klimatizace vypíná při zapnutí větráku

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

klimatizace vypíná při zapnutí větráku

Příspěvek od amg124 »

Věděl by někdo čím by to mohlo být? Když zapnu klimatizaci, tak mi kontrolka svítí, tzn. že předpokládám, že je zapnutá, jen když větrák topení mám na první stupeň, na druhý a vyšší kontrolka zhasne.
Řeším jestli mi stačí jen naplnění nebo musím nejdřív jít po něčem jiném.
Volal jsem do jednoho servisu u nás, popsal jsem jim problém a řekli mi, že se s něčím podobným nikdy nesetkali.
Poradí někdo prosím?
Jde o Mazdu B2500.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
Pepíček
Přispěvovatel
Příspěvky: 848
Registrován: 01 dub 2016, 20:51
Bydliště: Posázaví

Příspěvek od Pepíček »

Viděl bych to spíš na elektrický problém. Na druhý stupeň se větrák točí a fouká z výdechu vzduch?
Za další, může být porucha větráku sahary. Některý stupeň rychlosti sahary nemusí fungovat, nebo jestli tam máš 2 větráky sahary, tak jeden nemusí fungovat, tudíž se může vypínat kompresor. Chce to prověřit diagnostikou.
VW Golf IV 85 kW AJM
Mercedes GLK 320 CDi
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Elektrický problém to je. Co píšeš sú p... Diag tam nenačíta nič, je to starý systém. KO predradený odpor kúrenia. To, že fúka od 1 do 4 nerieš.
amg124
Přispěvovatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 led 2012, 09:35
Bydliště: Trutnov

Příspěvek od amg124 »

Jj, větrák topení funguje na všechny stupně.
Větrák sahary mám jen jeden.
Ale teď jak to píšeš, tak mě napadá, že když jsem to koupil, tak větrák topení hrozně kolísal, v zatáčkách, na nerovnostech, jednou víc jednou míň. Zjistil jsem, že je špatný silný plus drát, tak jsem tam navedl drát od jinud a vše mi tenkrát začalo fungovat jak má, tedy kromě klimatizace, tu jsem v zimě nezkoušel. Tím jsi mě navedl na to, že bych se měl podívat jaký drát jsem tenkrát vyřadil, jestli to s tím nemůže mít souvislost
Pak asi ta diagnostika, na kompresor a další věci okolo klimi sám sahat raději nebudu.
ex-MB 124 AMG 3,2l 24V, VW Golf I 1,6D, Seat Toleto 1,9 SDi, VW Passat B4 1,9TD, MB C-klasse, S202, 2,5TD, Škoda Felicia Combi 1,9D, Fiat Brava 1,9D, Citroen Berlingo 1.9D, Renault Laguna 1.8 16V, VW T4 Doka 1.9D

Mazda Fighter 2.5TD 4x4
Odpovědět

Zpět na „Mazda“