Astra G cabrio ,nefunguje střecha

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
Gus
Přispěvovatel
Příspěvky: 233
Registrován: 30 bře 2009, 16:16

Astra G cabrio ,nefunguje střecha

Příspěvek od Gus »

ahoj, pomuže mi někdo s nefunční stahování střechy na Astře G, byly prasklý ty pojezdy vpředu u okna , ty jsem opravil a stále nic, diag píše tyto chyby a nejdou smazat:
B1306 - Front Latch Motor, High Input in Open Mode
(01) - Not present

B1321 - Trunklid Lock Motor, High Input in Open Mode
(01) - Not present

B3672 - Trunklid Lock Motor, High Input in Close Mode
(01) - Present

B1319 - Rear Power Windows, Circuit Open in Up Mode
(04) - Present

B3673 - Rear Power Windows, Circuit Open in Down Mode
(04) - Present
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

s chybami ti nepomůžu jelikož čísla si nepamatuju a op-Com mám v CZ

Jen. Musí fungovat ty malý sjezdy na dveřích pokud ne neměla by jít střecha.
Musí fungovat sjezdy na zadních oknech jinak by neměla jít střecha
Musí fungovat všechny tlačítka Stahovani oken jinak NEJDE střecha tím velkým je to napsáno protože všechny kabria G který mi kdy dovezli na opravu a to i ze servisu opel někde u Brna tak to bylo vždy nefunkčním některým tlačítkem.

Buď řidič nebo veprostřed na tunelu nebo vzadu nebo spolujezdec. Prostě všechny musí být OK.
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Gus
Přispěvovatel
Příspěvky: 233
Registrován: 30 bře 2009, 16:16

střecha

Příspěvek od Gus »

-všechny okna jdou stahovat klasicky přepínači na dveřích řidiče,
-když zapnu klíček zapalování - zapípá 12 krát repraček, to značí chybu že?
-je mi divný, že v měřených hodnotách se mi nemění nic ,když tahám za ručku,ale na přístrojovce se kontrolka rozsvicuje.
-další věc je, že když dávám test výstupů v diag. nic nefunguje mimo pipnutí repráčku
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

No stahovat okna jít můžou ale to neznačí že vypínače jsou OK.

Tak detailně. Když vezmeš za kliku sjede cca o centimetr okno na dveřích ?? U spolujezdce taky??

Když tedy jsi vevnitř a dáš ručku nastartováno střecha dolu jen pipa a nic se neděje?? Ani okna nesjedou a nic??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Příspěvek od hansdob »

Oleje je dost??? Mechanicky střecha jde??

Opravdu skoro všechny ty auta co přijeli byla chyba ve vypinačích. To ze funguji nerovná se že jsou OK. Potom je chyba v oknech.

Joooo ještě mas naučený koncaky?? Dojezdy oken??
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Gus
Přispěvovatel
Příspěvky: 233
Registrován: 30 bře 2009, 16:16

střecha

Příspěvek od Gus »

Takže byla vadná řídící jednotka ovládání střechy, objednal jsem z ebay připojil a vše funguje jak má , jinak děkuji za pomoc...
biker999
Nováček
Příspěvky: 1
Registrován: 11 kvě 2022, 12:13

Re:

Příspěvek od biker999 »

hansdob píše: 14 črc 2021, 21:48 s chybami ti nepomůžu jelikož čísla si nepamatuju a op-Com mám v CZ

Jen. Musí fungovat ty malý sjezdy na dveřích pokud ne neměla by jít střecha.
Musí fungovat sjezdy na zadních oknech jinak by neměla jít střecha
Musí fungovat všechny tlačítka Stahovani oken jinak NEJDE střecha tím velkým je to napsáno protože všechny kabria G který mi kdy dovezli na opravu a to i ze servisu opel někde u Brna tak to bylo vždy nefunkčním některým tlačítkem.

Buď řidič nebo veprostřed na tunelu nebo vzadu nebo spolujezdec. Prostě všechny musí být OK.
zdravim, mam taky problem ze pri castom manipulovani so strechou cely ten panel kde je gombik stahovania vsetkych okien naraz a gombik strechy akoby vyradi na nejaky cas. Viete poradit co by to mohlo byt? Ma to niekde rele ktore sa moze prehrievat alebo coho sa mam chytit ako tam je riesena kabelaz? Dakujem
mirav
Nováček
Příspěvky: 6
Registrován: 30 zář 2015, 08:23

Re: Astra G cabrio ,nefunguje střecha

Příspěvek od mirav »

Zdravím všechny a prosím o radu,
včera mi nastal u Astry G cabrio bertone r.v.2003 také problém s plně automatickou střechou - při zatahování se proces zastavil a krycí plech spadl na okno a zamkl se zámek kufru(odemknul jsem klíčkem a přecvakl zámek ručně. Zkoušel jsem střechu dovřít manuálně, ale úplně se to nepodařilo ani tou dírkou imbusem. Manuálně jsem ji ovšem zavřel, střecha se i doklapne. Při otevírání se proces ovšem zase v polovině - nezvedne se zadní okno, aby se zaklapl kryt- zastaví... Zavřít z této fáze jde...
Zámek kufru nejde od té doby otevřít centrálem a jen klíčkem, motůrek k zámku je ok a zámek se pohybuje. Možná tato závada souvisí s problémem střechy...

Prosím moc o rady!!!!! Jsem zoufalý :cry: Alespoň, že je uklizená a dá se jezdit bez střechy...
Uživatelský avatar
hansdob
Aktivista
Příspěvky: 8913
Registrován: 17 zář 2009, 18:21
Odpovědi: 1
Bydliště: Vysočina-Dobronín

Re: Astra G cabrio ,nefunguje střecha

Příspěvek od hansdob »

Zámek v kufru musí být ve vodorovné poloze jinak na centrální nefunguje tak to opel má nastavené.


Ohledně střechy Co píše diag ?
přesnou historii nepamatuji.....třebaaaa zetor 25K
Odpovědět

Zpět na „Opel“