »

Na našem Golfu byla původní spojka a ve 150tis. chybělo na obložení lamely 0,5mm oproti nové od Sachs. Jediné na čem bylo poznat opotřebení byly unavené pružiny jejího středu.
VW Passat 3BG AVF 4motion , Passat 3B AFN Syncro
Passat 3B AVG 4motion , Passat 3B/3BG AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Tyhle spojky spíš trpí na opotřebení tlačné tyčky nebo středového talířku, případně praskne talířová pružina (to jsem řešil teď). Jinak to 200 tisíc obvykle dá. Ale je to paskvil, tahle spojka.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
varok
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 15 kvě 2020, 12:03
Bydliště: Havířov-Podlesí

Příspěvek od varok »

Já mám nalítáno něco málo přes 260000km. Tak nevím no. Zdá se mi že to ještě nikdo nerozebíral, ale samozřejmě se mohu mýlit.
Golf IV, 1,6 74kW modrá barva
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14265
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Co jsem je měnil já tak cca 170-250 000km ty spojky při normálním zacházení daly, extrém bylo po cca 5tkm kdy jí pán odpálil jak se snažil rozhýbat zatuhlé zadní brzdy na silnici.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Marek 77 - tenhle systém je originální a používá jej např. moto BMW a např. Zetka v minulosti. Má jednu velkou výhodu, spojkové ložisko běží neustále v oleji a i síla pedálu spojky bez jakékoliv hydrauliky je výborná..Ale tahle zvláštnost mnohé irituje, zvláště v případě, kdy mechán vidí spadlý pedál na zem a řekne, to je ale sráč a vytrhne přovodovku, a kouká jako trubka, že jí vlastně vůbec nic není, protože stačilo sundat deklík převodovky a vyměnit ztrhlý převod páky spojky vůči vypínací tyčce..Takže řidiči, kterým leží pořád noha na spojce mohou být v klidu, protože spojkové ložisko se nezadře...Kolikrát člověk musel vyrvat skříň u jiných vozů jen kvůli tomu, že odešlo klasické spojkové ložisko, stejně jako v dnešní době hydraulické.. Tenhle systém měl minimální závady a celá převodovka mimo nýtů na diferáku byla bezvadná, pouze montáž kvůli debilnímu unašeči na poloosu člověka otrávila... :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
M@ty
Přispěvovatel
Příspěvky: 81
Registrován: 08 čer 2012, 11:59
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od M@ty »

Také mě vyškolila prasklá páčka... (wallbash) Obrázek
VW Passat 3BG AVF 4motion , Passat 3B AFN Syncro
Passat 3B AVG 4motion , Passat 3B/3BG AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi
varok
Nováček
Příspěvky: 12
Registrován: 15 kvě 2020, 12:03
Bydliště: Havířov-Podlesí

Příspěvek od varok »

Nakonec se včera povedlo. Zapáčil jsem delším jeklem o motor puklo v tom a přítlačák vyletěl ven. No a ta hřídel je nakonec rovnoměrná, to osazení na konci se mi tedy jen zdálo. Už mám poskládanou novou celou spojku. Koupil jsem celou sadu. Byl tam přítlačák, těch 6 šroubů M10, ten plechový talířek s drátěnou pružinou, lamela. Zvolil jsem Sachs, tak snad to něco vydrží.
Ložisko tedy jde vyměnit i bez demontáže převodovky jen po sundání toho zeleného víčka?
Golf IV, 1,6 74kW modrá barva
Uživatelský avatar
M@ty
Přispěvovatel
Příspěvky: 81
Registrován: 08 čer 2012, 11:59
Bydliště: Karlovarsko

Příspěvek od M@ty »

Ano. Tlačí na něj tato páka a pod ním je tyčka co zase stlačuje talíř. Tu páku vysuneš. Má drážky a nejde pootočit na jinou polohu.
VW Passat 3BG AVF 4motion , Passat 3B AFN Syncro
Passat 3B AVG 4motion , Passat 3B/3BG AFN kripl
BMW e30 325i cabrio , BMW e24 635csi
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4639
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od martinsidlo »

Ale to ložisko přežije životnost převodovky.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
p.s.
Aktivista
Příspěvky: 1084
Registrován: 23 pro 2010, 09:38
Bydliště: Nová Role

Příspěvek od p.s. »

Taky mi kdysy ta pačka rupla daval sem už tu zesílenou
https://www.club-opel.cz/viewtopic.php? ... pojka#p237
Škoda Octávie Combi 1.9 TDI 81KW
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“