Mercedes Vaneo-vyčerpání nádrže

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Mercedes Vaneo-vyčerpání nádrže

Příspěvek od Pepíček »

Prosímvás, mám tu Vaneo 1.7 CDi 55kW. Auto 2 roky stálo a je ze 3/4 plná nádrž. Jak z ní tu starou naftu dostanu? Nechci radši riskovat a jet na tu starou naftu aby to něco neodsralo.
Díky.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Nejjednodušší je pokud se dostaneš zhora na plovák tak napojit z baterky přímo na piny čerpadla abys nemusel hledat ve schématech
Jinak se dá potom určitě propojit někde místo relátka klemem ale to nevím kde hledat jedině schéma
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Romane, tak to dopadlo tak, že Vaneo nemá v nádrži čerpadlo, takže jsem vycucnul naftu pomocí podtlaku na přívodu do filtru. Tento motor má samostatný sací zubový čerpadlo hned vedle CR čerpadla. Toto: https://www.autokseft.cz/FEBI-Palivova- ... 2-nd183801 Jo a na plovák se nadostanu. Musela by se vyndavat nádrž, což se mi moc nechtělo :)
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jasný ok tak hlavně že sis poradil, nádrž bych nevyndaval, zase tak dlouho to nestálo
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

No nafta byla taková hodně žlutá ale bordel, voda a cucky tam nebyly, nebo to zůstalo na sítku v nádrži, ale průchozí je to dobře. Ptám na takový kraviny, protože Mercedesy skoro neznám. Akorát známemu občas dělám s kámošem GL, GLK a Sprintera a to je úplně jinej level. Člověk se pořád učí :)
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
Odpovědět

Zpět na „Mercedes-Benz“