Citroën Jumper 2.2HDi Nestartuje! VYŘEŠENO! Zase jezdím!

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Forsi
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 09 úno 2021, 19:14

Citroën Jumper 2.2HDi Nestartuje! VYŘEŠENO! Zase jezdím!

Příspěvek od Forsi »

Zdravím vás, mám problém s vozem Citroën Jumper 2.2HDi (2014) 110kW. Kód motoru 4HJ. Auto nestartuje a hází chybu nízkého tlaku paliva. Závada se objevila cca 14dni zpět, kdy auto nechtělo nastartovat, startér točil a nic. Chytlo až na sprej. 14 dní jezdilo bez problémů. Včera, při jízdě po dálnici skočilo do nouzáku, kdy se rozsvítila kontrolka motoru. Po vypnutí šlo znovu nastartovat a nouzak byl pryč (kontrolka zůstala svítit). Po zastavení na benzince už nenastartovalo, startér vůbec netočí (čerpadlo jde slyšet). Po načtení a vymazání chyb se roztočí startér jen na 3 sec. a pak už nic. Po načtení a vymazání chyb se to opakuje. Zatím jsem vyměnil jen palivový filtr ale beze změny. Napadá vás na co se zaměřit? Děkuji za pomoc.
Vypsané chyby :
P0425 (17) Snímač vysoké teploty výfukových plynů
P2291 (26) Sledování startování
P2264 (01) Snímač přítomnosti vody v naftě
P2428 (98. ) Příliš vysoká teplota výfukových plynů
Po smazání se objeví stejné chyby.
Naposledy upravil(a) Forsi dne 14 úno 2021, 17:58, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Najeto kolik cca?
není mrtvý DPF?
Prvně to chce vyřešit ty teploty spalin,myslí si že auto je přehřátý a nepovolí to start
Forsi
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 09 úno 2021, 19:14

Příspěvek od Forsi »

Auto má najeto 403 000km. Když se podívám na DPF tak to hlásí teplotu na vstupu 328 stupňů Celsia. Tlak 7 Mbar. Naplnění filtru na 1%.Kilometrovy příběh od poslední regenerace 200km. A vzdálenost ujetá od výměny filtru 62320km. Zaráží mě ta teplota u studeného motoru.
Edit: po odpojení čidla na DPF začal točit startér, ale motor nechytne.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Hele to je fakt nějaký divný už to zaplnění 1% se mi nezdá
Ta teplota taky ne
Pokud to po odpojení začalo motat musí to souviset jak jsem psal
Forsi
Nováček
Příspěvky: 3
Registrován: 09 úno 2021, 19:14

Příspěvek od Forsi »

Auto zase jezdí, problém byl v tom čidle teploty na filtru pevných částic. Vyměnil jsem ho a vše ok. Jinak filtr jsem musel vytáhnout, to čidlo je špatně přístupný a ještě se povedlo, že jsem tam půlku čidla zalomil. :D
Odpovědět

Zpět na „Citroën“