Omega B 2.0i 85kw klepe...

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Omega B 2.0i 85kw klepe...

Příspěvek od roman1648 »

Kluci přistál tady tento poloveterán,normálně bysme to už asi ani nedělali ale je to kámoše táty tak jsme na to kývnuli...no co už teď
Motor klepe slyším to nahoře jak studený tak teplý,ale nic hrozného,zhodil jsem hlavu,2 hydrauliky úplně měkké,nic jinýho nevidno,nějaký znatelný opotřebení na konících nebo těch mezikusech na ventilech,válce krásné,hladké,viditelná kresba honování,na ty léta jako paráda,písty nevaklou
Mám udělat jen hlavu,hydra a zbytek nechat ? Jako věci na to stojí pár korun ale že by se mi chtělo tahat písty to teda vůbec..
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Tohle byli nesmrtelný motory nenáročný a neháklivý na cokoliv. Byli tam dvě varianty 20SE a X20SE je to jen o emisích jinak je to tuším úplně stejný. Osobně bych nesundaval hlavu vyměnil hydra a jel dal. Dole jsem snad ten motor ještě umřít neviděl mimo aut kde proběhlo nějaké upgrade kvůli výkonu ale i tam si to nechalo líbit dost.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Hlava je už dole protože na jednom válci byl podle budíku o něco menší tlak tak se to radši nechá udělat komplet a to už dožije si myslím... (noteeth)
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Takže motor složenej, nový hydra ( tak velký hydra máme na traktorových motorech (noteeth) ) , koníky,mezikusy na ventilech
Motor ztichnul,to je fajn,ale na volnoběh jde chvílema na dva válce,svíce nový samozřejmě,zkoušeny i starý,stejný,po přidání plynu se motor srovná a šlape v pohodě,výkon normální,na takovou babku to jede ažaž
Jedu,vše OK za jízdy,zastavím,motor se roztřepe a rozsvítí se kontrolka motoru,rozjedu se,asi při 3tis.ot. kontrolka motoru sama zhasne
Zapojený všechno je,co je to za blbinec ?
Mohly za tu dobu co to bylo rozdělaný zaschnout vstřiky ??? Dělá to válec 3+4
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Nie. Skôr káble, alebo indučka.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Ale že to v otáčkách pak normálně jede...to je mě divný,když káble povytáhnu tak "praští" , měl jsem i svíce venku vždycky jednu a nastartoval na 3 válce a jiskří jak divý
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Pri vyšších ot. to to "vykryje". U benálu ti vstreky nezalepí ako u diesla a tuto. Ak by boli chytené, mal by si problém aj pred opravou. Káble , alebo cievka. Hádam hydra otvárajú dobre , to by bolo na p... :-D
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Jak myslíš že otevírají dobře??
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Jo. Ale nerieš to. Ak chceš vytiahni vstreky a pozri, ako rozprašujú. Ale radšsj by som dal na skúšku cievku a káble. Osciloskopom to asi zmerať nevieš, čiže jednoduchšia bude výmena. Inak mal som aj na nových sviečkach prasklinky a prerážal izolátor.
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

No, svíčky jsou nový Bosch made in Russia... Ale zkoušel jsem dávat i původní na ty dva válce a nešly na volnoběh stejně, změřil jsem tlaky, cajk, takže problém je v přívodu paliva nebo káble+cívka+svíce jak píšeš, rozvody sedí raději zkontroloval, ale tam není co poondit
Vyměníme káble + cívku a znovu svíčky a uvidí se..
díky
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Cívku neměli skladem dal jsem káble, start na brnk,jelo to krásně na 4 takže změna tam byla,říkám si paráda ( Jozef díky za radu ) , za 2 minuty trochu se to ohřálo a znova to začalo koktat,opět dva zadní válce nejdou
Takže snad to fakt bude tou cívkou, vstřiky jsem prohazoval mezi sebou nereaguje
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Tak nová cívka a úplně to stejný, svíčky nový NGK, nic
Už nevim co s tím...
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Nechal si tam aj nové káble?
Uživatelský avatar
roman1648
Aktivista
Příspěvky: 19273
Registrován: 18 zář 2009, 06:57
Bydliště: Vysočina

Příspěvek od roman1648 »

Nové, pak i staré, pak prohazoval z válců 1 a 2 který šly i předtím, nic, pořád stejný, mrcha jedna...
On ten válec 1 a 2 jde tak napůl prostě, když odpojím konektor že vstriku tak se to začne trepat o něco víc ještě jak ho zapojí, sekundu dvě to jede líp a pak zase třepe jak drahé pes..
Tlaky to má, tlak paliva ok, svíce kable cívka nový, rozvody sedi
Už nemám nápad..
Uživatelský avatar
ROMEK
Aktivista
Příspěvky: 5462
Registrován: 03 dub 2006, 19:53
Odpovědi: 1
Bydliště: SK Záhorie

Příspěvek od ROMEK »

nemáš tam nekde okolo vstrekovaču falešný vzduch? gumičky na vstrekoch posilovač brzd alebo nekde prasklé zvody?
Honda CR-V, Peugeot Partner, Škoda 1000MB DELUXE
Odpovědět

Zpět na „Opel“