BMW e46 problém s Android radiem

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

BMW e46 problém s Android radiem

Příspěvek od oregan »

Ahoj kamarád má BMW e46 touring a měl tam origo rádio. Koupil si android rádio chinu bylo tam vše včetně zapojeneho stekru. Vše jsem zapojil, autorádio zapne, ale nejde zvuk. Nevíte jak to u téhle BMW funguje? Nemá se tam něco dopojit?repre jdou od rádia přes něco a nebo jdou kabely od rádia přímo k reprakum? Děkuji za radu
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

najlepsie premarat na konektory či su repro napajane priamo alebo cez zesilovač
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

Ok a kdyby to mělo zesilovač dá se to nějak vyřadit a nebo co s tím? Zesilovači by chybělo jen napájení? A nebo nebude komunikovat vůbec s tímhle rádiem?
Uživatelský avatar
Fugo
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 05 říj 2020, 15:28
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fugo »

pokud tam zesilovač je tak ho najít, většinou ho mají bmw v kufru za bočním polstrem...

Buď ho odpojíš a kabely si nastavíš, všechno tovede do těch konektorů, ale pokud je tam nějaký hudební systém tak doporučuji zesik rozebrat, vyřadit zesilovače a ponechat jen výhybky pro repro. Dělal jsem to na sedmičce, je to sice trošku pakárna ale zvuk parádní...
oregan
Přispěvovatel
Příspěvky: 959
Registrován: 12 zář 2016, 05:09

Příspěvek od oregan »

Takže zesik odpojím od stekru a kabely ucvakam a připojím je?Dá se poznat který kabely půjdou ksobe (od rádia k reprakum?) mají to nějak barevné udělaný?
Uživatelský avatar
Fugo
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 05 říj 2020, 15:28
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fugo »

to si musíš dohledat schéma zapojení toho audia nebo si to propípat, pak konektor uštípnout a potřebný dráty pospojovat, ale jak jsem psal u mojí sedmičky byli uvnitř výhybky na repro tzn aby výšky hráli jen výšky atd... a to jsem tedy zachoval ale to chce někoho kdo je ochoten ten zesilovač rozebrat a deaktivovat ty koncáky v tom.
rosta tdi
Přispěvovatel
Příspěvky: 247
Registrován: 06 led 2008, 19:33
Bydliště: okr.Svitavy

Příspěvek od rosta tdi »

A co on tam měl za rádio a co si tam místo toho koupil? .Pokud koupil přímo náhradu určený k tomu autu , tak by to mělo hrát.Pokud tam měl ozvučení Harman Kardon, tak je v zadu zesilovač. ted je rozdíl jestli má sedana nebo touringa,podle toho ty zesilovače jsou umístěný v kufru. V každým případě moc znalej nejsi , když si nedokážeš ani změřit jestli máš repra přímo na konektoru.Jako zacvaknou dva konektory do sebe není umění. Rozhodně vývod na zapnutí konce a tím pádem i antenního zesilovače má každý autorádio co jsem já na světě.Zesilovač můžeš logicky i vyřadit, ale musíš to přepojit. Ke všemu ty konektory jsou na netu popsaný tudíž se dá vše doměřit. E46 má více jak jednu variantu provedení a pak následně i konektorů. Hodně zdaru
Octavia 1.9TDi 66KW motor ALH r.v 2001
BMW E46 330d 150Kw Touring, individual, speciální edice r.v 2004 M57/TU
BMW E46 330Ci cabrio r.v 2005 M54
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Vyndat origo dobrou muziku a dát si tam takovej shit to je trend doby a pak zjistí že zrušil komunikaci s ostatními jednotkami a má vysoký odběr že za týden nemastartuje (LOL)
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Uživatelský avatar
Fugo
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 05 říj 2020, 15:28
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fugo »

já bych mu až tak nenadával, nevíme co tam měl, nevíme co tam dává...

Pokud tam nějaký systém byl tak zachovat výhybky, pokud tedy zůstanou repro, je to naladěný.

Dával jsem si před časem čínskej android do transita a je to minimálně o řád jinde (výš) než origo rádio, je připojený na CAN takže hlasitost zvyšuje, origo ovládání z pod volantu akceptuje taky a mám na víc 7" displej, DVD mechaniku, USB, GPS, BT, WiFi, kamery (předek a zadek), dohrál jsem si tam Torque a Forscan.... komunikuje to OBD.

A co se týče koncáků tak daleko vyšší výkon až jsem musel vyměnit origo repro protože to nešlo dát nahlas jak chrastila...

Takže ne každá čína musí být zákonitě špatná, chce to vybírat na konkrétní auto.
Uživatelský avatar
Ladas
Aktivista
Příspěvky: 34705
Registrován: 28 led 2008, 00:30
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od Ladas »

Nezlob se ale nejni tam jediná nadávka a po zkušenostech jak se tyhle strojky s androidy sekaj problémy s BT vybijenim o kvalitě zvuku nebo obrazu se nemá smysl bavit jsem, jen takový pozorovatel (osobně jsem pár takových aut dával do původního stavu) ;)
Oct ALH 66Kw-4??Nm 1??PS
klika,písty,ojnice,saní ARL včetně IC,vedení 60mm,turbo Hybrid-Oleg,trysky PP764+11mm hlava DPF ON
SW Dieselpower
jednohmota+HDS57+VR6 přítlačák,převodovka GGU,brzdy CupraR 323mm př. 288x22mm zad. CO JEDE MUSi BRZDIT!
Uživatelský avatar
Fugo
Sběrač informací
Příspěvky: 37
Registrován: 05 říj 2020, 15:28
Bydliště: Jablonec n.N.
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Fugo »

omlouvám se, měl jsem to dát do uvozovek, nemyslel jsem to zle :-)
Odpovědět

Zpět na „BMW“