1,2 HTP je neklidná po nových rozvodech

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jak psáno výše, nejjednodušší kontrola je znovu tam dát přípravky,trochu mi připadne žes u toho ani nebyl,jak píšes že jste dali přípravky a označili - co jste jako značili a proč ??
Vyndám snímač otáček kliky,vrazím tam ten trn,sundám víčka z vaček a už okem vidím jestli je to +/- OK,když tam nepůjdou volně vložit přípravky nebo je zjevně jeden zářez vačky posunutej máš jasno
Výrobce rozvodů jakej? Ale tam bych asi chybu vyloučil..
Kola jste utahovali jak,čím jste to drželi ?? Protáčeli jste motor a zkoušeli znovu založit přípravky ?
Někdo to dělá tak že spodek staví jen podle důlčíku na vyvažováku,ono to pak jede,to jo,ale sekneš se tam o pár mm na zdvihu jako nic a to by mohlo právě rozhodit ten volnoběh
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Tak přes krytky (víčka) u vačkových hřídelí a dole vyndané čidlo kliky jsme znova dali přípravky a sedí to...hele kluci, možná jsem tady asi založil zbytečné vlákno - vypadá to na mojí paranoiu...já si totiž moc nevěřil s těma rozvodama - premiéra...ale ten kluk, co to se mnou dělal je profík motorář a vše bylo pod jeho dohledem...hlavně mi řekl, že řeším pič....viny - že to běží dobře...asi jsem přecitlivělej, takže sorry...hlavně ona jinak jezdí perfektně (tedy v rámci možností Hitlerova Tajného Projektu)...
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

OťasTdi: Jen malá OT ..Spodní šroub na kliku jste dali nový..
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Ano originál šroub jak na kliku, tak na vačky nový vw...ze škoda dílů

Jo a pár odpovědí na vysvětlení:

1. Značka rozvodů: Engine Team koupil jsem na Škoda díly a k tomu vše možné...šrouby, podložky, vymezovací kroužky, origo tmel i na vanu i na bok

2. Dělal jsem to poprvé, takže jsem ještě s Humlem řešil utahovací momenty šroubů na vačkách a klice, jak postavit motor, co je největší pakec, na co si dát pozor atd (chudák mě musel mít plný zuby), čmáral jsem tam bílou fixou asi zbytečné blbosti, ale měl jsem prostě z toho naděláno v gatích

3. Ten kluk u kterého jsem to dělal má sadu v modrém kufru, kde jsou přípravky na aretaci řekl bych celého koncernu asi za 2500Kč - ale kdybyste mě zabili, tak značku nevím

4. Protáčeli jsme to za kliku a znova zkoušeli na přípravky

5. Kliku jsme zapevnili dřevěným špalíkem o stěnu a pak utahovali na moment šroub kolečka, vačky si teď nevzpomínám, myslím, že klíčem se dá podržet
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
auto-point
Přispěvovatel
Příspěvky: 345
Registrován: 06 kvě 2010, 17:09

Příspěvek od auto-point »

Méně poslouchat, více jezdit 👍
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5472
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Ja ti natocim az pride nejaka haťapka co je to neklidny volnobeh (rofl)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
NOVON
Aktivista
Příspěvky: 1784
Registrován: 09 zář 2009, 20:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Kopr

Příspěvek od NOVON »

OťasTDI: Čili poctivá a dobře odvedená práce. No stres a jezdi 👍
VW Touran 1.6 MPI BSE 75 kw,LPG
Octavia 2 Combi 1.6 MPI BSE 75kw
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jo, pokud to sedí není co řešit,tady ty přípravky jsou jednoduchý,nejdou dát blbě a asi ani blbě vyrobit,prostě trn přesnýho průměru do setrváku a přípravky do vaček který je vlastně jen drží v rovině ty zářezy
To když vidíš některý monstrum přípravky na jiný motory...
On se subjektivně chod toho motoru mohl trošku změnit, poslední dobou jsme třeba na HTp měnili i nekolik vstřiků,třeba náhoda ale vždycky na prvním válci od rozvodů (crazy)
Uživatelský avatar
Tomas.cz
Aktivista
Příspěvky: 14271
Registrován: 06 dub 2006, 13:37
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomas.cz »

Možná bych ještě zkusil udělat základní nastavení škrtící klapky + výmaz adaptačních hodnot.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19330
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jojo tyto věci určitě udělat,nový svíčky a klidně nějakej čistič do paliva,kolikrát ty motory zázračně ožijí (noteeth)
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Tome nebudes mi to verit, ale ja adaptaci i zakladko po rozvodech udelal......romane ja to auto koupil pred 9 tis km a udelal tak velky servis, ze byste me oznacili za blazna...radeji vam to ani nebudu psat, nicmene svicky taky nove ngk ale tu lepsi radu...reseno tome prave s tebou preci, ty jsi doporucoval nejake ty brisky, a protoze auto rok stalo, tak jsem ze zacatku jezdeni koupil a vypotreboval dve pixly cistice vstriku od liqui moli.....olej jsem ted znova....po 6tis km menil s tema rozvodama...shell helix ultra + filtr bosch.....pri tom prvotnim megaservisu samozrejme filtry nove mann....jen me prave jeste trosku zarazila hodnota z cidla saci vacky.....huml mi psal, ze si mysli, ze se malinko zmeni, jak byl vytahany retizek, ale ona kupodivu zustala uplne stejna jak byla.....z cehos jsem mel take schizu....ale pomalu me to po vasich reakcich opousti
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Skús ešte vytiahnuť mierku oleja, alebo veko na nalievanie, či sa neukľudní.
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Zítra zmáknu...předpokládám za tepla..já už to dělal při koupi ale pouze s víčkem a to se tuším dost rozhádal...s měrkou jsem to nezkoušel
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

Tak když sundám víčko oleje, tak motor úplně rozhádám...když vyndám měrku tak lehce zaškobrtne a srovná se - což udělá i když jí vracím....ale možná už jsme s Humlem na stopě - něco větří....tak pokud se zadaří, tak napíšu
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“