ford galaxy 2.2 nastavení rozvodu

Moderátoři: šulda, Moderátoři

Odpovědět
karter
Aktivista
Příspěvky: 1462
Registrován: 07 lis 2009, 14:46
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

ford galaxy 2.2 nastavení rozvodu

Příspěvek od karter »

Mám dva dotazy :) Jde o ford galaxy r.v.2008 obsah 2.2tdci 129kw bylo to potkaný.Co se týka nastavení vačka je mi jasná na kolik ale na klice u startéru nemám žádny otvor na aretaci jak to je většinou u fordu.Je tu motor PSA.A další věc měním i řetěz na vačkách na novém řetězu jsou značky na kolech vačky jsou bud tečky nebo na zubu vačky přímo šipka má se to tedy postavit na šipky?nebo jsem viděl videa kde to dávaji na tečky ale to mě nevychází.
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Vačky máš znaky na reťazi a kolesách, tam nemáš čo riešiť. Rozvod - aretácia zotvrváka je cez prípravok , taký plech so zubom, kontrolný otvor na kľuku je za štartérom, malá diera tuším 7mm. Vačka je hore na rozvode, tiež diera. Jednoduchý rozvod od PSA, čo majú XY rokov.
karter
Aktivista
Příspěvky: 1462
Registrován: 07 lis 2009, 14:46
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od karter »

na vačkách znaky jsou ale na vačce jsou znaky jak tečka tak přimo šipka na zubu ale když jsem nasadil řetěz tak mi vycházi že musí být značky na řetezu a šipka na kolech protože jsem viděl všude že maji jen tečky na vačkách
karter
Aktivista
Příspěvky: 1462
Registrován: 07 lis 2009, 14:46
Odpovědi: 1
Bydliště: Praha

Příspěvek od karter »

jo a startér mám právě uplně venku a nikde tam právě není ten otvor 7mm na tu aretaci
JozefC
Aktivista
Příspěvky: 1081
Registrován: 05 kvě 2016, 06:14

Příspěvek od JozefC »

Aretuje sa to prípravkom, ktorý dávaš miesto štartra, ten plech so zubom, ako som písal. To nie je aretačná diera. Na bloku za štartérom máš malú dierku, tj kontrolná diera pre správnosť nastavenia .
Odpovědět

Zpět na „Ford“