Předběžně poptávám nějakou upravenou O1 TDI

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

rudy5 píše:
Co to je vysoká ?7.5l priemer? :)
to ještě jde, co vim tak běžně 8 není problém i když já mám co říkat v obyč dvoukole 6.7 průměr (LOL) (LOL)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Na obyčajnej verzii som mal 6.7l priemer na 4x4 7.5l bol tam čip na 125kw a brzda na ceste som nebol práveže svižná jazda na to že to je stály pohon je ta spotreba dosť dobrá a cez zimu sa je radosť voziť nedá sa to porovnať s haldexom v 01 to je koza na ceste .
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
libor.98
Aktivista
Příspěvky: 1325
Registrován: 17 zář 2009, 18:47

Příspěvek od libor.98 »

Jo ty AVF motory měli z těch PD asi největší spotřebu bratr ho má a 6,5-7 průměr.
Uživatelský avatar
tommy215
Přispěvovatel
Příspěvky: 51
Registrován: 06 úno 2014, 23:06

Příspěvek od tommy215 »

Ahoj, mám A4 B6 AVF Q a je to jak píšeš, po dálnici 800km na dovolenou jsem se držel na 5,2 to je paráda.. ale jakmile vjedeš do města tak je konečná.. průměr mám 7,4L

zvyknul jsem si, quattro říkají že si vezme litr a za to svezení a pohodlí za to stojí.
Jediné co mě vytáčí je žena s O2 1.9 77kw - spotřeba průměr 4,6 Taky PDčko, dokonce opticky větší auto jak A4 B6.. ale je to údaj z palubního PC tak nevím jak moc kecá.
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

HonzaXM píše:A co zkusit třeba Volvo V70? 2,5 TDI nebo 2,4 D pětiválec, výkonově super, spotřeba super, nebývají shnilé, tolik bych se nebál v tom bourat a výbava většinou také dobrá. Automaty taky drží, ceny dílů přijatelné. Dělám všechny generace a ani jedna není špatná. Třeba ke mně jezdí veterinářka, k autu se chová velmi nevybíravě, lítá po polích, kravínech atd., jednou táhla asi 80 km naftové potrubí po asfaltu a nic, ani škrábanec na nich. :D Rozvody vydržely neskutečných 300 tisíc, vodní pumpa ani kapku nepustila, řemen rozpraskaný!!! Za rok dva budu potřebovat 4x4, tak Volvo V70 bude nejspíš vítěz.
Zrovna Volvo není značka, která by měla vydařený pohon 4x4. Základní problém je, že u Volva nebyla předepsaná výměna oleje v Haldexu a rozvodovkách, takže spousta těch aut už ve skutečnosti nečtyřkolkuje. Úhlový převod je navíc slabý sám o sobě, tak odchází jak tisícihran do převodovky, tak samotné ozubení. Dle mě, pokud už 4x4, tak právě zmiňované quattro s torsenem.

Jinak Volvo V70 (modelový rok 2005) mám rok a půl, auto je to skvělý, ale cena údržby a servisu nejde s Octávií vůbec rovnat. Pred tím jsem měl Octavii 2 1.6TDI 2011 a tam byl každý servis za pár korun. Navíc koupit dnes trochu zachovalé starší Volvo, co má najeto pod 400tis. km je skoro nemožný. Moje rozhodně nebylo v nejhorším stavu při koupi, ale stejně jsem do něj už nacpal víc, než za kolik jsem ho koupil.

Po těch kilometrech snad na všech Volvech odchází silentbloky motoru, poloosy, servo, komplet vše na podvozku, hlavně silentbloky ramen a horní uložení na přední nápravě. Navíc většina těch dílů je potřeba dát origo Volvo, protože když dáš druhovýrobu, tak to budeš měnit za rok znovu :) Interiér je oproti koncernu trochu kulturní šok, tolik vrzání a skřípání jsem doteď neznal :D jako u každýho staršího auta zlobí elektrika a sedačky se trhají ve švu.

Automaty taky nejsou tak skvělý, protože opět neměly předepsané výměny. Kdo měnil olej, tomu to bude jezdit pořád. Když už, tak v automatu jen novější auta s 6q AW tf-80sc, který se dá spolehlivě opravit, oproti staršímu 5q. Manuály jsou fajn, ale dvouhmoty stojí raketu...

No ale když ho miluješ :) sedačky to má božský, tomu se žádná škodovka nevyrovná, motor je taky skvělej, na ten nemuselo být doteď šáhnuto (najeto mám 370t. km). A hlavně to vůbec nerezne.
Naposledy upravil(a) turbo kamna power dne 17 pro 2020, 11:11, celkem upraveno 1 x.
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

V zubři je firma D5T5 neviem či poznáš chalani ktorí sa venujú len volvu najskôr to robili popri práci teraz uz naplno a pre nich robí jeden môj kamarát opravy všetkých jednotiek na Volvo na hakdex abs riadiacich, všetky a posielajú mu to z celej Európy a ten si kúpil sám Volvo XC70 rok 2014 T6 žerie to 15l ale nevie si vynachváliť :D áno je pravda na volve je ten pohon slabší odchádza tam jednotka a ten tisíc hrán ale keby nechcel 4x4 tak tie motory naftové sú nezmar ,to z nejde dať do podvozku druhovyriba je aj výhoda lebo aspoň keď to auto niekto robí tak to zase vydrží a nemusi sa v Tom človek hrabať každý rok .keď človek natrafí na kúsok ktorý je servisivany není to zla voľba .
BMW 330 ix
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

libor.98 píše:Jo ty AVF motory měli z těch PD asi největší spotřebu bratr ho má a 6,5-7 průměr.
ono to bude i váhou cca 1550 holý auto a i odstupňování převodovky není zrovna ideální (wallbash)
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Je to názor za názor, můj známý byl milovník koncernu, miluje velká auta, ale potom jej vyléčili , když si naběhl na výplod chorého mozku ala koncern . vyvažováky versus mazací čerpadlo. Koupil si Volvo, teď už má asi třetí, párkrát jsem mu na tom něco dělal, už nechce koncern ani vidět, stal se "expertem" přes Volva i když si opravy zadává..Já s tím odmítám jet, když jsem to testoval, tak v zatáčce mi u V 90 uskočil zadek až jsem se lekl, a jeden typ měl zadní brzdu právě tu pakárnu ala MB -pakničky v kotouči. U takovéhleho hovada je to ůlet. Jinak je to poctivá práce, bohužel dnešní vyfikundace jeho oblibu u mne snižuje. Jedu s autem a asi jsem na něco máčkl a uprostřed přístrojovky vyskočil tablet.....
U těchle vynálezů nemůže člověk naskočit do auta a odjet, musí udělat několik ůkonu,např. otevřit zrcátka .. :)
nepropadat panice...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Jericho nemusíš urobiť nič otvoris dvere a všetko auto urobí za teba ty len nastarujes a ideš tie zrkadlá sa otvoria sami a to už má kadejaké auto
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
libor.98
Aktivista
Příspěvky: 1325
Registrován: 17 zář 2009, 18:47

Příspěvek od libor.98 »

Co říkáte ještě na Audi A4-B6 rok 2003 také 96kw tdi to bude stejné podvozkově i motorově no jako Passat b5,5 nebo Superb 1 že?
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

A4 má menej miesta v zadu ako Passat ,Superb má 5 stupnovu prevodovku
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
libor.98
Aktivista
Příspěvky: 1325
Registrován: 17 zář 2009, 18:47

Příspěvek od libor.98 »

Místo ani je míň ale tato zrovna co jsem našel má 6qvalt ale moc jich není
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

rudy5 píše:Jericho nemusíš urobiť nič otvoris dvere a všetko auto urobí za teba ty len nastarujes a ideš tie zrkadlá sa otvoria sami a to už má kadejaké auto
Taky jsem si to myslel, ale musel jsem couvat bez zrcátek, což zrovna byl problém. Majitel mi to ukazoval, kde to je, bohužel jsem to zapomněl, měl jsem také zato, že se sami otevřou, jako když jsem jezdil s velkým Citroušem..Dnešní moderna je pro debily ze zvláštní školy, a když musíš střídat auta, měl by jsi být pokročilým debilem..
nepropadat panice...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

rudy5 píše:Jericho nemusíš urobiť nič otvoris dvere a všetko auto urobí za teba ty len nastarujes a ideš tie zrkadlá sa otvoria sami a to už má kadejaké auto
Taky jsem si to myslel, ale musel jsem couvat bez zrcátek, což zrovna byl problém. Majitel mi to ukazoval, kde to je, bohužel jsem to zapomněl, měl jsem také zato, že se sami otevřou, jako když jsem jezdil s velkým Citroušem..Dnešní moderna je pro debily ze zvláštní školy, a když musíš střídat auta, měl by jsi být pokročilým debilem.. :?
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“