Opravu závitů olejových van

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

karel4 píše:třeba odtud,výhodou 15 závitu,je že tě to při řezání pěkně vede v díře a nehrozí,že to vyřežeš křivo.nevýhoda je nedostatek těsnění v tomhle rozměru : https://www.mojedilna.cz/sada-na-opravu ... dhEALw_wcB
Super
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="rudy5"][quote="karel4"]
Super


mi se podařilo ten závit M16 dvakrát po sobě trefit, ale tuto sadu jsem si objednal, věřím že bude pokoj mnoho let,

je tomu tak měsíc na třmenu u G4 jsem vyšruboval holendr s hlinou, závit jsme protahli ale asi nakřivo už to nechtělo těsnit, a to máš zas výměna desek s kotoučema a prasne ti trubka, schnilá v držáku pak vytočíš holendr a hlinou a místo hodiny dva dny v piči ;)
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1367
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Už nevím kde, ale zátky 15x1,5 sem kdysi s pomocí google našel na nějakým eshopu, stejně jako i zmiňovanou krabku se zátkama a závitníkem. Ale závitník neřeším, můžu jich mít habakuk s různým stoupáním. Objednal sem x zátek a měli tam k tomu, respektive zvlášť i těsnění v min. balení 10ks.
Člověk se pořád učí.
pavlin2
Přispěvovatel
Příspěvky: 431
Registrován: 25 led 2014, 10:53
Bydliště: BCE

Příspěvek od pavlin2 »

Mám koupenou sadu se závitníkem a šesti zátkama M15x1,5 za nějakých 400 kč. Podložky sem si nadělal na soustruhu měděné. Vždycky před montáží je vyžíhám a není třeba to rvát...

M15 se do M14 pěkně chytne, vrtat netřeba. Akorát na čtyřhran závitníku sem ve svěráku zmáčkl ořech z čínské goly. Nemám vratidlo, valim to tam ráčnou :-)
S2 CFGB DSG
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

pavlin2 píše: valim to tam ráčnou :-)
dobrá vychytávka já to ted valil dvakrát desítkou klíčem,

v minulosti se mi třeba povedlo závitník origo v podstatě oničem a mám loctite jakoby místo koudele nebo teflonu. prostříkl jsem závit čističem na brzdy lehce dotáhl a taky to fachčilo, už to prostě skončilo, nechci dělat přáci na půl hodinu dva dny a ještě si dělat před vánocema nervy, ale tak de život ;)
já si ted vspoměl na edu hájka z hodonína, hodil jsem dosávačku, vycucl u P 607 2.2 l olej , přehodil papírák nalil olej, tak eda řekl když už ti nestojím ani zato že mi vypustíš olej tak jsem s tebou skončil a už jsem ho neviděl ;)
na závěr řešit zarvaný závit zátky na olej u vany asv a v ahl v diskuzi o autech při servisu, Údržba/problémy VW group (DIESEL), tomu úplně nerozumím, nejsem internetový teoretik a nechodím do práce, občas i často napíšu věci kterým běžný člověk co má jak přijde z práce má padla a chce se pobavit, tomu nevyhovím, ;)
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1367
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Občas toho "nechápeš" víc a oháníš se internetovou teorií, až moc často a může se to tak stát trapné. Dál nechápeš že psaní x příspěvků během pár minut pod sebe, natahuje zbytečně téma a přitom stačí kliknout na upravit a napsat co potřebuješ. Kam myslíš že se hodí téma s názvem - měníte často olej? A asi tak co od něj lidi očekávají a tohle opravdu není jen o asv ahl
;)
slovacek.milos píše:občas i často napíšu věci kterým běžný člověk co má jak přijde z práce má padla a chce se pobavit, tomu nevyhovím, ;)
Tohle chápu do posledního detailu a věř že vyhovíš ;)
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="šulda"]Občas toho

v pohodě já vím, vážím si tebe i tohoto fora, že to je takový drbník, umíme tu pořešit spousty věcí, a co hlavní, docela rychle, na jiných forech máš pořádek, musíš zadat hledat, pak se ti podaří najít, téma má tři prdele stránek, aby se náhoudou nezaložilo duplicitní téma, to dvě hodiny pročítáš a co třeba zjistíš ? dvě hodiny v prdeli, pořešeno nic, :roll: zde máš spousty kvalitních chytrých lidí, se zájmem řešit problém, ;)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5472
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

mildo zavitníky nereš. Vetšínu už su plastove vane a tam narežeš prd. Až ovidíš noveho forda jak má spravený rychlovýpuštací zatku na závlačku z plastu tak budu lana v piči (rofl)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

ROMEK píše:mildo zavitníky nereš. Vetšínu už su plastove vane a tam narežeš prd. Až ovidíš noveho forda jak má spravený rychlovýpuštací zatku na závlačku z plastu tak budu lana v piči (rofl)
hotovo lana v piči jedem dom,

romane já to roky neřešil, ale ted se mě to dotklo dvakrát po sobě, mám ten závitník z hodošu na zátky z favošu, a objednal jsem si co napsal karel, věřím že těch případů přibude, už to mam prostě pořešené,


ted zas chodí elektrika, mám tu čtyři aut, lana v piči, k tobě jet, prej zvihli taksu 1450 e a 14 dní vězení, žižka už nic nebere, michal se utopil, a ted sem si našel borca ale ten chce mít po práci už klid,
mám tu třeba C4 nejdou otevřít kufr, tonda otevře, spřelámaní drátky v krku sletujem do rána vše OK za hodinu jedem k majiteli a baterka KO, vyplý klíček a točí se ventilátor,

ted mi odešly tři nabíječky jak se ochladilo furt něco nabíjet, na jedné asi bočník, na další cosi vyhořelo a další ani neřeším, roušku už nenosím, klidně skapu, za svobodu nebudu váhat položit i život :) baterky jsem jezdil dobíjet do čalova, mošonu, píštany, ale tato doba to už je fakt smrtící ;)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5472
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

mildo je na velky... tady u hranic. Už to nikoho nebaví nekdo si spraví kurvid test a jezdí. Ja už mam 2 tydny vyplí telofon a nic neberu pomaly sem dokončil co sem slubil a mnel naobjednávané. Ludia su čím dal tým viacej nervozny a nebaví mna s nima neco riešit každý všetko hned...
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
johnyd1
Přispěvovatel
Příspěvky: 638
Registrován: 25 dub 2010, 11:35
Bydliště: Slovensko okr.NM

Příspěvek od johnyd1 »

JozefC píše:Ak reaguješ na mňa, tak pôvodne to bola šruba na imbus. Nešla povoliť, alebo ju skur... a narazený imbus kľúč privarili na šrubu vane.
je ti opel že?
Koleos 2018
Intens Energy dCi 175 4x4
-Can-clip,Vag-VCDS-OP-com-Fiat EcuScanKts 540 Esi2 Bmw ista-d
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Ford.
Uživatelský avatar
pitukes
Přispěvovatel
Příspěvky: 117
Registrován: 22 bře 2008, 12:02
Bydliště: I'm from exit

Příspěvek od pitukes »

Na to odsatie oleja cez.rysku by vydrzal aj moderny plastovy motorcek z ostrekovacov?
MT8 132.2 4x4, PoN-25-A, NSN 10-2-B, AKP153
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32867
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

pitukes píše:Na to odsatie oleja cez.rysku by vydrzal aj moderny plastovy motorcek z ostrekovacov?
dyt to tu čteš že to fachčí, já osbní zkušenost nemám s motorkem ostřikovačů, ten používám na brzdovou kapalinu

používám z kelly odsávačku provozních kapalin, na piču je akorát ta sonda, sehnal jsem jinou, a do té z kelly dávám svařovatí drát, drží formu, rovinu a ověříš si že si na dně, pak drát vytáhnu a odsávám,

kolikrát je to na palicu, odsaješ 4 deci cca, nechápeš, dáš auto na zvedák rozdekluješ, vyšrubuješ zátku a ani kapka,

ono ti třeba dojede borec v pátek který nemá čas aby jsi vyměnil olej, tak jo v soboru ráno dáš ho na zvedák, vyšroubuješ zátku a nic, vemeš tušku vrazíš to do vany jestli náhodou se tam něco neucpalo :o nic tuška čistá, žádný olej


kdo to čtete jestli vás mohu poprosit máte někdo vyzkoušené dobré odsávací sondy????? rád bych ten odsávací systém domakal ;)
STIB
Přispěvovatel
Příspěvky: 651
Registrován: 13 bře 2009, 09:20

Příspěvek od STIB »

Žádný řezání,používám kuželové zátky M14.
OCTAVIA- ALH
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“