Staval niekto garaz?

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Staval niekto garaz?

Příspěvek od ferdy91 »

Zdravim vas ako vyznelo v nadpise staval niekto nie tak davno garaz sklad atd?Pytam sa preto kedze najblizsie leto budem stavat rozmerovo zhruba 10x6 nejakych 130m2 cca.Kamos ma postaveny garaz s pur panelov a je velmi spokojny bol som moc prekvapeny ze 9x5 garaz s malymi petrikmi vyhreje na 20C.Kamos ma murovany z 20 nezatepleny garaz tusim o 5m2 vacsi a tak to nezohreje a pritom ten prvy tvrdi ze je ovela lacnejsie ako murovany co vy na to? niekto realne skusenosti?
rudy5
Aktivista
Příspěvky: 2935
Registrován: 04 pro 2007, 15:36

Příspěvek od rudy5 »

Robil som murovanu z 25cm ytongu kúrim klímou ale rozmer je 6x5 ,treba spočítať náklady na jedno na druhe ten Pur panel aký je hrubý ?na to potrebuješ zeleznu konštrukciu urobiť celý skelet na to sa to srobuje ,veľa záleží aj koľko si vieš urobiť sám na Tom ušetris veľa peňazí
BMW 330 ix
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Co pod pur panely dřevěnou konstrukci??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
ferdy91
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 01 črc 2015, 21:23

Příspěvek od ferdy91 »

Ako cenovo je lacnejsi ten pur panel tusim ze ten co ma kamos vravel ze take vlastnosti ako 40 porfix bez EPS.Avsak treba samozrejme ocelovu konstrukciu co az taky strasny problem neni zvarat a vyrobit.Ale hlavne casovo je to uplne ine.A ked mam pocitat co i len 25 porfix plus eps 10 a zvuntra bud stierka alebo obklad tak som na celkom peknej sume niesom nakloneny PUR stene ale len dedukujem ☺
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Já dělal nedávno garáž přilepenou k baráku, má to skoro 10m x 3,8m něco je zděné, něco dřevěná konstrukce a OSB, v podstatě celé jsem si to dělal sám takže práce mě nic nestála,největší položka byla střecha,spodní betony,pak Porfixy a OSB, vatu a polyš jsem si "opatřil" jinak ;)
puci
Aktivista
Příspěvky: 1194
Registrován: 26 říj 2008, 19:18
Bydliště: poprad

Příspěvek od puci »

Ja som staval nedavno garaz, vela som si pomohol bazosom. vPorfixy, polystyren, okna, dvere, branu.
Vnutorny rozmer 5x8, strecha pultova, krytina plech Metrotile Click panel, stredna vnutorna vyska je 3m. Brana š-4m x v- 2,15m. Muroval som porobeton 25 + zateplenie 12cm.
Garaz je na pozemku pri dome, mam v nej elek, kanal, vodu.
Tak ako niekto pisal, najdrahšie su strecha a vyhrabat sa zo zeme po zakladovu platnu.

Dnes by som ale kludne isiel do Pur panelov, tiez sa daju vyhodne kupit na bazosi
bývalka OI, ALH, ex taxík, 433 000, egr+kat off, PP764, GT1749VA, výfuck 63,5mm, FMIC, soft Profituning, 312x25 mm+232x9 mm, TT puky, bilstein B4, jednohmota+HDS, 167 PS/340NM
aktuálne šrotik po k...tovi Seat Alhambra AUY
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“