SUV 1.republiky -Tatra

co se jinam nevešlo/nehodilo - ohledně aut

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
tommi 81
Přispěvovatel
Příspěvky: 483
Registrován: 29 lis 2008, 10:28

Příspěvek od tommi 81 »

Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

naživo jsem to neviděl, ale vím že to existovalo. Akorát když si vzpomenu co všech těch origo rozpraskaných nástaveb a uložení meilerů jsme se nasvařovali a upravovali, měl bych strach že mi to spadne za krk.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
tommi 81
Přispěvovatel
Příspěvky: 483
Registrován: 29 lis 2008, 10:28

Příspěvek od tommi 81 »

No proto jsem napsal úlet , osobně by mě do toho ani do okruhu 10 metrů nikdo nedostal ani heverem , jedině že by to každej týden chodilo na rentgen , když si vezmeš že na těch vagónech to může dělat i 40-50 fůr denně a při tom je to udělaný ze standartního matroše co jde na běžný jekly apod. nemluvě o tom že každý auto mělo sichrovaný zadní panty korby přivařením řetězů . Po revoluci když sem začali chodit auta ze západu jsme byli v Ivecu na exkurzi a jedna z věcí který ten vedoucí vypíchnul že do rámu je problém vyvrtat díru (kromě toho že když maj nastartovaný tak mužou mít zavřený vrata aniž by se udusili a navíc to ani foukat nemusí protože to drželo vzduch i několik dnů což byl sen proti Lízám a Tatrám , ty se foukaly už po svačině nebo obědě)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Kdysi se vše přeťežovalo, bylo to státní a měli to na háku. Samozřejmě kus od kusu, já se musel k jednomu Tatrovákovi přezouvat, když jsem mu tam lezl. V3S kolikrát naložili tak, že nešlo odjet, zadní kola se nemohla točit.A ty dempry na Tatře , nevím z čeho je obava, když ta auta jezdí dodnes. Tehdy bezpečnost byla jen na papíře, když nebyly nové gumy, tak i autobusy jezdily s protektory VEPŘEDU. musíte zapomenout co je dnes, dnes se utírá prdel každému, kdo má ochotu něco dělat. Je jiná doba, ale tehdy kdo měl Tatru, tak byl král..
nepropadat panice...
tommi 81
Přispěvovatel
Příspěvky: 483
Registrován: 29 lis 2008, 10:28

Příspěvek od tommi 81 »

Za komančů autobusy na protektorech jezdily běžně , to je fakt , jednou mu u nás buchl když vezl mateřskou školku a děcka co seděly na tom papírovým blatníku prej pomočený ...
Uživatelský avatar
Biimbo
Aktivista
Příspěvky: 4695
Registrován: 23 úno 2009, 12:03
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Biimbo »

Za komančů se přetěžovalo ale nic to není proti tomu jak se přetěžovalo ještě před pár lety. Aby ne když se oficiálně dal zaplatit nadrozměr na sypký materiál za 6tis na kvartál. Po silnici jsem vozil na 8x6 tedy legálně 26t. Celková 42t. V lomu vozíme na konstrukční hmotnost 5-10t. Celková cca 50t. Korby bez prasklin, rámy to samý. KOV Velim, Meiler kipper, schwarzmuller. Původní sklápěcí písty jsou suchý a nejsou zakrytý žádnou manžetou. U Tatry nám tehdy praskla ve sváru trubka mezi nápravami kde prochází tím V-čkem co drží péra. Známýmu se zlomil rám na Tatře S1 S24 za poslední nápravou. Od dalšího roku začali v Tatře dělat v tom místě zesílení sériově.
Audi A8 3.0 TDI 171kw
Volvo XC90 2.4 D5 136kw Executive


Prodáno:
Volvo S80 2.4 D5 136kw
Audi A8 4.2 MPi V8 Quattro
OII Combi 1.9 TDI BXE 4x4
Allroad 2.5 tdi V6
OI 1.9 TDI
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Samozřejmě dnes tohle neznám a jsem rád, že se mohu poučit, ale když jdu po chodníku a vedle mne těsně se valý kamiony, podvalníky s bagry apod. a hoši ani před zatáčkou neuberou, a přitom do ní nevidí, říkám si, no hoši , buď jste joudové, nebo hazarděři , ono valit to z kopce /samozřejmě omezení na 40 mají na háku/ s takovým nákladem....Stačí abych na chodníku zakolísal v pantoflích a už se namotávám na jeho kole. Naopak na silnicích potkáš náklaďák a on má panickou hrůzu ze strouhy, pomalu by tě schodil mojí strouhy, když jedeš proti němu..a přitom tam mají dost místa, mám takovou obavu, že díky nedostatku abonentů na tyto obdobné profese vezmou každého joudu, který se udrží na silnici. Nevím, jak by to zvládali na 2-3 silnicích, kde se míjí náklaďáky kerhák na kerhák. Na druhou stranu nezapomenu, když mi autobus urazil zrcátkou, když jsme se míjeli ,já jel s dlouhým Roburem po krajnici , kde byl výřez, který zvrátil kolo, volant mě dal ránu přes prsty a já sjel ze stráně přímo do stromu... (LOL)
nepropadat panice...
Odpovědět

Zpět na „Diskuze o autech“