Spojka S-Max 2.0TDCi 103kw

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Tom.s
Přispěvovatel
Příspěvky: 711
Registrován: 20 srp 2008, 17:27
Bydliště: Plzen

Příspěvek od Tom.s »

v tom samostavu to nehledej, ten ti neurčuje polohu jednotlivých lamel, bude vadná ta taliřová pružina, se stane že praskne a některé ty lamely jsou v jiné poloze a nevypíná spojka. jinak bez připravku to určitě nemontuj! protože pokud se ti to nepovede utáhnout pěkně souměrně, tak se ohne ten samostav a nefunguje.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Takže novou jen vystredit lamelu a obvodaky pomalu postupně utáhnout?? Kluci to se mi nezdá... To prostě nepůjde to se domrda akorát a budu to dělat potřetí (wallbash)
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Ani nie. Takto to robím vždy. Nový prítlačák príde predpnutý. Vystredím lamelu a pomaly doťahujem šruby oproti sebe dookola. Môže byť , že tvoj prítlačák už bol montovaný a preto máš problém. Ako som písal s nemal som problém nikde, ani u forda a a ni u inej značky. Napruž to v lise , zaisti pero v prítlačáku na prepruženie a skús ako píšem. Podľa typu. Ak to robíš pomaly a pekne dokola , bude to ok. Vymenil som x spojok a bolo to ok. https://www.youtube.com/watch?v=uODAmAMW0Pc
https://www.youtube.com/watch?v=FfyapBj-aTQ
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

To jsem zkoušel právě že včera několikrát, pomalu to utahnu po obvodě a některý packy jsou prostě vykriveny
Musí být problém v tom přitlačáku
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8926
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No já nevím já jsem montoval asi dvakrát nejakej predmontovanej set který se jen skrz prisrouboval do klikovky jinak když nechávám preoblozit lamelu nebo měnim spojku tak prostě sesadim výstředím mám starou mrkef kterou domotavam izolačkou atd utahuji vždy postupně opatrně a vždy OK. Pokud jsou vykriveny prsty tak bude vadný pritlak.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Musel být nejakej naprd protože hned první montáž ten přitlačák prostě neseděl v setrvaku na jeden kolik to vůbec nechtelo nabihat jak kdyby byl ohnutej, nevim
Říkám si dobrý to opatrně utahnu a to si sedne, no tak jsem to utahl a packy v jednom místě prostě dělaly vlnu tak 5mm aspoň
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Druhá sada Sachs a vše bez problémů, odpo už to jelo...
Jeden postřeh - jel jsem to projet a na vyšší kvalty 5-6 se mi jednu chvíli zdálo že to jakoby na půl sekundy proklouzlo, možná jsem z toho jen doblblej,nevím, pak už to nic nedělalo
Já jen doufám že to nejsou nějaký čínský kopie Sachsu a nebudu to za měsíc dělat znovu
(rofl)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5464
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

Ja som ti to hovoril nech to na pracovný týždeň. To máš znamenie a ponaučenie (rofl)
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19313
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jo no ale kdyby ta spojka nebyla nakokot tak to proběhlo vše standartně a o víkendu nikde nic nekoupíš, kdybych měl jinej přítlačák tak to bývalo v sobotu jelo (noteeth)
Odpovědět

Zpět na „Ford“