FIAT ULYSSE elektrika

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

FIAT ULYSSE elektrika

Příspěvek od kaad »

Dnes ráno mi přijel do opravy Fiat Ulysse 2,0JTD r.v. 2004 s tím, že mu nejdou zhasnout tlumená světla. Musí mít vypojenou baterii a zapojí ji až těsně před startem. Ihned po zapojení se mu rozsvítí hlavní světlomety a nelze je zhasnout žádným způsobem. Dnes jsem se už v tom trochu hrabal, ale jen tak okrajově, protože mám ještě nějakou další práci. Ale co jsem tak proměřil všechno ukazuje na pojistkovou skříň v motorovém prostoru. Navíc auto netroubí, dállková světla mu sama od sebe problikávají. Mám podezření, že je uvnitř pojistkovky zkrat, protože tam není ten horní kryt a pojistkovka je hned pod odtokem vody z kapsy pod čelním sklem. Neměl jste tu pojistkovku někdo už rozhozenou? Dá se vůbec rozdělat a vyčistit? Nebo raději sehnat druhou?
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
jericho-3
Aktivista
Příspěvky: 20116
Registrován: 16 čer 2009, 16:46

Příspěvek od jericho-3 »

A nemá tam udělaná denní světla?
nepropadat panice...
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

Ne, nemá. Začalo mu to samo od sebe svítit nonstop. Prostě ikdyž přijede třeba ke Kauflandu musí vypojit baterku, jinak by to svítilo celou dobu a neodjel by. Jenže když vypne baterku nejde zamknout auto. Už jsem se díval po nějaké pojistkovce na netu. Já teda myslím, že je to tou pojistkovkou, ale jistý si nejsem.
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jo pojistkovnice v motoru alias BSM - nezateklo do ní jak teď hodně chcalo?
Někdy stačí i vysušit
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

Dnes jsem to zrovna zkoušel. Vyhodil jsem ji z auta a horkovzduškou zkusil vysušit. Výsledek nula. Myslím, že to uvnitř bude pěkně zaoxydované. Ale bohužel dovnitř se nelze dostat. Takže už mám sehnanou druhou. Jen mi ten dotyčný píše, že pojistková skříň bez BSM. Ale to je přece blbost, ne?!
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No to se ho zeptej protože ta zkrátka BSM je právě název té krabice asi base service module nebo tak něco, jestli nemysli BSI??
kaad
Aktivista
Příspěvky: 1148
Registrován: 14 říj 2007, 15:52
Odpovědi: 1
Bydliště: okres Přerov

Příspěvek od kaad »

No právě. BSM je v podstatě ten pojistkový panel. Takže, aby mi nakonec neposlal jen prázdnou plastovou krabici. No ku.va to by byl drahý plast!!! :roll:
Fiat Ulysse 2,0JTD a AUDI A3 S-line 125kW
Odpovědět

Zpět na „Fiat“