Přední pružina e60 525i

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Přední pružina e60 525i

Příspěvek od roman1648 »

Kluci rupla pružina a spadla, kolo zaraženy v blatníku nedá se s tím jet, vymontuju tlumič na silnici? Naštěstí jen zadokolka
Díky
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Odpovím si sám, pěknej voser, nepouštějte se do toho na zemi...
Středící šroub kotouče na 6ku imbus,nešel povolit i když jsem tam narážel všechno možný,ale s tím jsem trochu počítal,sundal jsem kotouč,schutzblech, začnu povolovat čep řízení,matka sežraná,závit taky,uprostřed šroubu cosi co kdysi bylo TX40,chvíli to drželo,pak se to protočilo,tak flexu a rozříznout matku,zbylý matky/závěsy to stejný,navíc zadní rameno nešlo z těhlice za boha ven, jako z kužele, tak jsem povolil rameno z nápravnice a pak šla už těhlice sklepnout...
Nechápu jak jsme kdysi dělávali na zemi brzdy,spojky,výfuky,včera jsem u toho hodinu klečel a dneska se nemůžu hnout (rofl) (rofl)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

JJ starneme pozri sa na datum narodenia v občaňáku :) Ja uz venku jak je zima nerobím nic.
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jojo, dřív 15 let zpátky bych to dělal s radostí že můžu dělat na Báwu (noteeth) , dneska to bereš jako nutný zlo :roll:
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Jo mám to rovnako :)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jak se ofiko vytahují ty kuželový čepy z hliníkové těhlice ?
Měl jsem to zašponovaný stahovákem,bušil jsem do těhlice jak to dělám normálně a ani prd,to bych tu hliníkovou těhlici leda rozbil na sračky a nic z toho
Tak jsem vyndal šrouby co drží ramena v nápravnici a sundal celou těhlici i s ramenama...
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

roman1648 píše:Jojo, dřív 15 let zpátky bych to dělal s radostí že můžu dělat na Báwu (noteeth) , dneska to bereš jako nutný zlo :roll:
Moje nadšení kdysi skončilo, když jsem viděl shnilotinu BMW a poté na běžícím páse měnil díly..Životnost je podprůměrná, ať si Němci tvrdí, co chtějí..V mém okolí až na vyjímky, kdy mají kabrouše v garáži už to nechtějí...
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
Čert
Přispěvovatel
Příspěvky: 862
Registrován: 26 led 2006, 11:32
Bydliště: Prágl

Příspěvek od Čert »

roman1648 píše:Jak se ofiko vytahují ty kuželový čepy z hliníkové těhlice ?
Měl jsem to zašponovaný stahovákem,bušil jsem do těhlice jak to dělám normálně a ani prd,to bych tu hliníkovou těhlici leda rozbil na sračky a nic z toho
Tak jsem vyndal šrouby co drží ramena v nápravnici a sundal celou těhlici i s ramenama...


Nastříkáš pod kužel WD, našponuješ stahovák a jdeš na oběd. Přijdeš za půl hoďky a je hotovo...
Je dobré ještě omotat stahovák hadrem, ať neomlátí blatník.

;) ;) ;)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No, dobrý, když máš celkem 6 čepů... Něco rychlejšího nemáš? (rofl)
Uživatelský avatar
Čert
Přispěvovatel
Příspěvky: 862
Registrován: 26 led 2006, 11:32
Bydliště: Prágl

Příspěvek od Čert »

Hele ty hliníkový ramena jsou potvory, někdy stačí počkat 5 minut...
(noteeth) (noteeth)
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

take sem raz riešil čep hliník a železo. nakonec sem to nechal cez noc s napnutým stahovákem a rano ked sem prišiel do dielne bylo hotovo :) len peníze skočily do kapse :D
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Re: Přední pružina e60 525i

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="roman1648"]Kluci rupla pružina a spadla, kolo zaraženy v blatníku nedá se s tím jet,

romane já zas akuvrtačka, drát na plot a velké štípací kleště, pružinu jsem vždy zdrátoval, přidrátoval a donutil k poslušnosti že auto dojelo až na zvedák,
naposledy C3 už smrděla přední guma rýha na pováženou, pružinu jsem zppátky namotal do misky vrtl díru přidrátoval přužinu a tradá 20 km domů, nebo v prasinci pikaso kosa jak prase, kolo skoro bloklé guma na odpis tak jsem ji namazal vazelinou postříkal olejem a ten kilometr na zvedák vklidu dala
pokud nemám auto na zvedáku, v dosahu autogen, kladiva a majzle tak se s tlumičem do žádného hrdinství nepouštím
to jsem si vzpoměl na jednu grotesku s béčkčem zbořené přední, dali jsme pod něj paleták toník běžel před autem řídíl paleták já auto a dali jsme to 1200 metrů, ař domů na zvedák ;)
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

Bylo to vždy o život, tohle svazování, drát sjede do strany nebo praskne a máš hlavu pryč. Naposled u MB 124 , když jsem měnil pružiny, už jsem to chtěl vzdát a byl posraný strachy , ale Bůh stál při mě.. :)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32832
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="jericho-3"]Bylo to vždy o život, tohle svazování, drát sjede do strany

nééééé tos blbě pochopil já neměním péro a neztahuju pružinu drátem, když praskne uprostřed a namotává se rozmotám a přiložím zdrátuju jen k sobě je tam třeba o závit míně ale to na dojezd stačí, nebo ti prdne dole v misce a de do gumy tak vrtneš díru do misky a přidrátuješ, žádní sjetí napnelismus střelba nehrozí, to sme ponaučení třeba šeda co sem chodí ten sanica na třikrát a probudil se až v sanitce, spoluzaměstnanec tomu šlo péro zas z kola u vlečky po krku a nepřežil, z toho máme respekt stím se nehrajem ;)
Odpovědět

Zpět na „BMW“