P0299 - Opel Insignia 2.0 BiTurbo 143kw 2012

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
chrom
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 06 črc 2020, 15:09
Bydliště: Krnov

P0299 - Opel Insignia 2.0 BiTurbo 143kw 2012

Příspěvek od chrom »

Ahoj,

nechal jsem u Special Turbo repasovat Biturbo, protože menší pískalo.

Opravilo se, přišlo, namontovalo se zpátky tak, jak má.

Při rozjetí auto nemělo moc výkonu, nad 2500 otáček seplo druhé turbo a auto jelo. Ovšem zase při rozjetí se autu moc nechtělo a spadlo do nouzáku.

Na diagnostice chyba P0299 - Nedostatečný tlak plnění - staly trvalý (chyba předtím nevyskakovala, auto jelo tak, jak mělo, jen pískalo turbo)

Zkontrolovaly se všechny hadice, vyměnili oba Solenoidy a pořád stejné. Po vymazáni chyby auto odspodu nechce moc jet, ve vyšších otáčkách jede a pak při rozjetí opět nic a hodí se do nouzáku.

Už ani nevím, co zkontrolovat, egr ventil i čidlo tlaku fungují - čidlo ukazuje po nastartování 97 kPa a při turovani 108 kPa, což je asi málo. Obě turba se točí, ale to menší při rozebrání hadic a vyzkoušení jakoby saje méně.

Bojím se, že mě čeká reklamace turba. Napadá vás ještě něco dalšího?
Naposledy upravil(a) chrom dne 12 črc 2020, 18:53, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Pokud předtím bylo vše OK jen pískot ( otázka jaký jestli to nebylo jen nějaký těsněníčko) teď po repasu a zpětné montáži pokud opravdu je vše zapojeno namontováno jak má tak asi jinde než v repasu turba být chyba nemůže ne???
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
chrom
Nováček
Příspěvky: 2
Registrován: 06 črc 2020, 15:09
Bydliště: Krnov

Příspěvek od chrom »

Předtím byla vůle v menším turbu.

Mám teď takový poznatek, když je auto studené, tak jede normálně. Když se zahřeje, tak netáhne odspodu. Prostě nemá výkon, otáčky jdou pomalu nahoru a pak spadne do nouzáku.
Odpovědět

Zpět na „Opel“