Motorová kosa jaká??

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Motorová kosa jaká??

Příspěvek od hansdob »

?? Co kdo mate jak to funguje?? [/u]
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3462
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Chceš něco kupovat? Ja mám.
https://www.kasumex.cz/novinky/benzinov ... yYQAvD_BwE
Teda starší model bez řízeného karburátoru. Za ty roky co ho mám,tuším že 10 let to asi bude,žádný problém. Ročně vyseču tak 20l benzinu. Používám ho výhradně se strunou,takže prakticky imrvére doraz na plný plyn.Jednou za rok koupím za 200 vzduchový filtr a očistím svíčku.
Jestli chceš něco kupovat tak když pořídíš něco značkového tak by to mohlo fungovat. Husqvarnu,či Stihl... Ono taky záleží na co to chceš.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19329
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Přesně tak, jestli hodláš sekat louku u které nedohlídneš na konec kup si něco pořádnýho ( ale to asi sám víš ), já si kolem baráku koupil v Haus Spezi vyžínač od Hechtu a na moje účely úplně v pohodě...taky stál snad necelý 3tis (noteeth)
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

15 let oleo-mac bez sebemenšího problému. Ale to byla ještě doba, kdy všechno bylo relativně kvalitní. Dneska nevím, ale radši bych priplatil a pořídil něco značkového, třeba i starší.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Ja mám kawasaki asi 15rokov asi ten najsilnejší ,kosim lúky ,krovie, Tŕnie sú k tomu nože ,aj pilka a ten stroj sa ani raz nepokazil jediné som menil hlavu na silon ,po zime chytí na prvý šup.
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19329
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

no jo, ale ta asi taky stála ne :D
Jo profi stroje jsou profi stroje ale někdy ta cena je děsná
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Naši mají na zahradu od hechtu traktor na styl varky terry. Nevěděl jsem, že to budou kupovat. Když s tím dělám, jsem nešťastný. Jenom to, jak jsou vymyslene kola. Žádná volnoběžka. Terra 20 let stará je na vyšší úrovni. Jsem říkal, že lepší za stejný peníze pořídit jetou varku. A o různých svárech na vozíku nemluvím.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
mar.se
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2014, 16:36

Příspěvek od mar.se »

Koupil jsem použitý Hecht 146 na občasné sekání kolem chalupy a byla to chyba. Stálé problémy, buď nejde nastartovat, pokud chytne tak se dusí. Neví někdo, jak se seřizuje karburátor - šroub s pružinkou - asi mám moc bohatou směs?
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Zkus to podle barvy svíce ;)
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

A nakolik je ten šroub nastavenej nyní? Od maximálního zatočení kolik otáček povolenej? U těhle jednošroubových číňanů by mělo být cca 2 otáčky ;)
Kroutit s tím zběsile nefunguje nikdy a nikde, hlavně to nervat do maxima, to se nelíbí sedlu :)

Pokud to tedy nebylo prodáno z důvodu opotřebování dílů ...
mar.se
Sběrač informací
Příspěvky: 24
Registrován: 14 črc 2014, 16:36

Příspěvek od mar.se »

Je to asi o 4 otáčky povolené od max. Kupoval jsem ji s tím, že je funkční. Divné je, že se střídají různé scénáře: např. letos 1)nastartovala a sekala, 2)nelze nastartovat, teď naposled 3)nastartuje, na volnoběh běží, po přidání plynu kucká a zdechne

Když je směs moc bohatá, má se šroub na karburátoru utáhnout nebo povolit?
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Současnou pozici víš, udělej to co jsem napsal - zašroubuj šroub jemně až na doraz, a povol o dvě otáčky. Čtyři otáčky je tutově moc. Bavíme se doufám o šroubu na benzín ;)
Nezapomeň ale, že může být moc uškrcený vzduch, to si taky zkontroluj na jeho příslušný nastavení, aby volnoběh šel ok.

Tohle je v principu ten samý číňan
https://www.youtube.com/watch?v=maFZHhU ... dex=8&t=0s
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Máme tohle, ale ve starším hávu, kupováno na chalupu v roce 2011 s ohledem na možnou krádež, používáno často ( samozřejmě ne jako profi sekáči ), 2x praskla hadička přímo v palivové nádržce a 1x jsem kupoval hlavu na strunu, tu ale v Mountfieldu díky klasickému závitu.

Za mě spokojenost, za ty finance.

https://www.tvproducts.cz/cz/detail/krovinorez-cg510a
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8930
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Tak jsem asi vybral husqvarna 535RX co si o této volbě myslíte?? Má to cenu držet se ještě značky??? Mám od nich dlouho dvě pilky jednu “lehkou” a jednu “těžkou” a jsem spokojen i ND dostupný no ale je fakt že je to dost peněz no a tak vždy je na snadě ta otázka je smysluplné utratit tolik nebo něco za bura a měnit to každý třeba tři roky??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3462
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Někde jen o to co to vydrží nebo nevydrží.Ale taky o tom jestli s tím budeš po hodině práce nadřený víc nebo míň. Husqvarna asi dobrá volba,mi spíš sedí ten Stihl.Oproti tomu třeba Husqvarna má dokonale strunové hlavy. Tak jsem musel nechat udělat redukci na závit. Za mne pokud chceš pořádnou věc na pořádnou práci, nemá smysl kupovat ty baubau stroje.
Já s tím stihlem dokážu kosit vzrostlou trávu dejme tomu 3-4 hod v kuse,teda krom tankování a pokud teda není ukrutný hic tak to v pohodě dávám. Bez bolesti zad apod.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“