Audi TT 132kw problém se žlutou kontrolkou - nové zjištění

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Audi TT 132kw problém se žlutou kontrolkou - nové zjištění

Příspěvek od OťasTDi »

Mám tu takový malý rébus...paní má jedničkový TT stejný motor jak v O1 RS...1,8T 132kw...svítí jí kontrolka ta s tou šipkou obtočenou dokola...jako když vypnu ASR...než ke mě dorazí, tak zhasne a já když napíchnu všechny jednotky, tak naprosto bez závady...vychází mi to na čidlo ABS u kola, ale v měřených hodnotách za jízdy ukazovaly všechny naprosto perfektně...jenže to taky byla zhaslá kontrolka...tvrdí mi, že se jí párkrát stalo, že jí zhasla v momentě, kdy šlápla na spojku (nemusí to mít souvislost) ale zarazilo mě, že jsem nikde na budíkách neviděl kontrolku poruchy motoru...pouze EPC ale takovou tu klasickou ne...ono TT jí má nějak společnou s touhle obtočenou šipkou? A která chyba by se úplně vymazala z paměti?
Naposledy upravil(a) OťasTDi dne 25 zář 2020, 06:02, celkem upraveno 1 x.
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Pokud není zapsaná ani sporadická závada (co by se sama mazala po 50 cyklech bez projevení chyby) v brzdách, tak si s paní ujasni, jestli tak kontrolka svítí trvale nebo jen bliká, třeba při jejím rozjezdu :D
Jinak bych hledal kolem tlačítka, který může sama nějak držet do vypnutí ESP, že by to tlačítko fixlovalo samo o sobě je na prověření ;)

MIL/vrtulník atd. pro motor je něco jinýho a musí tam být taky, tohle je symbol pro ESP.
mufti
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 04 led 2009, 09:26

Příspěvek od mufti »

Pani može mať pravdu, moje TT sa chová presne tak isto pri niektorých chybách. Napríklad ak stiahnem MAF, naštartujem svieti len kontrolka preklzu, v ECU je chyba MAF, vypnem, zapojím, CHYBU NEVYMAŽEM, naštartujem - kontrolka zhasne a v RJ pamať závad prázdna ...
Passat Alltrack '14 CFGC
Passat Alltrack '12 CFFB
Sharan 4motion '15 CUVC
Fabia '02 AQV
P307 '03 NFU
Camaro '76 LT 350
TT Roadster Quattro '00 APX
Honda AFRICA TWIN Adventure '22
Uživatelský avatar
chosepm
Aktivista
Příspěvky: 1986
Registrován: 27 zář 2007, 18:09
Odpovědi: 1
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chosepm »

Klasicky bych jí řekl...až se to rozsvítí, nevypínat a rovnou ke mě. Co jiného? :)
Zhasne to určitě po dalším startu
***VAG,PSA,Renault***
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Kluci uplnej dement nejsem....takze jedna se o tu obtocenou sipku....pani nikdy zatim nestihla dojet...jizdou vzdy zhasla a uz tam nic nebylo....to je prave ten problem....asr nevypina....ani nehrabe koly....a po otoceni klicku se mi u vsech koncernu rozsvecuje symbol motoru...a tady ne....proto usuzuji, jestli ji tt nemaji nejak kumulovanou...nevim jak ji pomoct
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5468
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Mne to take par krat spravilo na GIV pamet zavad prazdna ani sem to neriešil
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
chosepm
Aktivista
Příspěvky: 1986
Registrován: 27 zář 2007, 18:09
Odpovědi: 1
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chosepm »

Nevím ale když se nad tím zamyslim...vždycky by to muselo provázet omezení výkonu...ať už by haldil kroužek v kole, snímače zrychlení, nebo úhlu volantu. Je možné, že spojka klidně vše stopne. To je na černou skříňku. Na nějaký ty géčka jsi koukal? V klidu nic mimo? Která chyba by se sama vymazala? Žádná...prostě jeden ze snímačů ukáže nesmysl. Auto by mělo ale nejak reagovat...
***VAG,PSA,Renault***
Uživatelský avatar
Huml
Aktivista
Příspěvky: 11068
Registrován: 23 led 2006, 20:01
Bydliště: Brno

Příspěvek od Huml »

ale tahle kontrolka nemusí nutně znamenat chybu v ABS, může to mít souvislost s chybou v motorovce, většinou se to týká chyb, který mají vliv na průběh a kontrolu točivýho momentu
Uživatelský avatar
chosepm
Aktivista
Příspěvky: 1986
Registrován: 27 zář 2007, 18:09
Odpovědi: 1
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chosepm »

Může být...na A6 mi to svítilo kvůli problému VP44
***VAG,PSA,Renault***
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Ako pise huml napriklad na kladickych tdi svieti tato kontrolka ked je prevstrek uplne mimo a podobne,
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

tohle znám, tky se mi rozsvěcovalo ABS a vždycky zhaslo než jsem to napíchnul ž to jednou vyšlo a vypsalo to čidlo tak jsem ho preventivně koupil a kontrolka zhasla a už přes rok nesvítí (LOL)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Kontrolka ABS (K47) není kontrolka ESP (K155). Ale asi si to žije vlastním životem, když to ESP někdy svítí trvale bez zápisu chyby, protože to trvalý svícení ukazuje na výpadek ESP, ABS zůstává funkční. Může to být jak v tlačítku, tak budíkách, kdoví kde ještě ...
To že se nerozsvítí po zapnutí zapalování ani vrtulník/MIL/kontrolka emisí taky není OK, ale to platí jen pro auta s EOBD, benzíny asi cca od 2000? Nevím jestli tohle Audi cpala i do těch dvou prvních let výroby, z jakýho roku je to TT?
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Takže v podstatě pokud netrefím rozsvícenou kontrolku - což se třikrát už nepovedlo, tak nic nezmůžu...dobře, ale teď tedy kvízová otázka...má tohle TT na 100% klasickou kontrolku motoru? Snažil jsem se led diodovou baterkou nasvěcovat na černé pozadí budíků a neviděl jsem jí tam...po otočení klíčku taky neproblikne....to co píše Huml mi dává smysl...závada se týká točivého momentu...ale do prdele proč se hned odmaže a to i bez vypnutí klíčku? Na měřené hodnoty jsem koukal pouze na čidla ABS....pokud byste měl ještě někdo nějaký jiný tip, tak můžu mrknout...ta vazba na spojku může být (paní nevypadá, jako úplná blbka, takže jí tak trochu i věřím) ale často prý zhasne i bez spojky...v akčních členech přístrojovky 17 se asi nedájí rozsvěcovat jednotlivé kontrolky, že? Mě se povedlo akorát protočit ručičky a zobrazit všechny čárky na MFA displeji.
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
chosepm
Aktivista
Příspěvky: 1986
Registrován: 27 zář 2007, 18:09
Odpovědi: 1
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chosepm »

Hele podle všeho nemá check https://youtu.be/evSgYWLk6Wo
Zkus ještě v ESP kouknout jak makaj ty pohybový senzory...podélný,příčný zrychlení, úhel volantu atd.
Co se týče motorovky...asi pak už jedině nějakej dataloger do obd a jezdit.
***VAG,PSA,Renault***
Source
Aktivista
Příspěvky: 1860
Registrován: 15 lis 2015, 22:43
Odpovědi: 1
Bydliště: Trnava

Příspěvek od Source »

Má to kontrolku motora, akurát keď máš budíky na stole tak sa nerozsvecuje, pretože kontrolku rozsvecuje motorova jednotka.

video od toho isteho autora: https://www.youtube.com/watch?v=oepPqk1FTT0&t=22s
Octavia 2003 ASV 81kw
/ FB S764 / "J" čerpadlo / Brzdy 312mm / ASZ vedenie vzduchu / vymenik olej-voda ASZ / DPF ON 1??Kw/3??NM

VW Golf mk5 R32 3.2 VR6 BUB 184Kw 4motion
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“