Ducati Monster 750i.e.

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Ducati Monster 750i.e.

Příspěvek od roman1648 »

Včera jsem ženě dovezl tohle moto, docela dlouho jsem sháněl něco v původním stavu bez útoku českých kutilů a tunerů, ale povedlo se
Potřeboval jsem něco nízkého protože je menšího vzrůstu, celej život jezdím japonce ale i třeba sv650 bylo vysoké, z této bestie dostane krásně oběma nohama
Vyzná se tu někdo v této značce ? Rád bych se na pár věcí zeptal...třeba jsem si všimnul že to má regulátor tlaku paliva,ten má vývod na podtlak jak to bývá ale nic tam není zapojené?? Moto asi 3 roky stálo, když jí dám karate tak se kolem 7500ot trošku zadusí a pocukne ale nic hrozného, výkon a vše se mi zdá OK, udělám klasiku olej,filtry,svíčky, rozvody dělal než to odstavil,mám i fakturu ze servisu
Obrázek
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Blahopřeji, už ten rám člověka potěší a můj kámoš má Motto Guzzi , aniž bych zase vychvaloval Italy, tak ten kamarád, milovník MBenzů je ulítlý na tom, jak je ten motor krásně udělán a když byl v servisu , tak se divil, že tam připravovali tuhle motorku pro dlouhou cestu po SSSR až na Sibiř , která měla najeto 96000km a majitel chtěl vyměnit pro jistotu téměř vše, včetně kardanu a mechán povídá, sere mě tahle zbytečná práce, vyhazuji věci, kterým nic není , ta motorka je akorát dobře zaběhlá...Bohužel v tomhle /DUCATI/ je každá rada dobrá, moc jich ve svém okolí nevidím.. :(
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Dobrý stroj ducati je bomba .
BMW 330 ix
kawas
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 05 srp 2009, 13:41
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kawas »

Horsi je seridit ten desmo ventilovy rozvod co jsem slysel ..delal to nekdo z vas
:-D
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Mám kamoša ( Míra Peterka alias Pete) kdysi 20 let zpátky jsme spolu ladili závodaky tenkrát monoblok nechsnej jen jeden válec z Ducati 900ss ale nemůžu ho nahnat... No ono už tenkrát mu bylo cca 50...tak jestli ještě funguje, naposled deall v Dmoto v popuvkach zkusím se tam stavit
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

Pár Dukatích mršek jsem už rozebral i poskládal dohromady. Monster 750ie zrovna ne, ale tyhle desmodue jsou si všechny hodně podobný.
Seřídit rozvod je co za pojem? Vůle, časování? Je to pořád jen čtyřtaktní mechanika...
Romane stáhni si dílenskou příručku. Podle mě jsou dobře napsané a jestli ovládáš trochu angličtinu nebo němčinu, francouzštinu, italštinu, tak se v tom snadno zorientuješ.
Oct asv 2000, DieselPower
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Dělám servisniho poradce pro traktory Fendt, motory Sisu, Deutz, Volvo, Man, Caterpillar, dovolím si tvrdit že anglicky a německý umím 1A,mimo i jiné předkládám mechosum servisní manuály atd takže nemám problém ;)
kawas
Přispěvovatel
Příspěvky: 70
Registrován: 05 srp 2009, 13:41
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kawas »

Pája 19 píše:Pár Dukatích mršek jsem už rozebral i poskládal dohromady. Monster 750ie zrovna ne, ale tyhle desmodue jsou si všechny hodně podobný.
Seřídit rozvod je co za pojem? Vůle, časování? Je to pořád jen čtyřtaktní mechanika...
Romane stáhni si dílenskou příručku. Podle mě jsou dobře napsané a jestli ovládáš trochu angličtinu nebo němčinu, francouzštinu, italštinu, tak se v tom snadno zorientuješ.

U vzduchace to chce kontrolovat / serizovat casteji a pozorovat jak se vule meni , na sacich se vule vetsinou zmensuje , minimalne co olej bych to kontrolovalu tohoto motoru je tusim interval na ventily 12tkm

Napr. ja mam starou vzduchem chlazenou Hondu ktera ma 2 dekompresory
jeden manualni (mala packa )o tom kazdy vi , dale automaticky na vacce o tom vi uz mene lidi ...jak se serizuji ventily tak je ho treba "vyradit" jinak na pravem vyfukaci bude nesmysl vule ...
Bohuzel v manualu toto neni zmineno , bud nasi verzi osidily nebo nevim
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

S těmi manuály to je těžký, mladej klučina u nás má feldu 1.3, chtěl sám dělat rozvody atd. koupil si na to i příručku "Jak na to" stavil jsem se za ním jak mu to jde, lomcoval tam s prsama a nešly mu dolů ( jasně, je tam sací koš našroubovanej ) ale v manuálu o tom není ani zmínka,ani to že musíš sundat vanu...mají tam prostě obrázek že povolíš šrouby na prsách a sundáš je... (hm)
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

"Jak na to" ale není servisní manuál ... A že i v těch maj občas sekanec (noteeth)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Mne by stačilo keby najaký človek od fochu robil preklady na diagnostiku aj OEM. nekedy tie preklady stojá za velký hrubý.... to robí asi nejaka vyštudovana prekladatelka s diplomama. Už to mám radši v angličtine
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jj proto mě sem mimo jiné vzali protože když někdo neví jak motor vypadá nebo natož jak funguje, překlad nemůže dobře dopadnout...
marian.marcin
Přispěvovatel
Příspěvky: 502
Registrován: 29 pro 2012, 18:00

Příspěvek od marian.marcin »

Krasota stroj gratulujem,
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Dal k nám ní ještě výfuky Termignoni, tak jsem je včera namontoval, krásnej decentní dunivec, nic přehnanýho co rve uši, pecka :D
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3483
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

Prej decentní dunivec. (LOL)
No na můj vkus jsou Termignoni celkem hlučný.
Ale je pravda, že se k Ducati nejvíc hodí.
Oct asv 2000, DieselPower
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“