Nezaplacené povinné ručení - řešil někdo?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Nezaplacené povinné ručení - řešil někdo?

Příspěvek od amg124 »

Chlapi mám problém. Po té co jsem prodal svojí T4 jsem chtěl zrušit povinné ručení, ale zjistil jsem, že v únoru byla pojistka zrušena že strany pojišťovny. Měnil jsem pojišťovnu, starou jsem zrušil, novou si nepohlídal a problém byl na světě. No, ale co teď. Kontaktoval jsem pojišťovnu, že bych to rád nějak vyřešil, zaplatil, ale zpětně to nejde. Kontaktoval jsem tedy ČKP vysvětlil jsem jim problém a s tím, že to chci zaplatit. To prý také nejde, mám počkat (až dva roky) než mě vyzvou, ale prý i s penále.
Jak mám postupovat, když chybu uznávám, chci to řešit, chci to zaplatit, ale nikdo nic nechce?
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
Uživatelský avatar
favo
blázen
Příspěvky: 2752
Registrován: 12 úno 2008, 16:29

Příspěvek od favo »

Typicky česká vlastnost všech úředníku, když na problém upozorníš sám tak netuší co mají dělat, chybí paragrafy. Vše se totiž u nás dá řešit pouze z jejich strany a s pokutama a oni mají na vše spoustu času, protože potom by penále nebylo tak vysoký a tudíš zajimavý pro stát.
Napadá mě jen najmout si nějakýho právníka. Rozhodně nedělat mrtvého brouka.
Golf IV 1.9 TDi ASZ
_________________
favorit 136 L
felicia 1.3 (1.4) MPi
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

[quote="favo"]Typicky česká vlastnost všech úředníku, když na problém upozorníš sám tak netuší co mají dělat, chybí paragrafy. Vše se totiž u nás dá řešit pouze z jejich strany a s pokutama a oni mají na vše spoustu času, protože potom by penále nebylo tak vysoký a tudíš zajimavý pro stát.
Napadá mě jen najmout si nějakýho právníka. Rozhodně nedělat mrtvého brouka.[/quote

Úplně přesně jak píšeš, sice jsem to posral já, ale neúmyslně narozdíl od jiných a když jsem to zjistil a chci to napravit tak jsem narazil jen na neochotu. Právník mě také napadl. Bohužel nemám DAS tak budu muset hledat.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
Uživatelský avatar
stevocz
Aktivista
Příspěvky: 1542
Registrován: 07 led 2009, 10:03
Bydliště: SR

Příspěvek od stevocz »

ved ak mas cislo uctu a aj variabilny symbol tak vyplat a ak ti peniaze vratia tak sa mozes odvolat na to ze si im to vyplatil ale oni ti to vratili
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

stevocz píše:ved ak mas cislo uctu a aj variabilny symbol tak vyplat a ak ti peniaze vratia tak sa mozes odvolat na to ze si im to vyplatil ale oni ti to vratili
Vidíš, tahle varianta mě ani nenapadla. Číslu účty i v.s. mám, zkusím. Dík
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“