Moskovský strážny pes

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Moskovský strážny pes

Příspěvek od rudy5 »

Má niekto skúsenosti s týmto plemenom,alebo má niekto tohto psa ?
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Soudruzi v SSSR zkřížili bernardýna s kavkazským ovčákem a vznikl z toho Moskevský strážní pes, a vzhledem k tomu, že ani u čistého kavkazáka není povaha stoprocentní tj. že tam může být úplná buchta nebo magor který sežere všechny, tak bernardýn je bernardýn. I sověti sami uznali, že se jim to moc nepovedlo...Takže raději se tomu vyhnout, jistota není v ničem a dysplazie /DKK/ kyčelních kloubů je velmi rozšířená..Pokud chceš vědět víc, napiš a moje žena ti to vysvětlí ještě blíže..Diktuje mi to.. A je třeba také říci, kolik času s ním chceš strávit.. :)
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Jericho pises pravy opak lebo všade píšu aj chovatelia že to je vyrovnaný pes ktorý nikdy není agresívny na majiteľa nikde som sa nedocital to čo píšeš a včera som bol aj pozrieť v jednej chovateľskej stanici a kecal s majiteľmi čo ich majú 10rokov ,psa mám teraz aziata ale toto plemeno že není tak dominantné ako aziat v mladosti aj keď výchovu potrebuje
BMW 330 ix
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Pokiaľ je kríženec kaukazkého, tak ani nie a nemýli sa. Nemám príliš dobré skúsenosti s týmto plemenom a nie len v jednom prípade. Pokiaľ mu neprepne, tak sa dá. Je náladový , myslím kaukazkého :)
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Pani ľudí čo to chovajú rozprávajú úplný opak to že je tam krv kaukazaka neznamená že mu prepína jasne kaukazaka je kaukazak. ,viete koľko plemien je krizenycha kade tade a vznikne z toho úplne iný pes, jediný problém je že sa moc nedožije lebo je veľký ale to každé také plemeno .Ja mám aziata tomu psovi ked some išiel zobrať misku s jedlom tak už od malicka zúril ,ti psi to majú v krvi keď žerú tak sa mu jedla nemôžeš chytať neútočí na teba to nie len zúri a chráni si jedlo , tento pes keď som videl ako mu dieťa berie misku s jedlom a hra sa s ním a on absolútne flegmos ,toto ma po bernardinovi a zase stráženie po kaukazakovi ,dokonca niekde píšu že je to ideálny rodinny pes .
Ja som bol pozrieť reálnych chovateľov preto som aj sem písal ci ho niekto nechova nie že si niekto myslí aký môže byť mňa zaujíma reálna skúsenosť chovateľov .

Ďakujem
BMW 330 ix
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ptal si se, ale sám máš odpověď..Tak proč se ptáš? Dnes je přeci každý chytrákem, slyšel jsi názor lidí, kteří se tím zabývají celý život, liidé si koupí třeba loveckého psa, který musí běhat, a zavřou jej do pokoje ,a potom jsou plné útulky neštastných psů a otrávených lidí..
Ale je to jako u lidí, povahy jsou různé, takže to může splňovat požadavky..když se to povede..
nepropadat panice...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Ptal jsi se, ale sám máš odpověď..Tak proč se ptáš? Dnes je přeci každý chytrákem, slyšel jsi názor lidí, kteří se tím zabývají celý život, lidé si koupí třeba loveckého psa, který musí běhat, a zavřou jej do pokoje ,a potom jsou plné útulky neštastných psů a otrávených lidí..
Ale je to jako u lidí, povahy jsou různé, takže to může splňovat požadavky..když se to povede..
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Sem som dal príspevok ale medzi tým som zisťoval info u chovateľov a ľudí čo ho majú ja sa venujem chovu psov 20rokov čiže není to môj prvý pes a viem čo od psa chcem očakávať všetko som mal pastierske psy len toto plemeno som ešte nepoznal preto som sa na to pýtal či ho niekto nechova .
BMW 330 ix
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4188
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

kamarád má tušim menší vydání staforda a to je mazel, mu říkáme bojový vemeno (LOL) (LOL) (LOL)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
pafka
Aktivista
Příspěvky: 3359
Registrován: 15 úno 2006, 22:40

Příspěvek od pafka »

Vynikající psi, záleží jen na tobě co z něj uděláš.Je ochotnější než kavkazák se učit. Mají svoji osobnost, a chce to hodně zkušeností , jak je vést, a vychovávat.Já měl kavkazáka , nedávno bohužel zemřel , a byl to nejlepší pes co jsem měl.Byl to neskutečnej maze,l ale pouze pro nejbližší rodinu . Je to obrovská zodpovědnost. takového psa mít.Můj měl 90 kg. a když je nasranej , tak ho neukecáš.
lObrázek
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

My měli několik psů kavkazáky, asiaty a také jsme měli, "superpsa" podobně jak píšeš, ale to byl ovčák s asiatem , což zní šíleně, ale byla to trefa do černého, mám jej pohřbeného pod zdviží a často si na něho vzpomenu, nejen jeho inteligence, ale jeho rozlišování co ano a co ne. On miloval všechna mláďata, štěně mu mohlo žrát z misky a on šel pryč, na jídlo v podstatě ani moc nebyl, na rozdíl od jiných, chlastali jsme u stánku, a vždy se tam přimotal nějaký opilec, Gringo jen kouknul, já mu říkám, vyser se na něj, je ožralej..A on jen pozoroval opodál..Přijel jsem dělat auto a měl ho s sebou a on zmizel, za chvilku přiběhla paní, ježíšmarjá, pane já se vám tak lekla, on proběhl celý barák, okouknul děti, kouknul i do postýlky, vyhnul se kotěti a pak po této kontrole běžel za vámi.Ten je prostě úžasný...Člověk nemusel mít strach , že cokoliv provede, byl to typ JEN MLUVIT..Už nikdy takového mít nebudu.. Umřel v 10 letech na raka. Je velké štěstí v životě setkat se s takovým zvířetem, mám v očích slzy... :(
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Niekedy stražne a bojove plemena dokažu prekvapiť. Mne otec prinieslo šteňa dobermana ktoreho si kupil jeho mladší kolega v praci do bytu (LOL) v panelaku. Byl to neskutečný společník do rodiny nikedy nikoho nenapadel zadna agresivita chodil sem s ním na cvičák /najlepší v poslušnosti u mladých psovodu/ dokonca sem s ním mnel robit skušky. Veterinar ho strašne chvalil že je dobre stavaný a krasne sfarbený abych skusil nejake výstavy atď /nemel bohužel papire/. Sestra ho oblekla do hader a hravala sa ním na veterinarku nechal si zafačovat packy a ked ho počuvala tak sa ji ešte vykotil :) o tem jak byl inteligentný a vychcaný by sa tu dali písat eseje. Za mna to bylo plemeno agresivne keremu isla z papule pena jak chcel trhat a nikdy bych si ho nekupil ale zmenil sem názor. .....ale to len tak mimo misu ;)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“