Preplach naftou pred vymenou oleja

zcela mimo automobilovou tématiku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Fenix9555
Přispěvovatel
Příspěvky: 753
Registrován: 12 dub 2014, 12:18

Preplach naftou pred vymenou oleja

Příspěvek od Fenix9555 »

Ahojte, aký máte názor na preplach motora naftou vypustí sa olej naleje sa nafta necha sa vracať par min ma volnobeh vypusti sa a da sa nový olej. Dost ma zarazilo ked som to počul ale potom som zacal premyslat ze ta nafta je dostatocne mastná na to ze motor ide na volnobeh. Aký mate na to nazor ? Ďakujem
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Úplný nesmysl.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
adrian_B
Přispěvovatel
Příspěvky: 725
Registrován: 29 říj 2008, 23:41
Bydliště: SVK - Turčianske Teplice

Příspěvek od adrian_B »

pred vymenou maximalne tak doliať liter nafty do oleja, prejsť pár Km a vypustiť.
V žiadnom prípade nahrádzať naftou olejovú náplň :roll:
misocko
Přispěvovatel
Příspěvky: 440
Registrován: 21 črc 2012, 20:53
Bydliště: Hlohovec

Příspěvek od misocko »

takze mam olej doplna , dolejem 1liter nafty a pojazdim ? este ze som servisak a mozem to potom mesiac davat dokopy
kurva , chlapy, menim olej v intervaloch podla toho ako mam rad motor , a nevymyslam blbosti
Jarda S.
Aktivista
Příspěvky: 4192
Registrován: 13 lis 2010, 18:11
Bydliště: Netolice, největší prdel v republice

Příspěvek od Jarda S. »

dávám kvalitní olej v předepsaných intervalech a neřešim blbosti
Passat AVF 96kw
GIII 1Z 66kw + s764, kat off, egr off, TA
felda 1.3 BMM 95 LPG
Uživatelský avatar
vilik
Přispěvovatel
Příspěvky: 455
Registrován: 24 led 2006, 07:25

Re: Preplach naftou pred vymenou oleja

Příspěvek od vilik »

Fenix9555 píše:Ahojte, aký máte názor na preplach motora naftou vypustí sa olej naleje sa nafta necha sa vracať par min ma volnobeh vypusti sa a da sa nový olej. Dost ma zarazilo ked som to počul ale potom som zacal premyslat ze ta nafta je dostatocne mastná na to ze motor ide na volnobeh. Aký mate na to nazor ? Ďakujem
Kdo má rozum, má obavy, aby se mu nedostávala nafta, či benzín do oleje. A ty si ji tam dáš úmyslně? Nikdy náplň motoru nevypustíš domrtě a vždy tam něco zůstane. V tomhle případě domrvíš naftou nový olej. :roll:
VW Sharan
1.9 TDI PD
Marek77
Aktivista
Příspěvky: 10039
Registrován: 05 úno 2007, 21:58
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od Marek77 »

Vlastně vůbec nechápu, co chceš vyplachovat. Pokud se používá správný typ oleje a dodržuje jeho výměnný interval, není absolutně žádný důvod k jakémukoli výplachu. A už vůbec ne k takovéhle debilitě.
Mégane Grandtour II 1,5dCi 78kW (*2008)
Scénic III 1,4TCe 96kW (*2012)
Master IV 2,3dCi 132kW (*2020)
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1367
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

Lidi opravdu dokáží vymýšlet pikačoviny. Přesouvám do sekce mimo mísu protože tohle není o autech. Přijde mi to jako téma od trola.
Člověk se pořád učí.
Uživatelský avatar
Fantik
Aktivista
Příspěvky: 5948
Registrován: 23 led 2006, 12:03
Bydliště: Liberecko

Příspěvek od Fantik »

Pokud chceš motoru prospět zkrať interval výměny ;)
passion
Přispěvovatel
Příspěvky: 721
Registrován: 03 úno 2006, 08:04

Příspěvek od passion »

Trolovanie to nie je. Kedysi za čias olejov M6, ktorý počas často nezistiteľnom a obrovskom počte km a mth v zetoroch, vétrieskách, trambusov, nechával celkom pekný bordel, to bola bežná prax. Možno sa len autor témy stretol s veľmi starým a neaktívnym mechanikom.
Prali sa v nafte aj olejové filtre a opätovne používali.
Uživatelský avatar
šulda
Moderátor
Příspěvky: 1367
Registrován: 18 dub 2010, 15:20
Bydliště: Jemnice

Příspěvek od šulda »

To je ale "pravěk". Lidi vymejšlej různý pikačoviny a proč? Vždyť je to tak jednoduchý viz reakce zde, tak proč vymejšlet kraviny?
Člověk se pořád učí.
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Re: Preplach naftou pred vymenou oleja

Příspěvek od jericho-3 »

Fenix9555 píše:Ahojte, aký máte názor na preplach motora naftou vypustí sa olej naleje sa nafta necha sa vracať par min ma volnobeh vypusti sa a da sa nový olej. Dost ma zarazilo ked som to počul ale potom som zacal premyslat ze ta nafta je dostatocne mastná na to ze motor ide na volnobeh. Aký mate na to nazor ? Ďakujem
Není lepší dát proplachovací olej než naftu? U dnešních motorů to není dobře, nafta sice "maže", ale nevytvoří film, což může být problém. To se klidně zeptej zda je dobře místo Fridexu naplnit chladicí soustavu naftou..Používala se na to třeba u buldozerů a já jí zkoušel taky, když jsem měl motor , který jsem chtěl vyhodit, takže kdyby lehnul , bylo by mi to fuk. A hle, krásně motor držel teplotu , nic se nedělo, bylo to na podzim v zimě, akorát ten smrad...Pořád jsem si připadal, že jsem v práci nebo mám od nafty montérky...Jinak jsem potom dal jiný motor a tehdy soc. Fridex a vše fungovalo jak mělo, jen jsem sledoval hadice, zda z nich není žvejkačka... (LOL)
nepropadat panice...
Uživatelský avatar
WOB
Aktivista
Příspěvky: 1727
Registrován: 02 úno 2015, 12:59

Příspěvek od WOB »

Už chápu proč v kolchozech neustále opravují traktory dokola. Oni je totiž u opravy rovnou kurví.
Nissan GT-R 3,8 V6 2015, Toyota 2.0 D4D 2010, Lamborgini Gallardo 5.0 V10 2006, VW Crafter 2.5 TDI 2008, MAN 6x2 26.414 2000
fekálek
Aktivista
Příspěvky: 1878
Registrován: 28 úno 2016, 18:46

Příspěvek od fekálek »

Asi tam mají bouráky jako je jericho, pardon jelito
Uživatelský avatar
Pája 19
Aktivista
Příspěvky: 3496
Registrován: 15 čer 2008, 12:12
Bydliště: u pár dubic

Příspěvek od Pája 19 »

Prohlásit, že v zemědělství opravujou traktory jen debilové je stejně trefné jako, že je to tady samej arogantní neomylnej chytrák.
Oct asv 2000, DieselPower
Odpovědět

Zpět na „Diskuze - MIMO mísu“