OSB desky lepidlo-fasáda

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

OSB desky lepidlo-fasáda

Příspěvek od roman1648 »

Kluci dělal jsem si vedle domu takové garážo-stání,no,původně to mělo být jen zastřešené stání,pak si říkám zavřu jednu stranu ať tam nefouká,pak druhou trochu přivřu,no hele už asi udělám i strop ať tam můžu zatopit atd atd, no te´d k věci :
1. Jaké lepidlo na zatažení OSB ? Ptal jsem se v několika stavebninách a každý mi řekl něco jiného,jeden že stačí penetrace(adhezní můstek) a normální flexi lepidlo,druhý zase že nic není že musím dát polyš a na to lepidlo což je blbost si myslí, další pak nějaké chemie za tisíce...
2. Jak vyřešit přechod mezi Ytongem a OSB - asi to budu muset přiznat že prý by to stejně praskalo ?
díky za zkušenosti
mám několik kámošů zedníků,tesařů atd,prý nic není problém,no,nebyl do té doby nž jsem chtěl něco začít dělat, takže si to dělám od A do Z sám...jde to sice kurevsky pomalu ale letos to dorazím....doufám
Obrázek

Obrázek
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Mi dělali z OSB podbití,na OSB byl adhezní můstek,na tom 2cm polystyrén na lepidle a kotvený šroubkama přes talířky,na tom pak normálně lepidlo,perlinka, fasáda.
Ten spoj Ytong OSB si myslím že opravdu praskne ikdyž to bude v perlince. Ale to se pouze domnívám.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Kámošovi právě taky dělali podbytí z OSB a dávali na to rovnou lepidlo, prý za 700 pytel ale nevím co to bylo, musím ho nahnat a zeptat se ho...
Lepit na to ještě polyš a já nevím co se mě nechce (crazy) , to fakt budu po chvilkách dělat do vánoc (noteeth)
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Určite si tam daj adhezny mostík ja som to tak robil tiež a je tomu skoro 10rokov a drží to dobre ,medzi útočnom.a tými doskami urob dilataciu.Aj keby to presietkujes je možné žeby to prasklo ale aj nemusi.
Ale.najlepšie by bolo ako písal.kolega dať penetraciu na drevo na to polystyren na zlepšilo plus tanieriky potom.sietka lepidlo a omietka a máš.To aj zateplene ,takúto plochu robíš za deň.
BMW 330 ix
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

Ty OSBčka se budou určitě časem vlnit a pochodovat = cokoliv mokrou technologií praskne , malta bude vždycky stát a dřevo chodit ,navíc jestli je to takhle exteriér že tam vrchem pod tou křidlicou může třeba i nafoukat sníh a jít jiná vlhkost . OSBčka nejsou pohledově nic pěknýho ani trvanlivýho , Osobně bych ty OSB shodil a obložil obyč. stavebníma deskama který si ojedeš zadara elektrickým hoblíkem , pak natřít lazurou a máš to jak od truhlářa - na tenhle exteriér dílny zámky na krajích desek netřeba - životnost a trvanlivost proti OSB úplně jinde , lidi už si na dřevo od dob komoušů dost odvykli s tím co je dneska k dostání ve stavebninách
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Nič to nebude robiť ani vlnit poznám veľa drevodomov a zrubov kde sa štíty robili z tohoto dokonca aj sused na bungalove ma.štíty robené z osb dosky na tom polystyren a ma to 5,rokov a nič ja ma.na dome celé poddasie uz 10 rokov z tých dosiek na tom.polystyren a nič to nerobí dôležitá je konštrukcia pod tým ako je urobená.

Pochybujem ze to bude.zhadzovat a davat tam čosi iné ano su dnes uz aj iné možnosti dosiek ktoré sú ako sadrokarton len tvrdšie a odolnejsie na vlhko aj Habito Tam ani nohou dieru neurobis len.cena je zase inde .
BMW 330 ix
tom hanks
Přispěvovatel
Příspěvky: 254
Registrován: 27 črc 2015, 21:08

Příspěvek od tom hanks »

rudy5 píše:Nič to nebude robiť ani vlnit poznám veľa drevodomov a zrubov kde sa štíty robili z tohoto dokonca aj sused na bungalove ma.štíty robené z osb dosky na tom polystyren a ma to 5,rokov a nič ja ma.na dome celé poddasie uz 10 rokov z tých dosiek na tom.polystyren a nič to nerobí dôležitá je konštrukcia pod tým ako je urobená.

Pochybujem ze to bude.zhadzovat a davat tam čosi iné ano su dnes uz aj iné možnosti dosiek ktoré sú ako sadrokarton len tvrdšie a odolnejsie na vlhko aj Habito Tam ani nohou dieru neurobis len.cena je zase inde .
Vždyť píšeš pod polystyrenem , on polystyren nechce , to je jasný že ten polystyren je tam jako podklad pro maltu aby to OSBčko UV zářením nedegradovalo , proto to vydrží ;-) OSBčko venku nezakrytý = životnost desetina co masiv
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Ten polystyren je kvôli zatepleniu ale.keď.nechce nedá da iba penetraciu pieskovu na to lepidlo so sietkou a vrch napriklad silikonovu omietku a vydrží mu to veľmi dlho aj ho to prežije a bude to.moc aj vodu striekať ,dážď bude pre to neškodný .A pod strechou strop to aj keby necha také ako ma keď na to nebude pršať nič to nebude robiť .
Ja by by som.dal penetraciu,polystyren,sietka lepidlo a silikonova omietka alebo farba a máš pokoj .
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Je to kryté přesahem střechy tak přímo na to chcat nebude, jasně že to nenechám surový to je blbost
Jinak nic tam nezafouka jako sníh, je to dokonale uzavřený a každá dírka vypenena
Byl tu kámoš co děla dřevostavby, takže prý natřít nějakou chemii, na to normálně perlinu a spesl lepidlo a nic to neudělá, rast mám celkem hustrj z latí 6x4 a srobu tři prdele tak snad to bude drzet
Uživatelský avatar
chosepm
Aktivista
Příspěvky: 1986
Registrován: 27 zář 2007, 18:09
Odpovědi: 1
Bydliště: Plzeňsko
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od chosepm »

Já to dělal na dílně podobně a na nějaký adhezní můstky jsem se vyprd. Mám kombinaci zdiva a OSB. Dával jsem polystyren na lepící pěnu + talířky a hmoždinky. Navrch pak klasický perlinka a fasadni lepidlo. Myslím si že pokud ten přechod z itongu na OSB prejedes deskou na lepící pěně, přece jen to může trochu pracovat a nic to neudělá...navíc to zateplis. Nic drahyho, stačí trojka nebo čtyřka polystyren na srovnani. Nevím co by na OSB drželo lip. Natahovat něco na OSB je kravina, izolace nula a jednou tam budeš třeba topit....ale nejsem zedník 😆 Jen mě to baví
***VAG,PSA,Renault***
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Mám možnost zadáčo 4-6cm tvrzenou kameninovou vatu co se dává na střechy pod folii tak to možná překryju tím,zakotvím,na to lepidlo a nazdar, jsou to tabule 120x200 tak to bude hotový raz dva
To by byl venek, OK, ale co s tím stropem ? Jako jen to vymalovat to nebude ono,zase nemám ty spoje pero-drážka úplně jak když střelí (noteeth)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Koukal jsem různě co o tom i píšou a stejně doporučují to překrýt :

Nejdříve je nutné napenetrovat OSB desku kvalitní penetrací. Na trhu se jich nachází celá řada (při výběru pamatujte, že OSB deska je nesavým materiálem – může to znít překvapivě, ale je to tak). Pro penetraci můžeme doporučit kupříkladu tyto výrobky: Weber.favo haft od společnosti Weber (disperzní penetrační nátěr), Ceresit CN 94 (impregnuje i proti vlhkosti) od společnosti Ceresit či Botament D 15 (klasický kontaktní nátěr).

Na vrstvu penetrace nyní přijde vrstva lepidla (kupříkladu od společností BASF nebo Cemix), do které je vtlačena perlinka. Pro dosažení požadované trvanlivosti je nutné perlinku opatřit ještě druhým nátěrem lepidla. Pozornost věnujte spárám a nárožím. Ty jsou nejčastěji náchylné k případným prasklinám a je nutné je vyztužit. Pásy perlinky tedy zajistíte tyto problematické oblasti a až poté pokládáte sítě celoplošně.

Lze očekávat, že OSB desky budou v průběhu roku pracovat a spáry budou vystaveny zatížení, které by mohlo ve výsledku vést k prasklinám. Doporučujeme tedy zvážení umístění vrstvy 25 až 30 mm pěnového polystyrénu. Síťka ve spojení s polystyrénem umožňují OSB deskám pracovat a mírná dilatace již není problémem.
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

To som písal, naviac aj strop keď zateplis je len.Dobre úniky ti idú vždy najviac smerom hore keď tak urobiť to poriadne a máš pokoj .
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Zhora už mám 20cm měkké vaty ;)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Takže přímo na OSB je lepidlo Baumit Suprafix,kámoš to má na podhledech a podbití z OSB na celým baráku už několik let a drží to, je i na omak takový jakoby do gumy,pruží,ale cena opravdu celkem strašná no (rofl)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“