Tepelná izolace kouřovodu

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Tepelná izolace kouřovodu

Příspěvek od roman1648 »

Kluci krbový kamna v garáži,problém je že kvůli místu jsou docela blízko u okna a kouřovod ještě blíž,napadlo mě kouřovod omotat vatou a na to takový ten tenoučký hliníkový plech jak je na autech kolem turba,DPF atd.
Kde něco takového sehnat ?
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

Neblbni, místo abys i kouřovodem vytápěl, budeš teplo jen pouštět bez užitku ven? Pokud nemůžeš přestavět pozici kamen i kouřovodu dál od okna, tak to jen odcloň od okna nějakou nehořlavou deskou, která zabrání zahoření na okně ;) řešení je jistě víc.

Jinak se zajímej o teplotní odolnost té nějaké vaty a čím je tvořené pojivo, pokud bys opravdu omotával :)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Uvidím no třeba se to tak hřát nebude ale kdyby tak je spousta možností,prodávají vatu přímo s hliníkovým štítem,to bych tam dal a nazdar, není to ani drahý
anydraj
Aktivista
Příspěvky: 1408
Registrován: 27 črc 2006, 07:05
Bydliště: Island

Příspěvek od anydraj »

Foukni tam za sebe dva vymeniky
Ochladis spaliny a budes mit tepleji :)

https://eshop.unihobby.cz/stavba-kamna- ... gJxAvD_BwE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Ty jo dobrej tip, supr díky ;)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

u tehoto výmeniku /čerta/ sa musí davat pozor čím topíš jak bude mnake drevo dost rýchlo sa to zanáša.

Su takove nalepovací hlinikove folie za tým je pena neco jak pod plavačku dava sa to za radiatore atd možno to skusit nalepit na plech a šupnut za kachle.

Ked chceš hod sem foto ukážu to kominarovy na buduci tyden ma dojet s XC90 :) - kominíci to su dneska páni kedysi podradne remeslo a dneska si vyvážaju prdele ve volvách (noteeth)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A to to teprve začíná, ani 3D tiskárna ti střechu neopraví. Nastane za nějakou dobu stav, kdy opravdu řemeslo bude mít zlaté dno, a vědátoři s titulem v kapse budou stát frontu/často už stojí/ protože, čeho je nedostatek to je dražší a dražší, takže koumáci, kteří se chtějí dostat do kanclu nejlépe pod státem díky své lenosti , budou jedni z davu..Toho, čeho je dost i přes neustálé kecy o tom, jak je důležité vzdělání, vždy skončí ve frontě..
nepropadat panice...
anydraj
Aktivista
Příspěvky: 1408
Registrován: 27 črc 2006, 07:05
Bydliště: Island

Příspěvek od anydraj »

To ROMEK

dvakrat s tim bouchnes a mas na cas pokoj
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Já ještě nemám ty krbovky (rofl) zítra pro ně teprve pojedu
OK pak dám foto
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14266
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

ROMEK píše:Ked chceš hod sem foto ukážu to kominarovy na buduci tyden ma dojet s XC90 :) - kominíci to su dneska páni kedysi podradne remeslo a dneska si vyvážaju prdele ve volvách (noteeth)
Znám "obyčejného" zedníka z UA a ten ke mě jezdí s fešnou S60-D5 :)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Hele já jim to neberu, když je šikovné, férovej a má normální ceny a termíny, ať si vydělá 100tis proč ne...
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5465
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

jo to je jasné že remeselníci budu pani. Kamoš robí obkladača ale fakt umí s kupelku sa vyhraje volaju ho firmy na pokladku velkoformátových obkladu a teraz spomínal že robí barak 4kupelky chodby atď nejakemu podnikatelovi a zebera za to kolem 5000eur praca tak na 2mesíce ;)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Já právě dělal něco doma a co jsem měl předběžně domluvený s kámošma tak všechno zkolabovalo protože každej kdo trochu něco umí má práce po kokot tak namísto akce na měsíc to dělám půl roku sám po chvilkách ale už to finišuje ;)
anydraj
Aktivista
Příspěvky: 1408
Registrován: 27 črc 2006, 07:05
Bydliště: Island

Příspěvek od anydraj »

No jo, dnes kazdej chce mit vysokou, aby nemusel delat
rukama.
A zkuste sehnat dobryho remeslnika, bez sance
Treba u nas elektrikare sehnat je problem.Je jich
dost, ale nic to neumi
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No, tím to úplně nebude,vysoké mám dvě a připadám si normální, dělám rukama odjakživa a dělat budu.. eletriku si taky udělám sám nejsou to žádné složitosti,kámoš na to pak jen mrkne,udělá revizní zprávu a je to,tak jsem to dělal i na baráku,jen mi zapojil rozvaděč,jističe a všechno fungovalo
Jak už jsem psal,kdo je šikovnej a houževnatej,tomu to přeju ať si vydělá,rád zaplatím,lemplové ať jdou do pr...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“