Zatrhnuty štift

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Zatrhnuty štift

Příspěvek od jofa »

Zdrav,na opel astra H 1.6 85kw sa mi utrhol cely stift na vyfuku,chcem vymenit prvy diel s pletencom a zhora na zvodoch je katalizator a na nom 3 stifty,na ktore sa srobuje prvy diel. 1srob sa mi uz utrhol,pocitam ze sa utrhnu aj dalsie 2. Vyrazaju sa alebo to mam radsej odvrtat?idealne zrejme cele zvody vyhodit von z auta aby bol dobry pristup k tomu. Nechapem este preco tam su stifty M8,ked diera je na M10,aj na novom vyfuku,zrejme to uz niekto k*urvil,lebo 2 stiftom na konci za matkou nie je vobec vidiet zavit,iba na jednom...

Obrázek
exiter
Přispěvovatel
Příspěvky: 578
Registrován: 25 lis 2008, 22:06

Příspěvek od exiter »

Pokud chces povolit ty srouby tak autogen a nahrat. Pak vyndat tu trubku a nahrat ten utrzeny svornik a klestema vyrocit
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Bude to stacit nahriat aj malym plynovym horakom?nahrejem ho zhora a potom ho vytocim von ano?nie som si ale isty ci nema drazky ten stift takze ho asi bude treba vyrazit...kazdopadne to skusim,vdaka za odpoved
Uživatelský avatar
syncon
Aktivista
Příspěvky: 1053
Registrován: 30 kvě 2006, 09:20
Bydliště: střední čechy :)

Příspěvek od syncon »

navaril bych na steft matku
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Na toto by som asi nešiel s autogenom, radšej zobrať COčko privariť tam matku štift sa zároveň prehreje a musí ísť dole.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Ještě bych se podíval zrcátkem, jestli tam nebude narážecí šteft z druhé strany.
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Tam praveze su narazacie stifty,takze navarovat matku mi nepomoze,jedine nahriat a skusit vyrazit si myslim

Stift sa da narazit z druhej strany (vid foto) ale na vytiahnutie je tam malo miesta kvoli katalizatoru,matku mam navarit zo spodu ci zvrchu?kazdopadne to musim zhodit z auta von lebo hned vedla je olejova vana...


Obrázek
Marek001
Aktivista
Příspěvky: 1776
Registrován: 08 říj 2009, 09:23
Bydliště: Dubnica nad Váhom

Příspěvek od Marek001 »

Aha tak to je iná vec, ja som myslel že je tam závit. V tom prípade by som to asi vybral von, po nahriatí to musí ísť vyraziť.
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

U starého Comba s motorem Z14XEP jsem ho vyrazil na autě a nahradil šroubem s matkou.
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Skusim az zatrhnem vsetky 3 co pocitam ze zatrhnem,tak potom sa s tym pohrat na aute,pokial nepojdu,tak cele dole a nahriat...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No hlavně do toho moc nemlať jinak buď prasknou nahoře nebo se rozsype katalizator.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

hansdob píše:No hlavně do toho moc nemlať jinak buď prasknou nahoře nebo se rozsype katalizator.
To mi je jasne,ked to nepojde tak jedine odvrtat...s tym tak trochu pocitam ze to budem odvrtavat
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Jj klepat s citem, ale u Comba šteftík vyjel celkem dobře.
Odpovědět

Zpět na „Opel“