Závodní nafta

VW/Audi/Škoda/Seat - zvyšování výkonu (především TDI motory)

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Lokotka
Přispěvovatel
Příspěvky: 224
Registrován: 24 úno 2018, 17:39

Re: Závodní nafta

Příspěvek od Lokotka »

Chlapci, já jezdím na ONO bez aditiv (ty si dávám sám) úplně běžně a nestěžuju si.
Jen prostě jednou ročně jezdím ECO soutěž a předloni se mně vysoce osvědčil MaxxMotion od OMV a to asi ani ne kvůli výkonu, ale měkkýmu běhu motoru, kdy si ten motor nechal líbit ještě o cca 150ot/min. méně, než u běžný nafty.
Jenže dřív se právě OMV chlubilo vysokým podílem HVO v té jejich naftě a teď je ticho po pěšině.
Článek o tom, že to HVO obsahuje některá Verva jsem čet, ale nikde jsem to uvedený na dodáku u benzínek nenašel. Vono jen ten vopruz a zapírání vedoucího, kterej zrovna není přítomen atp., tj. vopruz 1. kategorie.
Všichni člověka ujišťujou, že právě jejich palivo je super, hyper, ne-li sonic, ale jediná skoro jistota je, že pravděpodobně plní alespoň ČSN, což je základních 51cet, někde uvedou min. 55cet., ale skutečnost se víceméně nelze dozvědět.
Děs - běs.
Škoda Octavia I, 1,9 TDi, 81kW (ASV) postupně přestavovaná na Greenline.
Uživatelský avatar
reesha
Site Admin
Příspěvky: 1235
Registrován: 20 led 2006, 12:15
Bydliště: Czech republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Závodní nafta

Příspěvek od reesha »

Občas jsme v závoďácích používali toto, ale je to dost drahé - cetanové číslo 68:
Datasheet strana 1
Datasheet strana 1
Elf_C140_1.png (286.15 KiB) Zobrazeno 4704 x
Datasheet strana 2
Datasheet strana 2
Elf_C140_2.png (148.46 KiB) Zobrazeno 4704 x
Obrázek Obrázek

Prohlížeč logů LogView stahujte tady

PS: Hledáme (ne)mechanika, viz odkaz s popisem
Uživatelský avatar
reesha
Site Admin
Příspěvky: 1235
Registrován: 20 led 2006, 12:15
Bydliště: Czech republic
Kontaktovat uživatele:

Re: Závodní nafta

Příspěvek od reesha »

Jinak je samozřejmě potřeba, aby bylo možné využít naplno benefitů jakéhokoliv paliva, upravit mapy v řídící jednotce.
Upravuješ si to sám?
Obrázek Obrázek

Prohlížeč logů LogView stahujte tady

PS: Hledáme (ne)mechanika, viz odkaz s popisem
Lokotka
Přispěvovatel
Příspěvky: 224
Registrován: 24 úno 2018, 17:39

Re: Závodní nafta

Příspěvek od Lokotka »

Neupravuju nic, to neumím.
Za ten odkaz děkuju, ale za ty prachy holt přežiju, že nebudu pravidelně na bedně, ale jen když se zadaří.
Voni se pořadatelé letos zase vrátili k ploužení se po silnicích a zdržování provozu, tak pomalu přemejšlím, že se na to vykašlu.
Jinak koukám, že ta nafta má menší výhřevnost, než ta běžná, takže chápu potřebu těch úprav a je teda i otázkou, v jakým režimu provozu motoru by měla přínos. U trucků a běžnýho závodění to chápu.U velmi nízkýho zatížení se mně osvědčilo to dřívější 60cet MaxxMotion diesel od OMW s HVO. Osvědčilo výsledkově i pocitově, ale žádný testy jsem neprováděl.
Škoda Octavia I, 1,9 TDi, 81kW (ASV) postupně přestavovaná na Greenline.
Uživatelský avatar
Schnapi
Přispěvovatel
Příspěvky: 373
Registrován: 19 bře 2011, 15:10
Odpovědi: 1
Bydliště: Okolí Příbrami

Re: Závodní nafta

Příspěvek od Schnapi »

Lokotka píše: 04 bře 2021, 13:32 Přátelé, chtěl bych se zeptat, kde se dá sehnat, případně co je pod tím pojmem skryto, případně z čeho a v jakých poměrech se míchá?
Co lze od ní očekávat z hlediska výkonu (navýšení, ale i průběh) = asi bude rozhodovat výhřevnost, tak jakou tedy má?
Jakou má hustotu, mazivost a cetanový číslo (index)?
Je na ni nutné přemapovávat ŘJ?
Trošku na toto téma diskutuju v sekci Diskuse o autech a tam se zaměřuju na HVO.
Doufám, že tento dotaz zde psychicky unesete a nebudete ho přesouvat, či slučovat, poněvad6 bych byl rád, aby ho mohlo shlédnout a hlavně na něj odpovědět větší počet znalých lidiček, takže budu rád i za informace, na které mně nenapadlo se ani zeptat.
Zkus tady. Třeba ti odpoví: http://rcf.cz :punk:
Seat Leon Top sport - ex - 252hp
Škoda Octavia II BKD - pracant - 233hp
Toyota Hilux - pracant - 150hp - ex
Seat Leon Cupra4 - mazel - 4XXhp
Audi A6 BiTDI - 3XXhp
Uživatelský avatar
Kendys_TDI
Přispěvovatel
Příspěvky: 190
Registrován: 23 zář 2018, 10:39
Bydliště: Střední Čechy Slánsko/Žatecko

Re: Závodní nafta

Příspěvek od Kendys_TDI »

Nemám na Ferrari, tak zkouším vymáčknout ze své "nafty" co to dá ? :lol2:
Octavia 1 TDI AGR, GOLF IV 2.8 V6 4motion
a ještě je tu manželky Fóbia 1.4 16V BKY hatch (LOL)
Odpovědět

Zpět na „Zvyšování výkonu VW group (DIESEL)“