Praskanie napravy octavia 2

Technická řešení specifických problémů benzíňáků, včetně LPG i CNG pohonu.

Moderátoři: šulda, Moderátoři

jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Praskanie napravy octavia 2

Příspěvek od jofa »

Zdravim,poslednu dobu si vsimam hlasné praskanie z prednej napravy pri vytoceni volantu doprava na mieste,pri jazde to je ticho,praska to hlavne ked je auto rozpalene od slnka.capy silentbloky vyzeraju ok,bez vole,tycky stabilizátoru som menil,z tlmica to nejde.skor mi to pripada ako z riadenia, stretol sa niekto s podobnym problemom?dakujem
Uživatelský avatar
martinsidlo
Aktivista
Příspěvky: 4641
Registrován: 06 pro 2009, 15:24
Bydliště: Praha 5

Příspěvek od martinsidlo »

Praskat můžou i větve na stromě. Hledat,to může být cokoliv. Hlavně si lehnout pod auto a ne sednout k PC.
Simson Enduro S 51(70 ccm) ex
Lada 1200 S(1500 ccm) 74 ex
Seat Cordoba Sdi AEY 98 ex
OI Combi TDi ASV 1xxPs,2xxNm,740tis.km brzdy 312 x 280 chlazené
OI Combi TDi ASZ (TDI FUN 186Ps,415Nm)brzdy 312 x 280 chlazené
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

martinsidlo píše:Praskat můžou i větve na stromě. Hledat,to může být cokoliv. Hlavně si lehnout pod auto a ne sednout k PC.
Přesně , jofa auto na kanál jeden praská Atén dole zjistí rukou kde
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

Kurva chlapi,dik za rady,bez vas by som na to neprisiel (LOL) ide mi skor o to,ze som na druhom fore cital ze byva problem v napravnici,tak ci niekto nema s tymto problemom skusenost...ja som presiel komplet vsetko a na nic som neprisiel,iba som gumy dral zbytocne na mieste a zda sa mi ze to ide z riadenia ale kludne sa to moze prenasat (cap,riadiaca tyc,prevodovka...)ale dik teda za radu (crazy)
Tomas6
Aktivista
Příspěvky: 3461
Registrován: 27 črc 2009, 14:16
Bydliště: Zlínsko

Příspěvek od Tomas6 »

Nápravnice? Já měl oII ta měla odjeto přes 500 tis a nápravnici nikdy nic nebylo. Jediné co dokázalo křupat bylo horní uložení tlumičů.
OIII 1.4 TSI 240 000km
FI HTP LPG 340 000km
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Mě to dělá na firemní OIII , couvám ven za baráku,tuknu na brzdu a vlevo dole - lup,ale celkem dost,mě jsem to zvedlý několikrát a na nic nepřišel,říkal jsem to i technikovi na STK tak tam s tím třepal a taky na nic nepřišel...
Je to zvuk jak spodní kulák ale žádná vůle tam nevidno,najeto 97tis.
Uživatelský avatar
slovacek.milos
Aktivista
Příspěvky: 32862
Registrován: 23 pro 2007, 12:51
Bydliště: Strážnice

Příspěvek od slovacek.milos »

[quote="jofa"]K´´ zda sa mi ze to ide z riadenia

to se ti nesmí zdát, dt to hlasité praskání musíš cítit ruklou nebo slšet přesně stetoskopem,

zrovna ve čvrtek jme se s tondou dohadovali že je vychozená pravý čep na toyota rav a já to zas cítil na řízení, po výměně čepu tu bylo ještě horší, protože ten KO čep to vychozenéí řízení jakoby tlumil, krásně jsem to praskání slyšel stetoskopem i cítil rukou
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2409
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Příspěvek od zizuzidan »

roman1648 píše:Mě to dělá na firemní OIII , couvám ven za baráku,tuknu na brzdu a vlevo dole - lup,ale celkem dost,mě jsem to zvedlý několikrát a na nic nepřišel,říkal jsem to i technikovi na STK tak tam s tím třepal a taky na nic nepřišel...
Je to zvuk jak spodní kulák ale žádná vůle tam nevidno,najeto 97tis.
To většinou dělá vůle destiček v brzdiči.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19315
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

To mě taky napadlo brzdy jsou už na výměnu je tam tak 1,5mm odhadem tak je rovnou vyměním a uvidim
Díky za tip
Uživatelský avatar
zizuzidan
Aktivista
Příspěvky: 2409
Registrován: 10 zář 2007, 11:32
Bydliště: Sedlčansko

Příspěvek od zizuzidan »

Jenže ono to bejvá spíš vyrezlým brzdičem(potažmo těhlicí)takže nové desky to nespraví ;)
Naposledy upravil(a) zizuzidan dne 07 čer 2021, 12:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
OťasTDi
Aktivista
Příspěvky: 4323
Registrován: 22 led 2010, 17:22
Bydliště: Děčín

Příspěvek od OťasTDi »

roman1648 píše:Mě to dělá na firemní OIII , couvám ven za baráku,tuknu na brzdu a vlevo dole - lup,ale celkem dost,mě jsem to zvedlý několikrát a na nic nepřišel,říkal jsem to i technikovi na STK tak tam s tím třepal a taky na nic nepřišel...
Je to zvuk jak spodní kulák ale žádná vůle tam nevidno,najeto 97tis.
To samé ale s vytočenýma kolama doprava a couvání k rantlu a lehce na brzdu...a souhlasím se zizudanem, protože naprosto stejný jev ale doslova brutální jsem měl na citroenu saxo, kde jsem mimo jiné pořád řešil seklý třmen a přibržděné kolo, tak jsem tenkrát v zoufalém boji ty destičky líznul na těch hranách bruskou...takže měly vůli cca 1,5mm a to byly lupance...
Škoda Octavia 3 Combi 1,6 TDi CR 81kw CXXB, r.v. 2015 + Škoda Fabia 1,2 12V BME, rv 2006...VCDS MAX, VIS 6.5, Delphi 2015.R3
rami
Aktivista
Příspěvky: 1622
Registrován: 28 zář 2006, 16:17
Bydliště: karvinsko

Re: Praskanie napravy octavia 2

Příspěvek od rami »

jofa píše:Zdravim,poslednu dobu si vsimam hlasné praskanie z prednej napravy pri vytoceni volantu doprava na mieste,pri jazde to je ticho,praska to hlavne ked je auto rozpalene od slnka.capy silentbloky vyzeraju ok,bez vole,tycky stabilizátoru som menil,z tlmica to nejde.skor mi to pripada ako z riadenia, stretol sa niekto s podobnym problemom?dakujem
Sice na Pazoutovi, jsem zazil ze byl pridreny kulak na tycce rizeni a ten take praskal . Promazano WD na zkousku a zvuk zmizel a panicka uz nedojela :D
Okta combi Tdi 66Kw Elegance, MR 02, ALH, 297 614 km
rami
Aktivista
Příspěvky: 1622
Registrován: 28 zář 2006, 16:17
Bydliště: karvinsko

Příspěvek od rami »

Jeste byval problem ze se trosku hybala napravnice a davaly se tam takove podlozky a nove srouby.

7M3499349A - 2 ks
N90823501 - 2ks

tady video. https://www.youtube.com/watch?v=wR4-apEnWqE
Okta combi Tdi 66Kw Elegance, MR 02, ALH, 297 614 km
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Příspěvek od jofa »

slovacek.milos píše:
jofa píše:K´´ zda sa mi ze to ide z riadenia

to se ti nesmí zdát, dt to hlasité praskání musíš cítit ruklou nebo slšet přesně stetoskopem,

zrovna ve čvrtek jme se s tondou dohadovali že je vychozená pravý čep na toyota rav a já to zas cítil na řízení, po výměně čepu tu bylo ještě horší, protože ten KO čep to vychozenéí řízení jakoby tlumil, krásně jsem to praskání slyšel stetoskopem i cítil rukou
No prave stetoskopom som presiel uplne vsetko a nie je miesto,kde by to robilo uplne jasne...ulozenie,capy,vsetko ok...skusim este tie riadiace tyce rozobrat a premazat
jofa
Přispěvovatel
Příspěvky: 699
Registrován: 21 led 2016, 17:26
Bydliště: Senica

Re: Praskanie napravy octavia 2

Příspěvek od jofa »

rami píše:
jofa píše:Zdravim,poslednu dobu si vsimam hlasné praskanie z prednej napravy pri vytoceni volantu doprava na mieste,pri jazde to je ticho,praska to hlavne ked je auto rozpalene od slnka.capy silentbloky vyzeraju ok,bez vole,tycky stabilizátoru som menil,z tlmica to nejde.skor mi to pripada ako z riadenia, stretol sa niekto s podobnym problemom?dakujem
Sice na Pazoutovi, jsem zazil ze byl pridreny kulak na tycce rizeni a ten take praskal . Promazano WD na zkousku a zvuk zmizel a panicka uz nedojela :D
Presne to ma napadlo,teda uz iba toto ma napada ze by mohlo byt zle...skusim ju vyhodit von a premazat...
Odpovědět

Zpět na „Údržba a zvyšování výkonu (BENZÍN, LPG, CNG)“