Zimne gumy Octavia 2 2020

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

HonzaXM píše:Já měl Nokian WR D3 a teď mám druhou sezonu WR D4 a naprostá spokojenost. Kam se ostatní nevyškrábali, tam jsem se dostal. Ale asi je to i tím, že u C5 je skvěle naladěné ESP.
Ja mám tie nokiany wrd4 už štvrtý rok na aute a maximálne som spokojný na aute sa jazdí málo a dezén je skoro ako nový a není sú ani tvrdé .
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Semperit speed grip, jsou z koncernu contitnetal a jsou úžasně měký, drží jak přibité a hlavně jsou neuvěřitělně tichý. Žádný bzučení jak teréňák.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
Master
Přispěvovatel
Příspěvky: 193
Registrován: 02 led 2007, 23:52

Příspěvek od Master »

Vybral bych neco z top vyrobcu (conti, michelin, goodyear, klidne i bridgestone)
Na pouziti dalnice a okresky t.j. spis sucho a voda bych osobne sel do conti TS860, nebo michelin alpin 6 - na obojim jsem jezdil a mohu doporucit. Jestli nevadi nizsi zivotnost, tak i Bridgestone LM005 dle vseho jsou na vode spicka, ale osobni zkusenost nemam.
Conti TS860, nebo Alpin 6 se vyplati celkem i financne - ze zkusenosti treba jedna sada alpin 6 najede to same co 2-3 sady kleberu hp3 (ty zrovna mizi opravdu pred ocima). To ale samozrejme oceni jen nekdo s vysokym najezdem, tomu co jezdi 10tis za rok driv ztvrdnou.
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

ja na těch Sava Eskimo HP 225/50-17 najel tři zimy na Scoutu. Za každou zimu 15-20tis km, celkem a když jsem je prodával, měly 6mm. Tiché, neklouzali. Většinu km dálky hlavně Praha ČB, Písek. Domů vždy brzo ráno za hodinu a čtvrt. Klidně bych si je koupil znova. Předtím ty Uniroyal a taky OK.
Ja nevím, ale já bych do premiový značky asi nešel. Nyní jsem na obytný auto dal Continetály (kvůli váhovýmu index 115N a i když jsem chtěl nejdřív nabídku, rovnou objednal Continentály, že to ostatní včetně Nokianů klouže -já vím je to vůl ) a oproti letním Nokianům tam padlo o polovinu víc závaží. Obojí se dávalo na fungl nový zátěžový ALU. 8 stejných kusů disků. A jestli to zpuchří za tři roky jako ty všechny TS860, tak mu je prohodím oknem.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
Uživatelský avatar
turbo kamna power
Aktivista
Příspěvky: 4221
Registrován: 15 dub 2008, 20:32
Bydliště: Praha

Příspěvek od turbo kamna power »

rudy5 píše:Chce premioveho výrobcu a tu padajú nexeny,barum ktorá je.dobrá prvú zimu druhu uz na hrane a tretiu na vyhodenie .
Hm, a co je tedy prémiový výrobce? Nokian nebo Continental? U kterých jsou pneu po 3 letech popraskaný, jak kdyby měly 15 let? U Nokianu se navíc ještě trhá vzorek. To raději ten Nexen, zatím co jsem od něj koupil to nezklamalo.¨

Nokian WR D4 jsem měl loni nové na Volvu, přední po jedné zimě KO, za cca 15t. km se sjely z 8 -> 4,5mm... Ale to je o 400kg těžší auto, jako Octavia, tak tam by vydržely asi déle. Jinak fungují docela dobře a jsou tiché.

No a vždycky jsem považoval Conti za TOP, ale už jsem z toho vyléčený. To jak umí rozpraskat není moc hodno prémiové značky a jsou celkem hlučné. O to víc, pokud se třeba vymění předek za zadek, tak to hučí šíleně, než se to ojede.

Jinak podobný názor jak Biimbo, raději levnější značku a častěji měnit, ono když koupíš nějakou rádoby "prémiovou" sadu za kotel peněz, tak je to pak k nasrání, když nefungují dle představ.
Golf mk1 mTDI ...powered by Holz-tdi
Golf mk3 GTI "20 jahre" TDI ...powered by Moravia-Tuning
Ibiza 6k2 1.8T Cupra ...in progress
Audi A2 1.4 16V
Volvo V70 II D5
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

To je pravda, kdysi na e46 jsem si koupí Goodyear Eagle F1 takovej ten vzorek jen sem tam ryha, design nádherné ale to bylo vše, tahalo to volant jak motokara, pak začaly hucet, po 8tis.km šly pryč...
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

turbo kamna power píše: Hm, a co je tedy prémiový výrobce? Nokian nebo Continental? U kterých jsou pneu po 3 letech popraskaný, jak kdyby měly 15 let? U Nokianu se navíc ještě trhá vzorek. To raději ten Nexen, zatím co jsem od něj koupil to nezklamalo.¨

Nokian WR D4 jsem měl loni nové na Volvu, přední po jedné zimě KO, za cca 15t. km se sjely z 8 -> 4,5mm... Ale to je o 400kg těžší auto, jako Octavia, tak tam by vydržely asi déle. Jinak fungují docela dobře a jsou tiché.

No a vždycky jsem považoval Conti za TOP, ale už jsem z toho vyléčený. To jak umí rozpraskat není moc hodno prémiové značky a jsou celkem hlučné. O to víc, pokud se třeba vymění předek za zadek, tak to hučí šíleně, než se to ojede.

Jinak podobný názor jak Biimbo, raději levnější značku a častěji měnit, ono když koupíš nějakou rádoby "prémiovou" sadu za kotel peněz, tak je to pak k nasrání, když nefungují dle představ.
Ja tie nokiany mam 4 rok mam ich na suv jazdím s ním aj po lese a tie gumy držia nikde ani náznak žeby sa trhal vzorek a ani neubudaju ,niekde som čítal že sú dva závody kde sa tie gumy vyrábajú
BMW 330 ix
yirka
Aktivista
Příspěvky: 1275
Registrován: 12 zář 2007, 18:46
Bydliště: Karlovy Vary už jinde

Příspěvek od yirka »

kupuju nokiany řadu let, ale pouze origo finské, poslední rok jdou sehnat pouze made in russian, a změna v kvalitě je znát, takže používám bridgestone ale zase jen france
tempest
Přispěvovatel
Příspěvky: 251
Registrován: 18 říj 2009, 13:27

Příspěvek od tempest »

Nokian má ještě výrobu ve Finsku? Jinak WRD4 popraskaly po 2 letech jak nějaká guma, která má nejméně 8 let. Reklamace uznána.
Uživatelský avatar
Vici
Aktivista
Příspěvky: 7510
Registrován: 07 srp 2008, 09:14

Příspěvek od Vici »

Jsem leta fanoušek michelinu.. ale poslední se mi líbil Alpin A4.

Na doporučení známého jsem koupil Lassa Iceways 2 a srovnatelné - super

Barum a podobně bych neriskoval..
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“