tlmiče Bilstein vs prvovýroba Octavia 3 RS TDI

Jakékoliv dotazy týkající se problémů, údržby vozů koncernu VW. Týká se jen VW/Audi/Škoda/Seat

Moderátoři: šulda, Moderátoři

majklx90
Přispěvovatel
Příspěvky: 71
Registrován: 22 lis 2012, 18:02

Příspěvek od majklx90 »

To já vím ale nemůžu nikde sehnat.... Nikde nemají sehnal jsem jen jeden, jestli máte možnost klidně ho vezmu ;)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jo v německu není problém al vyjde to fakt draho...

https://www.ebay.de/itm/BILSTEIN-23-238 ... Sw4nVfa32T
majklx90
Přispěvovatel
Příspěvky: 71
Registrován: 22 lis 2012, 18:02

Příspěvek od majklx90 »

Já vím ale v ČR nikde není druhý do páru...
valekf
Přispěvovatel
Příspěvky: 416
Registrován: 26 úno 2014, 13:02

Příspěvek od valekf »

majklx90
Přispěvovatel
Příspěvky: 71
Registrován: 22 lis 2012, 18:02

Příspěvek od majklx90 »

no jo ale ja uz mam jeden bilstein doma
.no asi ho vratim a objednam originalni
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4696
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

na objednání do týdne. Kelly, intercars za 6900 vč. daně.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
marfan
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 25 lis 2013, 21:26

Příspěvek od marfan »

Tlmice vynenene za origo. Co sa tyka starych tak nebol ani jeden vyteceny, ale jeden sa dost pomaly vracal a druhy troska horsie ako novy.

Vibracie sa trocha zmiernili ale su aj tak dost citit.

Coby ste dalsieho vymenili ?

Mozu vibracie sposobovat aj silentbloky na ramenach alebo stabilizator ??
Uživatelský avatar
váha
Aktivista
Příspěvky: 3874
Registrován: 09 bře 2006, 14:34
Bydliště: královehradecký kraj

Příspěvek od váha »

že by poloosy?
Escalade EXT 6.2 AWD flexfuel
marian.marcin
Přispěvovatel
Příspěvky: 502
Registrován: 29 pro 2012, 18:00

Příspěvek od marian.marcin »

Záleží čo i všetko chceš vymeniť ,lebo na našich vytrasacích asfaltoch rozjebaných od kamionov asi bude vybrovať aj úplne nové auto ,len aby si potom netrpel placebom že vymením a je to OK, ale aj tak sa opýtam ,disky na vyvažovačke nie sú rozhádzané???
marfan
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 25 lis 2013, 21:26

Příspěvek od marfan »

Poloosy netrasú pri akcelerácii ??

Všetko okrem tlmičov a ložísk je tam originál od výrobcu. Preto si myslím, že za tie km to už nebude v dobrej kondíciii.

Pneu boli dávané nové teraz, vyvážiť to šlo bez problémov a triaslo to rovnako. Disky vyzerali byť pekne rovné.

Práveže placebo to nieje, pretože mám doma rovnakú Octaviu len v bielej farbe a má najazdených okolo 160tkm a tam nič nevibruje.

Ak by to vibrovalo trocha tak to asi neriešim, ale toto je dosť a biela netrasie vôbec. Aj keď ide horšie.
marian.marcin
Přispěvovatel
Příspěvky: 502
Registrován: 29 pro 2012, 18:00

Příspěvek od marian.marcin »

Disky vyzerali byť rovné je trochu široký pojem ale stačí jeden aby bol z vnútra chytený a bude to ako na vytrásadle a pritom ho vyvážiš OK .Neviem z ktorého boku si na to pri vyvažovaní pozeral ale rozhádzané vnútra diskov sa vedia postarať o pekný orgazmus (noteeth).A ešte pikoška od blba akože MŇA.Pred cca dvoma rokmi som kúpil disky z Audi na moju O III a samo debilovi ako MNE nedošlo že tam je iná strediaca diera a potrebujem strediace krúžky, tak som ich u kámoša obul,vyváznul a pozerám jejda na neco sem zapomnel:A moj servisák mi hovorí: Jebni to tam bez toho oni to tie skrutky vystredia a ja DEBIL som ho poslúchol no.... Hoši cesta do Košíc cca 75 km v rýchlosti 70-80km/h bola neznesiteľná,keby to auto malo ruky tak ma zabije ,čo som tomu podvozku doprial achhhhh (LOL)
Naposledy upravil(a) marian.marcin dne 11 led 2021, 20:17, celkem upraveno 2 x.
marfan
Přispěvovatel
Příspěvky: 278
Registrován: 25 lis 2013, 21:26

Příspěvek od marfan »

Popravde tiež ma to napadlo, či to fakt nieje diskami, ale z druhými diskami, ktoré na druhom aute netrasú tak to triaslo rovnako.

Inak mal som jeden ohnutý celkom dosť dokonca na prednej náprave a necítil som to (nechápem prečo ale necítil). Po oprave som nepozoroval rozdiel.

Ale dám ich aj tak asi znova skontrolovať pretože sa mi to aj tak nezdá, ale podľa mňa by to robilo aj na druhom aute ak by boli naprd.
Odpovědět

Zpět na „Údržba/problémy VW group (DIESEL)“