Fabia 1.9TDI AXR - kopání při manipulaci s plynem

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Zendass
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 29 čer 2020, 23:23
Bydliště: Olomouc

Fabia 1.9TDI AXR - kopání při manipulaci s plynem

Příspěvek od Zendass »

Zdravím, už od koupi - rok - se potýkám s takovou anomálií. Jde o takové “kopání/škubání/cukání” při manipulaci s plynem - příklad: Jedu z mírnýho kopca, bez plynu, brzdím motorem, mírně přidám plyn, opravdu mírně (když dám plnej, tak mi to snad láme vaz), a citím takovej škub, kterej projde celým autem a je to fakt nepříjemný po komfortní stránce. To samý i puštění plynu, taky škubne, jen dozadu. Byl jsem s tím u třech různejch mechaniků, ale ti prej vůbec nic necítěli a že se na to mám vykakat a jezdit. Další anomálie je to, že na volnoběh mi tam cosi hrozně vibruje, přerazí to i samotnej traktorovej zvuk motoru, je jedno jestli mám sešláplou spojku, dělá to furt. Zmizí jen po přidání plynu třeba jen o 50/100ot, a to se začne klepat celý auto, okolo 1100ot už dobrý. Pak to zas přerazí pískot turba, ale to je ta hezčí stránka. A když mám zpátečku, couvu, a zmáčknu spojku abych zpomalil, tak to udělá ranu, že mám pocit jak kdyby mi vyskočil motor zpod kapoty Všechno se děje jak při studeným, tak zahřátým motoru. Silentblok je prej dobrej, na víc se kluci nezmohli (kromě lekce autoškoly, že moc prudce přidávám plyn a proto to tak škube, jenže si nic nenechaj vysvětlit) . Nevíte někdo, jak toto vyřešit? Díky za každej nápad :-)
Škoda Fabia 1.9TDI 74kw 2006
Toyota RAV4 2.0VVT-i 2004
Zetor 7245 - pravej diesel
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4643
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od martinsidlo »

Bude volnej seletblok. Výměna. Kup si nové,origo všechny a bude klid.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Zendass
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 29 čer 2020, 23:23
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Zendass »

Ale to by snad tak nevibrovalo na volnoběh, ne? Já nevím, všichni říkali, že je zavěšení motoru OK, jeden mi řekl že je to převodovka, že to v ní cvaká. A tamten že je to OK a jen moc mačkám plyn, a ten další že to jsou poloosy. Tak si mám asi vybrat, nebo nevím co už.. To jak to cvaká mi ukazoval, dal tam kvalt, vzal za obě přední kola, a jakoby s něma otáčel po a proti směru jízdy. Vždycky to udělalo takový cvaknutí jak měnil směr otáčení. Jenže z toho taky nejsem moc moudrej. A na ty vibrace jsem se ještě neptal. Napadá mě že třeba setrvák, ale bůh ví, jakej to má.. (wallbash)
Škoda Fabia 1.9TDI 74kw 2006
Toyota RAV4 2.0VVT-i 2004
Zetor 7245 - pravej diesel
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3492
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

Ten "cvak" je potřeba najít. Nejlíp pohmatem. :)
Oct asv 2000, DieselPower
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Setrvák je jednohmota.
Taky bych to viděl na některý silentblok motoru možná záchyt reakce dole
Zendass
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 29 čer 2020, 23:23
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Zendass »

Pája 19 píše:Ten "cvak" je potřeba najít. Nejlíp pohmatem. :)
Bych docela rád, ale nemám možnost to zvednout.

A nejsem si právě jistej, hrozně jsem googlil, a deset lidí tam má dvouhmotu a deset klasiku jednohmotu. A dle toho vibrování usuzuju, že asi dvoj. Ale rád bych si byl jistej. Pokud bude potřeba, nahraju ten zvuk a dám poslechnout.
Škoda Fabia 1.9TDI 74kw 2006
Toyota RAV4 2.0VVT-i 2004
Zetor 7245 - pravej diesel
leguan
Aktivista
Příspěvky: 2020
Registrován: 11 črc 2010, 15:53
Bydliště: pelhřimov

Příspěvek od leguan »

zajed za nekym na jamu zabrzdi auto ručkou zařad a jako by se rozjižděj houpej tim na spojce druhej v jamě a najde se to kde to lita
Passat CC 2.0 tdi
Zendass
Nováček
Příspěvky: 4
Registrován: 29 čer 2020, 23:23
Bydliště: Olomouc

Příspěvek od Zendass »

https://youtu.be/wewE9BT3hlo

Tady vám házím ty vibrace, nebo co to má znamenat, třeba to s tím taky souvisí.

A to cvakání nejde úplně jednoznačně určit, protože se to auto škube celý. Co jsem jen tak poznamenal, je to, že ve včerejších vedrech to bylo děsný. Takže nechám udělat silentbloky, třeba je nějakej utrhlej. Je pravda že se to auto trošku škubne při startu, ale to jsem bral jako vlastnost.

Ozvu se s výsledkem :-)
Škoda Fabia 1.9TDI 74kw 2006
Toyota RAV4 2.0VVT-i 2004
Zetor 7245 - pravej diesel
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

no na fabii, jsem už řešil silentblok převodovky, vyjetej bokem, to cvaknutí, nedělají to volný brzdový desky v těhlici, dělává to, cvakne, při zabrzdění do zadu, pak už ne, pak až se přibrzdí dopředu
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“