Neorigo autoradio vybija bateriu

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Neorigo autoradio vybija bateriu

Příspěvek od jofa »

Zdravim,do octavie 2 2004 som daval autoradio nejaku cinu,montoval mi to predajca,zapajal to cez nejaku malu ciernu krabicku udajne aby to nevybijalo bateriu.kedze s autom denne jazdim tak cez leto neboli nejake problemy,teraz si ale vsimam ked sa schladilo ze auto od vecera do rana dost tazko toci.bateria je nova,kupoval som ju cca pred dvomi mesiacmi.vag sa s autoradiom nedokaze spojit.ked otvorim hociktore dvere tak sa mi na radiu zobrazia spravne dvere,takisto radio reaguje na kluc,po vypnuti kluca sa radio vypne,po nastartovani sa zapne. Niekde som cital,ze treba vymenit jednotku gateway aby autoradio odpojilo a nevybijalo bateriu. Viete mi povedat aky typ jednotky by som mal zohnat?pripadne nejake rady co s tym?
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

musiš hledat poslednu verziu myslím tak AF na konci
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Cital som este ze sa da odpojit napajanie z gateway a prerobit na napajanie na kluc,myslis ze by to mohlo pomoct aj takto prerobit?alebo lepsie zohnat druhu jednotku?
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Dnes som to pozeral v aute a toto je ta krabicka co mi tam daval dotycny,udajne aby to nevybijalo bateriu.ked som meral prud na radiu tak po zapnuti klucika ide prud v cervenom aj zltom kabli,po vypnuti kluca ide prud iba v zltom takze by to malo byt spravne si myslim ale mozem sa aj mylit.fo hlavneho konektora ide prud v dvoch cervenych kabloch stale ale z neho je napajana tato krabicka iba z jedneho cerveneho kabla,druhy je nezapojeny.ma to teda vyznam menit gateway jednotku alebo mam len smolu a novu baterku ide porazit?

Obrázek
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Podle mě je problém v rádiu nebo převodníku.Ta krabička je jen can převodník protože origo rádio má jen sv30 a spíná se a vypíná po can.Změřil bych ampermetrem kde je odběr jestli v rádiu nebo v tom převodníku.
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Tak myslim ze v radiu problem nebude,staly prud je len v zltom kabli ktory je na pamat radia,napajanie radia je az po zapnuti kluca.takze tento can bus nema nic spolocne s vybijanim ano?asi bude lepsie zohnat novu jednotku a prekodovat ju.
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

No ale ten převodník je tam pro to že nemáš can radio a pokud ti vypne a zapne rádio tak tu zprávu má a spíná ti 15 radio protože na novejch autech klasická 15 není.Jako základ změř kolik to bere a zda to dělá rádio.
Pardon teď jsem si to přečetl celé a tobě se na rádiu zobrazujou dveře takže v canu asi zapojené bejt musí.

________________________________________________
Moderátor: k tomu slouží logická funkce s logickým názvem upravit. Funkce odpovědět je logicky k jinému účelu. Akorát svou neohleduplností roztahujete témata :roll:
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

budeš mať staršiu verziu getaway. ten prud kolko berie po hodine z baterky?
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Hej zobrazuje,takisto ked si dam pri nastartovanom motore info o aute tak mi zobrazuje aj teplotu motora,vonkajsiu teplotu,otacky,rucnu atd takze can funguje len neviem ako to presne ma byt zapojene,ak je to napojene na jeden kabel z gateway a vymenim jednotku,ktora bude prud vypinat tak je mozne ze mi to odstavi radio uplne,teda aj pamat ked v hlavnom konektore je jeden plusovy nezapojeny
Naposledy upravil(a) jofa dne 08 lis 2020, 14:17, celkem upraveno 1 x.
geo
Aktivista
Příspěvky: 4633
Registrován: 16 zář 2010, 16:59

Příspěvek od geo »

Změř ten odběr aby ta nakonec necucalo něco jiného.
A nebo má romek pravdu gateway čeka na odpvěď z rádia a proto neusne.
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

ja sem aj u androida musel u niektorých aut menit getaway za novší. Zmeraj ten odber na baterke po hodine od zamknutia auta uvidíš kolko bude a potom odpoj radio a zmeraj znovu.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Je to prave android radio.vyskusam zmerat a dam vedet, a este otazka,auto musi byt zamknute?lebo ja parkujem na dvore rodinneho domu a auto nezamykam
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Takze kludovy odber so zapojenym autoradiom aj po hodine merania 360-560mA prud stale skace,ked auto zamknem po par minutach klesne na 40mA. Po odpojeni autoradia a zamknuni auta do minuty odber klesne na 10mA...takze gateway...vie mi niekto poradit ako s vymenou,resp.s kodovanim?
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Mam jednu otazku,teraz mam gateway jednotku 1K0907530E a mam moznost zohnat jednotku 1K0907530AA. Bude fungovat jednotka v mojom aute?jednotka je udajne z novsieho modelu a nenala by vybijat bateriu. Dakujem
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Tak dnes som sa konecne dostal po vymenu gateway jednotky, oznacenie jednotky na konci AA,jednotka je z roku 2009. Po zapojeni radia vsak stale berie okolo 30 mA a navyse aj origo radio berie 30-40 mA,takze asi jednotka bude zla ale co som pozeral na nete tak maju podobne odbery,lenze obcas mi tam vyskoci chyba 01305 - datovy BUS displej
004 - zadny signal / komunikace - Sporadická a vtedy taha aj 60 mA. Mam ale otazku,pri kodovani jednotky som nemal v spodnej casti pod bodom 4 ziadne stvorceky na zaskrtnutie vid obrazok,vie mi niekto poradit preco to tam nie je?

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“