Santa Fe 2004 výměna paken

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Santa Fe 2004 výměna paken

Příspěvek od tempest »

Ahoj, zjistil jsem na jednom kole odloupnutou paknu. Mám jet na STK a nechci to rozvrtat celé. Je tam nějaká zrada při výměně? Přístup na ty pružinky není extra dobrý a se samostavem nemám zkušenosti. Zkoušel jsem letmo sundat ty pružiny a nešlo to. DíkyObrázek
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Odjisti ty pojistky uprostřed paken, pak to půjde rozebrat a budou patrně zarezlé ty štelováky paken -rohatky, takže vyčistit, stočit kotouče uvnitř a dát dohromady , snad budou lana v pořádku. Jinak ty brzdy jsou na STK mor, pokud je technik debil, a zapomene, že je to jen zajištovací brzda a ne ruční, nouzová a nebude ji trápit na válcích. Samozřejmě pokud bude mít kotouč po vysoustružení moc velký průměr, tak může být problém, nepůjde to pořádně doštelovat. Je to opruz , korejci se opičili po M Benz...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Čert
Přispěvovatel
Příspěvky: 862
Registrován: 26 led 2006, 11:32
Bydliště: Prágl

Příspěvek od Čert »

Loni mě vyhodili z STK s mým MB W212, který má stejný systém. Rozdíl v účinnosti byl 30%.

:(
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Tohle je vždy problém a často jsou vyrezlé a vytrhané ty štíty , takže oprava není sranda..Aby to bylo 1 A, tak se musí vyměnit téměř vše, aby to sedělo a mělo přesné vůle , protože pokud se jen dají nové pakničky , tak se to někde zkříží a urve...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Čert
Přispěvovatel
Příspěvky: 862
Registrován: 26 led 2006, 11:32
Bydliště: Prágl

Příspěvek od Čert »

Měl jsem sice připravené nové pakny ale nakonec stačilo rozpínáky a kladky pořádně odrezit, vyčistit, namazat a pečlivě a trpělivě seřídit rozpínacími šrouby.
Rozdíl v účinnosti na válcích na STK byl potom prakticky bez rozdílu..
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Ještě jsi nezačal a už to vzdáváš...
Ano,kvůli tomu náboji to jde blbě,ale aspoň v něm jsou díry,ty pomohou,bohužel tento systém je na spoustě aut, člověk nechápe že pakýnky jak z pionýra udrží dvoutunový auto,já to měl na RAV4 taky a fungovalo to bezvadně,jak psáno výše je potřeba si s tím pohrát
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

mužeš ten šrub povolit a dat dole naboj aj s ložiskem budeš tam mat prístup ale ide to aj tak akurat si trochu zabrbles
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Odpovědět

Zpět na „Hyundai“