Rapid - kotuče+dosky

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
Marten99
Přispěvovatel
Příspěvky: 66
Registrován: 10 led 2014, 16:42
Bydliště: Prešov

Rapid - kotuče+dosky

Příspěvek od Marten99 »

Čaute čo by ste odporucali? Rozmýšľal som nad ATE ale niekde som čítal že vyrábajú aj fake tak sa trochu obávam. Poprípade zimmerman len neviem aké dosky k tomu niekto pisal že textár dobrá voľba? Chlapi poraďte lebo inak asi pôjdem do originálov :-D
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

Ak ti nevadí cena, choď do originálu.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

orginál je možná to co ti operátor ukradne z výrobní linky, to co koupíš jako orginál :roll: už nemusí být pravda

za mě starline kotouče a RH routhause desky v kelly koupené ;) nikdo se nevrátil
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Dneska je bohužel fake dílů plnej svět, takže těžko říct
256mm v originále je asi za 1400 což mi nepřijde jako nějaká děsná cena ale tady byl klidně dal Textary,Zimmermann,Brembo,TRW...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

roman1648 píše:Dneska je bohužel fake dílů plnej svět, takže těžko říct
256mm v originále je asi za 1400 což mi nepřijde jako nějaká děsná cena ale tady byl klidně dal Textary,Zimmermann,Brembo,TRW...
mě by jen jeden den potěšilo kdyby někdo řekl že je jedno jaké kotouče dáš, kdyby se našel jeden blbec pod sluncem kterímu třepe volant třeba s textarama nebo brembama a dal tym ty původní staré desky které měli třeba milimetr a netřepou :roll: to by ch na baráku vyvěsil státní vlajku jako den vítězství nad blbostí a nenávistí nebo jak to ten havel řekl :roll:
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1150
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

Jsem stejného názoru jako Miloš. STARLINE fachčí zcela v pohodě. Používám je už mnoho let a nikdo mi nepřijel zpět. Samozřejmě je nebudu dávat na taxíka nebo někomu kdo nejede 100tis ročně. Já je mám i na svém Fiatu Ulysse a bez problémů. Ono si totiž hodně lidí myslí, že co je Starline je nutně čína. Ale to je velký omyl. Starline jsou pouze přebalovači, kteří nakoupí např. od němců, italů, španělů a dají pouze svoje obaly. Já tedy rozhodně nepoužívám třeba Starline ložiska nebo rozvodové sady, ale takové díly jako čepy, brzd. kotouče a desky... proč ne, že. Nehledě k tomu, že první otázkou zákazníka už mezi dveřmi je: kolik to bude stát? A stejně si všichni značkoví vyrobci nechají ND vyrábět v asii. Prvovýroba jede v původních fabrikách, ale sortiment ND je převeden na pobočky po celém světě. Takže já objednám váhu vzduchu na octávku značky HELLA a na krabici je made in India. Tak co.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
Marten99
Přispěvovatel
Příspěvky: 66
Registrován: 10 led 2014, 16:42
Bydliště: Prešov

Příspěvek od Marten99 »

Rozmýšľam nad zimmerman máte niekto skúsenosti???
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jo, v pohodě...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Marten99 píše:Rozmýšľam nad zimmerman máte niekto skúsenosti???
podle mě to v pohodě zas tak není, musí to mít někdo vychytané, já osobně jsem jezdil 40 km do břeclavi a botrec to měl vyhytané nic se nevrátilo, ale naletět můžeš polde mě kdekoliv
Uživatelský avatar
Marten99
Přispěvovatel
Příspěvky: 66
Registrován: 10 led 2014, 16:42
Bydliště: Prešov

Příspěvek od Marten99 »

A akú značku kotúčov a dosiek by ste mi odporucali???
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

Marten99 píše:A akú značku kotúčov a dosiek by ste mi odporucali???
kotouče to je asi jedno co dáš, dávám starline a desky stopro byly icer ted je nahradil RH routhause, ale koupené v kelly co koupíš jinde nemusí fachčit,

na těžší auta mi fachčil boš z kelly, třeba u jumper tam šly icer srát za 8000 km na plech, tam bud ty boše nebo nějak vanracer, ale za kombinaci starline a desky RH dám ruce do ohně
Uživatelský avatar
Marten99
Přispěvovatel
Příspěvky: 66
Registrován: 10 led 2014, 16:42
Bydliště: Prešov

Příspěvek od Marten99 »

Ja rozmýšľam nad ATE, TRW, BREMBO, ZIMMERMANN, len sa neviem rozhodnúť čo z toho bude najlepšie???
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1366
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Marten99 píše:A akú značku kotúčov a dosiek by ste mi odporucali???
Ne jenom tady na fóru, ale na celém širém netu najdeš těchto témat mraky. Vždy mají stejný průběh, stejně jako o olejích, palivu, pneu. atd. :D
Člověk se pořád učí.
Jarda-k
Přispěvovatel
Příspěvky: 755
Registrován: 21 lis 2010, 13:44
Bydliště: Kaznějov

Příspěvek od Jarda-k »

Před rokem a něco jsem na svého Rapida dal všechny čtyři kotouče Brembo včetně desek koupených na Cardu. Teď mají najeto asi 38 tkm a vše je OK.
Žádný náznak vibrací a podobných nežádoucích jevů. Mám vpředu kotouče 288 a po zkušenostech z fabie s 256 kde fungují asi jen originály, jsem uvažoval také o originálu,
ale u těchto větších brzd je cenový rozdíl už dost velký, tak jsem to risknul...
Je: Rapid 1,6 TDI 85 kW 2015, Fabia II combi 1,4 TDI 70 kW 2008
Byl: Focus combi 1,8 TDCi 74 kW 2002
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 717
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Příspěvek od passion »

Na G6 som pred skoro dvoma rokmi dal žene tu odporúčanú kombináciu - vpredu brembo max s doskami textar a vzadu textar komplet. Po asi 5 tis km začali nerovnomerne brzdiť - vlniť a kopať. Na svoju O2 som na jar dal komplet bosch kotúče aj dosky vpredu aj vzadu, teraz skoro 20tis km a zatiaľ OK. Ak po čase začnú hádzať, už dám len origo.
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“