Samonivelační stěrka

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

hlavně je problém s čekáním, chtěli jsme nahodit barák (do dvora tak to nemusí být top) no a na jaře sháníš zedníka a nejbližší termín za půl roku (wallbash)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Na tohle se nemůžeš spoléhat, protože Ti za půl roku řekne, že mu do toho něco přišlo a nebo zdravotní problémy. Přitom vesele maká jinde dál.
Pokud to nechceš dělat sám, tak asi jedině sehnat někoho, kdo si udělá melouch, např. UK.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

Já měl výhodu, že jsem sehnal rychle zedníka, když jsme to kupovali. To bylo jediné s čím my kdo pomáhal, fasádu a střechu, k té se ještě dostanu.
Koupili jsme barák, vzhledově hrůza, ale mám se líbil, suchej sklep i krovy. Na doporučení, přijela banda zedníků. Tři bílý a jeden cikán. Ty tři se začali domlouvat co budou dělat a cikán stál opodál a něco si mumlal. Ty tři, byl jeden bývalý majitel firmy, druhý měl údajně nějaký Ing. titul a ten třetí taky debil. Asi po hodině, kdy se nic nedělo, začal na celou vesnici řvát ten cikán, že se na to může vysrat, že tady nebude a jede domů. Nějak jsem se s ním začal bavit a pochopil jsem. On jediný věděl o čem je řeč a neměl nervy poslouchat ty chytrolíny. Nakonec jsme se domluvili, oni jeli pryč a on zůstal sám, čtyři měsíce. Udělal fasádu, v patře vyměnil okna a nakonec, protože jsem nikoho nesehnal na střechu, udělal i střechu. Vše jsme dělali spolu. Výbornej a šikovnej kluk, i když měřil 160 cm, vážil 50 kg a neměl ani jednu ledvinu. Chodil každý den, kromě nedělí od 6 do 19 hodin.

Ale jinak někoho sehnat je fakt kumšt, že je jednodušší se to naučit sám.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
Uživatelský avatar
mirek999
Přispěvovatel
Příspěvky: 692
Registrován: 22 srp 2011, 13:05
Bydliště: Kousek od Mělníka

Příspěvek od mirek999 »

Velká výhoda ušetřených peněz za dělníka je, že můžeš vybírat kvalitní materiál.
A další věc, že když to děláš postupně, tak můžeš shánět materiál po bazarech. Takhle jsem koupil vatu do stropu za 3500, místo 7000, kdybych šel do stavebnin. Lidi toho mají spoustu z rekonstrukcí. Co kupuju vždy nové, tak jsou lepidla atd. Nechci přemýšlet, kdo to kde jak skladoval ve vlhku.
Když si vezmeš firmu, tak ta nikdy nebude řešit, co kolik stojí. Druhý den přijede auto s materiálem a jsi v tom za pade a ještě není nic hotové. Přitom by to šlo koupit jinde o bůra levněji.
Něco za něco, jako se vším.
Toledo 1L, 1Z. Octavia 1Z, BSE. Caravelle T4, ABL.
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

roman1648 píše:... a dokonce celý železný dveře takže opatrně (rofl)
To si děláš kozy! Já totiž hodil do betonu pod kotel starý kovaný vrátka (LOL)
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

mirek999 : já zase za peníze ušetřené za řemeslníky nakoupím víc materiálu. Sice nekupuji po bazarech, ale 90% materiálu nakupuji v Polsku. Nejbližší stavebniny mám stejně daleko jak ty v Čechách, tak v Polsku. Jediné co se tam nevyplatí je dřevo, prkna, lamino, OSB desky. A kvalita? Stejná jako u nás, alespoň já to nepoznám.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Pepíček píše:
roman1648 píše:... a dokonce celý železný dveře takže opatrně (rofl)
To si děláš kozy! Já totiž hodil do betonu pod kotel starý kovaný vrátka (LOL)
Tak jestli to nejsi ty, ten jeho děda, ale to by ti muselo být tak 170let (rofl)
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“