Opravu závitů olejových van

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

suri
Přispěvovatel
Příspěvky: 79
Registrován: 14 čer 2011, 17:32

Příspěvek od suri »

Miloš - to je dávne riešenie na M16 , ešte lepšia je potom zátka https://www.skoda-diely.sk/nahradny-die ... -3788.html lepšie sa uťahuje ako tá favová na 22 kluč
Rayx
Aktivista
Příspěvky: 2674
Registrován: 23 led 2006, 20:00
Bydliště: jz

Příspěvek od Rayx »

STIB píše:Žádný řezání,používám kuželové zátky M14.
Nojo, ale to pak to autí musí jezdit jen k Tobě, ne? Pustit to dál, tak další může vytahat závit tak, že to bude stejně na přeříznutí nebo to až trhne ...
STIB
Přispěvovatel
Příspěvky: 651
Registrován: 13 bře 2009, 09:20

Příspěvek od STIB »

Asi nevíš jak funguje kuželová zátka.
OCTAVIA- ALH
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Tak snad mechanik pozná, že šroubuje kuželovou zátku. Za prvé to jde povolit ztuha a ztuha jde kus vyšroubovat a za druhé to vidí, když zátku vyndá, protože nemá těsnící kroužek a závit má do kužele. Pokud neví jak dotahnout kuželovou zátku aby nerozerval vanu, tak já nevim už.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

To je přesně ten problém,to už jsem viděl, dojel klučina že mu po výměně oleje u kámoše ( prej tata jeho mu to dělal ) u kohosi teče olej,dobře jeď si tam kdo to dělal ale je to od kámoše skorozeťák,tak jsem to zvednul,koukám na šroub,tam narvanej výpusťák jak bývaly na fiatech kužel na imbus,vana puklá kolem něho,říkám hochu to je tak na jinou vanu...naštěstí dneska je vana na TDi otázkou pár stovek tak to měl druhej den vyřešený ;)
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32861
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

suri píše:Miloš - to je dávne riešenie na M16 , ešte lepšia je potom zátka https://www.skoda-diely.sk/nahradny-die ... -3788.html lepšie sa uťahuje ako tá favová na 22 kluč
uvidíme já si objedna i ten M15 zatím nic nepřišlo, mi právě čeká jedna kokta v brzké době c o sem tu zátku přilepil tak chci být připraven
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“