Rozvody 3.6fsi Superb 2

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
AceSky
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 01 srp 2022, 08:25

Re: Rozvody 3.6fsi Superb 2

Příspěvek od AceSky »

roman1648:
O tom, že bych od někoho chtěl, aby mi rozvody udělal za "děkuji" zde nespadla ani zmínka. Něco takového mě ani nenapadlo a je pochopitelné, že každá práce něco stojí.

Kdyby mi někdo při koupi řekl, že výměna rozvodů je 100.000, tak bych si takové vozidlo nekoupil. Veškeré informace vztahující se k ceně rozvodů jsem tehdy před koupí čerpal z diskuzních fór a cena se v autorizovaných servisech pohybovala do 40.000 Kč.

Tudíž zde nehledám "sociální pomoc", nýbrž automechanika, či technicky zdatného nadšence, který mi může alespoň hypoteticky říci, kde může být zakopaný pes u mého Superbu a nebo ještě lépe nabídne provedení výměny se zasláním předběžné ceny.
Autorizované servisy Škoda si mnohdy účtují až nesmyslné ceny a proto soukromý automechanik znalý věci, který použije buď originální díly, popř. adekvátní náhradu může i s prací dosáhnout i výrazně odlišné celkové ceny.

Rozhodně musím souhlasit s názorem, že vše nejde jen podle Google a jsou k tomu třeba šikovné ruce.

Po nikom nechci nic zadarmo!!!

Škoda, že zde není věnováno stejné úsilí někomu poradit, pomocí či nabídnout provedení výměny/opravy, jako se zde věnuje zbytným a až zavádějícím komentářům.
Škoda Superb II liftback Elegance, 3.6 V6, 191kW (260 k), 4x4, DSG, 2011, 260.000 km
Uživatelský avatar
AceSky
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 01 srp 2022, 08:25

Re: Rozvody 3.6fsi Superb 2

Příspěvek od AceSky »

Tomas.cz:

Dva z těch servisů jsem oslovil, ale nabídka mi od nich ještě nedorazila.
Zbylé dva oslovím.

Děkuji moc!
Škoda Superb II liftback Elegance, 3.6 V6, 191kW (260 k), 4x4, DSG, 2011, 260.000 km
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Rozvody 3.6fsi Superb 2

Příspěvek od Tomas6 »

Já to dělal na třech autech, přestavovače zůstaly staré, nějaké náznaky poškození nebo opotřebení na nich nebyly. To jestli je nebo není nutné je měnit by zajímalo i mne, nicméně jedno z těch aut má najeto už něco kolem 400 tis a problém žádný není. Důvod výměny byl vždy vytahaný řetěz a hluk po startu. V jednom případě byla rozlámaná lišta.Motor ven nemusel, jen dsg, práce jak na kostele, ale úplně pakárna to nebyla.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
AceSky
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 01 srp 2022, 08:25

Re: Rozvody 3.6fsi Superb 2

Příspěvek od AceSky »

Tomas6:

děkuji za informaci a podělení se o zkušenosti :thumbsup:

Nejste náhodou z jižních Čech? :-)
Škoda Superb II liftback Elegance, 3.6 V6, 191kW (260 k), 4x4, DSG, 2011, 260.000 km
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3450
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Re: Rozvody 3.6fsi Superb 2

Příspěvek od Tomas6 »

Nene. Zlín..
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
suri
Přispěvovatel
Příspěvky: 78
Registrován: 14 čer 2011, 17:32

Re: Rozvody 3.6fsi Superb 2

Příspěvek od suri »

hlavne si uvedomte že nikto nevie či je problém v rozvodoch , nie je tu ani číslo chyby ani iná diagnostika , len nahratý nič nevypovedajúci zvuk ... môže to byť zlomená lišta hore pri čerpadle , prípadne dole , a vymenia sa tam retiazky , napínáky , lišty , gufero , olej a pár blbostí okolo a bude to jazdiť za relatívne pár korún aj v originál dieloch ...

ide o to aby niekto neprehodil rozvod a potom nezistil že je pretlačený elektromagnet na ovládanie vačiek , prípadne že to nemaže ... ako som písal , hodiť tlakomer oleja nech vieme na čom sme a davaj prevodovku von a rozhodiť to ... nič strašné , len miesto a čas treba
Uživatelský avatar
AceSky
Nováček
Příspěvky: 15
Registrován: 01 srp 2022, 08:25

Re: Rozvody 3.6fsi Superb 2

Příspěvek od AceSky »

Zkusím na to moje auto najít servis a s výsledkem se následně určitě podělím.
Děkuji suri!
Škoda Superb II liftback Elegance, 3.6 V6, 191kW (260 k), 4x4, DSG, 2011, 260.000 km
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“